• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Osman tuzağa düştü! Gözler Ertuğrul Bey'de

Diriliş Ertuğrul'un devam dizisi olan Kuruluş Osman'ın son bölümünde Osman Bey'in tuzağa düşmesi sonrası gözler Ertuğrul Gazi'yi aradı. Dizinin izleyicileri ünlü oyuncuyu sosyal medyadan yorum yağmuruna tutarak “dön artık” çağrısı yaptı.

Yeniakit Publisher
2020-03-11 11:01:00 - 2020-03-11 14:12:14
Osman tuzağa düştü! Gözler Ertuğrul Bey'de

Diriliş Ertuğrul'un yıldızı Engin Altan Düzyatan Kuruluş Osman dizisinde oynayacak mı? Kuruluş Osman'da işlerin çıkmaza girmesiyle birlikte Diriliş Ertuğrul dizisindeki Ertuğrul Bey rolüyle milyonları kendine hayran bırakan Engin Altan Düzyatan'ın Kuruluş Osman dizisine katılması yeniden gündeme geldi. Dizinin sıkı takipçileri sosyal medyada Kuruluş Osman'da Osman Bey'in yaşadığı zorlukları hatırlatarak Engin Altan Düzyatan'ın Ertuğrul Bey olarak dizisiyle dönmesi için ünlü oyuncunun paylaşımlarını yorum yağmuruna tuttu. Peki, Ertuğrul Gazi geri dönecek mi?

Engin Altan Düzyatan dönecek mi?

Son olarak rol aldığı Kurşun dizisinin ekranlara veda etmesinin ardından Engin Altan Düzyatan’ın yeniden sakal bırakmaya başlaması sevenlerini heyecanlandırmıştı. Ünlü oyuncu konuyla ilgili son yaptığı açıklamada "Diziye dönmek ister misiniz?" sorusuna şöyle yanıt vermişti:

"Orası çok severek çalıştığım, çok güzel bir işti. Biz bir işi sonlandırdık, yeni bir işe başlandı. Orada çalışan ekip arkadaşları benim arkadaşlarım. Hala aynı ekip devam ediyor. Sağolsunlar, görüyorum takip ediyorum, çok da beğeniyorum. Bu plan meselesi, böyle bir planla ayrılmamıştık oradan, sonuçta bu başka bir dizi aslında yeni bir dizi. Değerlendiririz bakarız, ederiz. Şu an için öyle bir durum yok. Biraz dinlenmek istiyorum"

Osman Bey tuzağa düştü, gözler Ertuğrul Bey'i aradı

Kuruluş Osman dizisinin son bölümüne Osman Bey’in kıyamı damgasını vurdu. İhanetlere karşı koymak için isyan ateşini yakan Osman Bey’in düştüğü tuzaktan nasıl kurtulacağı merak konusu oldu. Burak Özçivit’in canlandırdığı Osman Bey’in, amcası Dündar Bey ile Moğol Komutanı Balgay’ın işbirliği karşısında ne yapacağı konuşuluyor.

Babası Ertuğrul Bey’in postu için Moğol’la iş tutan amcasının otağına gelen Osman Bey ancak oklarla durdurulabilmişti. Osman Bey’i asıl yıkan ise, atılan oklar değil, Dündar Bey’in çadırından çıkan Moğol Komutanı Balgay olacaktır. Balgay’ın elinde ise, Osman Bey’in ondan geri aldığı Cengizhan’ın Yasaları vardır. Balgay o yasaları Batur’un ihaneti ile eline almıştır. Moğolları arkasına alan Dündar bey ise tehditlerine devam etmektedir. “Yaptıklarının bedelini kayılar değil; sen ödeyeceksin. Yaktığın isyan ateşinde sen de yanacaksın!”

“Çakalların hükmü kurtlar ayağa kalkana kadardır"

Osman Bey tuzağa düştüğünü anlamıştır ve artık bu işin geri dönüşü yoktur. Ya şehit olacak, ya da hürriyet ateşini yakmaya devam edecektir. “Çakalların hükmü kurtlar ayağa kalkana kadardır!” diyen Osman bey, ihanetlerin hesabını sormaya önce Balgay’la dövüşerek başlar.

Osman Bey’le aralarına soğukluk giren Kayı Obası’nın emektarları ve Ertuğrul Gazi’nin yoldaşları Bamsı Bey ve Abdurrahman Gazi’nin de nasıl bir yol izleyeceği merak ediliyor.

Ertuğrul Bey'i beklentileri arttı

Dizide Osman Bey’in yaşadığı zorluklar babası Ertuğrul Bey’in diziye katılması beklentilerini artırdı. Engin Altan Düzyatan’ın canlandırdığı Ertuğrul Bey karakterinin diziye dönmesi için sosyal medyada kullanıcılar ünlü oyuncunun paylaşımlarını yorum yağmuruna tuttu.

Engin Altan Düzyatan’ın Kuruluş Osman dizisine katılıp katılmayacağı netlik kazanmış değil. Oyuncunun diziye katılıp katılmayacağı dizideki gelişmelere ve yapımcı ile yapılacak görüşmelere göre şekillenecek.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Varoş

Yav he he gelir
 • Yanıtla

Emrah Alici

Öncelikle yapımcıya sesleniyorum pelin hanımın programında diriliş ve kuruluşu çekeceği den bahsettiği zaman senaryonun yazılmasında devlet arşivini kullanicakti . Mademki öyleyse Ertuğrulgazi bin hayatını çok iyi okuduk, Osmangazi bin hayatinida okuduk,burada asıl olan dizi değil bizim tarihimiz ozaman sadık kalinsin tarihimize aksi birşey olursa sıkıntı olur ilgi sevgi azalır yine izleriz ama sıradan hayal ürünü bir yapım dan ileri gitmez.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23