• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Peygamberimiz aleyhisselamın bizlere öğrettiği dualar

Örnek yaşantısıyla ve güzel sözleriyle her alanda bizlere rehberlik edip yolumuzu aydınlatan sevgili Peygamberimiz (sav), duada elleri açarak kaldırma ve sonunda yüzümüze sürme gibi birtakım şeklî hususlara dikkat çekmiştir.

Yeniakit Publisher
2019-08-24 12:12:00 -
Peygamberimiz aleyhisselamın bizlere öğrettiği dualar

Dua, Peygamber Efendimiz tarafından “ibadetlerin özü” olarak nitelendirilmiştir. Ve bizlere de bazı duaları miras bırakmıştır. İşte o dualardan bazıları:

-Allah’ım, Senden dünyada ve ahirette afiyet isterim. Allah’ım affını isterim. Dinim, dünyam, ailem ve servetim için de Senden afiyet dilerim. Allah’ım, ayıplarımı ört, korktuklarımdan emin kıl. Allah’ım, beni sağımdan, solumdan, önümden, ardımdan, üstümden, altımdan gelecek tehlikelerden koru.

-Allah’ım! Nimetinin zevalinden (yok olup gitmesinden), verdiğin afiyetin yok olmasından, azabının ansızın gelip çatmasından ve gazabına sebep olacak şeyleri yapmaktan Sana sığınırım.

-Allah’ım! Kulağımızın şerrinden, gözümüzün şerrinden, dilimizin şerrinden, kalbimizin şerrinden, heva ve heveslerimizin şerrinden Sana sığınırız.

-Allah’ım! Acizlikten, tembellikten, cimrilikten, korkaklıktan, kabir azabından Sana sığınırız.”

-“Allah’ım! Senden hidâyet, takvâ, iffet ve gönül zenginliği isterim!”

-“Allah’ım! Bize, günahla aramıza girip ona düşmemize mânî olacak kadar korkundan bir hisse ver…”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Abdullah ozaltan

Bu sene hac da gördüm, diğer Müslüman ülke insanları neden ellerini kapatarak duâ ediyorlar, biz açıyoruz, doğrusunu sadece biz mi biliyoruz?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı