• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Osmanlı Partisi'nden Erdoğan'ın ittifak çağrısına destek

Osmanlı Partisi, geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı "ittifak" çağrısına destek verdiğini açıkladı.

Yeniakit Publisher
2018-03-02 09:40:00 - 2018-03-02 09:48:10
Osmanlı Partisi'nden Erdoğan'ın ittifak çağrısına destek

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı "ittifak" çağrısına Osmanlı Partisi'nden bir destek geldi.

"BATI YANLISI İKTİDARLAR TARAFINDAN HAFIZAMIZDAN SİLİNDİ"

Osmanlı Partisi Genel Başkanı İbrahim Ünye ise yapmış olduğu basın açıklamasında, ittifakı destekleyerek şunları söyledi:

"Türk milleti ciddi bir diriliş mücadelesini verirken, devlet başkanına icabet etmemek, vatana ihanetle eş değerdir. Biz Osmanlı Partisi olarak, Türk İslam aleminin izzetli bir devlete sahip olmasını dileyerek bu mücadeleye baş koyduk. Sayın Cumhurbaşkanımız bu uğurda fiili bir harekâtı başlatmışken, kendi nefislerimizi ve eleştirilerimizi bir kenara koyarak, onun yanında olmayı, ona icabet etmeyi bir mecburiyet kabul ettik. Çünkü dava aynı dava, dert aynı dert, hedef aynı hedef. Biz, yüz yıldır idealleri çalınmış bir topluma dönüştürüldük. Osmanlı imparatorluğunun İlay-ı kelimetullah davası, Batı yanlısı iktidarlar tarafından hafızamızdan silindi yıllarca..."

Erdoğan'ın emperyalizme baş kaldırdığını ifade eden Ünye, "Türk milletinin önderi bu davayı yeniden insanımızın zihnine ve gönlüne koyarak, dünya emperyalizmine başkaldırıyorsa, Onun yanında olmak bizim için kaçınılmazdır" dedi.

"GÖMÜLMEYE ÇALIŞILAN HİLAFET MAKAMINI DA..."

Erdoğan'ı yalnızlığa düşürmeyeceklerini belirten Ünye, sonuna kadar Erdoğan'ın yanında olduklarının altını çizdi. Ünye, "Bir ve beraber olmak, küresel güçlere verilecek en büyük cevaptır. Anadolu bir ve beraber olursa, bütün bir Türk İslam coğrafyası da, bir ve beraber olur. Bu birlik, coğrafyamızda yüzyıldır yaşanan ezilmişliğin, yoklukların, ölümlerin, katliamların, soykırımların sonunu getirecektir inancındayım" diye belirtti.

Ünye şunları kaydetti:

"Bu ülkenin hafızasından çalınan idealleri dillendirmek ve icraata geçirmek adına, nizam-ı âlem davasının temel dinamiği olan İslam ahkâmını bir icra makamına getirme adına yola çıkmışız. İnsanların bize olan teveccühü bu yüzdendir. Kendimiz birlik ve dirlik isterken, Sn. Cumhurbaşkanımızın birlik ve dirlik istemesine uzak kalmak, kendi felsefemize uymaz. Bu yüzdendir ki, bu davete icabet etmeyi bir görev telakki ediyorum. Ve umuyorum ki, bir gün davet sahibi, Osmanlıyla beraber tarihe gömülmeye çalışılan Hilafet makamını da, yeniden bir icra kuvveti olarak hayata geçirir de, bizim mücadelemizin yolunu kısaltmış olur."

x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23