• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Özgür Özel'e delege şoku! Kendi mahallesinden seçilemedi

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel'in kendi konumunu sağlamlaştırmak için kendisine yakın isimlerin tek liste ile aday olup il teşkilatını dizayn etme hamlesi tutmadı. Özel'in birinci sırada yer aldığı delege listesi kaybetti.

2019-11-10 22:52:00 -
Özgür Özel'e delege şoku! Kendi mahallesinden seçilemedi

CHP Manisa Milletvekili ve CHP TBMM Grup Başkanvekili Özgür Özel'in kendi konumunu sağlamlaştırmak için kendisine yakın isimlerin tek liste ile aday olup il teşkilatını dizayn çalışması sandıktan döndü. Özel’in ilk sırada yer aldığı delege listesi, İl Başkanı Musa Semih Balaban listesi karşısında kaybetti. Balaban listesi 124 oy alırken Özel’in listesi 102 oy da kaldı. Özel bu sonuçla kendi mahallesinden seçilememiş oldu.

CHP Manisa il teşkilatı aralık ayında yapılması öngörülen ilçe ve ardından il başkanlığı seçimleri öncesi dikkat çeken bir hesaplaşmaya sahne oldu. CHP Manisa Milletvekili ve CHP TBMM Grup Başkanvekili Özgür Özel ve listesi delege seçilemedi.

Mahallesinden seçilemedi

Özel’in liste başı olduğu delege listesi, il Başkanı Musa Semih Balaban’ın listesi karşısında kaybetti. manisadabugun.com’da yer alan habere göre 329 partilinin oy kullandığı seçimde Özel’in listesi 102 oy alabildi. Balaban ve ekibiyse 124 oy aldı. Bu sonuçlarla Özel kendi mahallesinde kaybetmiş oldu.

Özel'in açıklama yapması bekleniyor

Özel’in il başkanlığı seçimlerinde desteklediği Ferdi Zeyrek’e oy vermesi sandıkla engellenmiş oldu. Özel’in liste başı olduğu delege listesinin kaybetmesinin partideki farklı gruplarca gündeme getirilmeye başlandığı değerlendirmeleri yapılıyor. Özel’in konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

mertali

 yine malzeme bulmuşsunuz
 • Yanıtla

Skurt

Meclis yemek salonunda içki servisi istiyordun delege seçimindede içki istedinmi
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23