PİLOT girişimlerinden 24 milyon TL ciro

Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er, Türk Telekom’un kurumsal girişim hızlandırma programı PİLOT’un 2018 yılında 280 kişiye istihdam sağladığını ve bu programdan 24 milyon TL’lik ciro elde edildiğini belirtti.

25 Nisan 2019 Perşembe 11:22
PİLOT girişimlerinden 24 milyon TL ciro

Türk Telekom Strateji, Planlama ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı Fırat Yaman Er, Türk Telekom’un kurumsal girişim hızlandırma programı PİLOT’un girişimcilik ekosistemine desteğini artırdığını belirterek, “PİLOT’tan bugüne kadar mezun ettiğimiz girişim sayısı 56’ya yükseldi. PİLOT’tan mezun olan bu girişimler, 2018 yılında 280 kişiye istihdam sağladı ve 24 milyon TL’lik ciro elde etti” dedi. Türk Telekom’un 2013 yılında başlattığı kurumsal girişim hızlandırma programı PİLOT kapsamında erken aşama girişimlere bugüne kadar 3 milyon TL nakit desteği sağladığını ifade eden Er, şunları kaydetti: “Geçen yıl 11 girişimi daha PİLOT’tan başarıyla mezun ettik. Bununla birlikte PİLOT’tan bugüne kadar mezun ettiğimiz girişim sayısı 56’ya yükseldi. PİLOT’tan mezun olan bu girişimler, 2018 yılında 280 kişiye istihdam sağladı ve 24 milyon TL’lik ciro elde etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 11:22

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019