• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Orkid'den skandal reklam filmiyle ilgili cılız savunma: Üzgünüz

Toplumu ilgilendiren meseleler üzerinden duyar kasarak ürün pazarlama derdinde olan hijyenik temizlik ürünleri üreticisi Orkid'in yeni reklamı büyük tepki çekti. Gelen tepkiler üzerine skandal reklama ilişkin şirketten açıklama yapıldı. Açıklamada, "Fikrin uygulanmasında niyetimizi tam olarak yansıtamadığımızı görüyoruz ve herhangi bir yanlış anlaşılmaya sebep olduysa bundan dolayı da üzgünüz." denildi.

2019-10-25 11:23:00 - 2019-10-25 11:35:17
Orkid'den skandal reklam filmiyle ilgili cılız savunma: Üzgünüz

Hijyenik temizlik ürünleri üreticisi Orkid, kadına yönelik şiddetin en az olduğu ülkelerden birisi Türkiye olmasına rağmen alçak bir algı operasyonuna imza attı.

Sahte duyar kasarak ürün pazarlama amacında olan Orkid, hazırladığı skandal reklam filminde alçak bir algı operasyonu yürütmüştü.  Türkiye’de kadın cinayetlerini fazla olduğu algısı oluşturma gayreti içerisinde olan Orkid, “Utanç Paketleri” ismini verdiği reklâm filminde Türkiye'nin güvenli bir yer olmadığı mesajı vererek kara propaganda yapmıştı. Küstah reklam filmi sosyal medyada da büyük infial meydana getirmişti.

Şirketten açıklama geldi

Gelen tepkiler üzerine telaşa kapılan Orkid ürün satma kaygısı yaşayarak açıklama yapmak zorunda kaldı. Açıklamada reklamın "Türkiye’de ve dünyada kadınların yaşadığı damgalanma, ekonomik kısıtlar nedeniyle hijyenik pede erişememe ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet de dahil olmak üzere bazı ciddi sorunlara ışık tutmak amacı" taşıdığını belirtti.

İşte o açıklama:

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mikiforov

Biz sizin mazinizi de biliyoruz OK yaydan çıkmıştır artık, bazı hataların AFFI olmuyor...
 • Yanıtla

Global Sömürü

Doğu Avrupa, Güneydoğu Asya başta kaçırılıp kötü yollarda kullanılan, organları çalınan kız çocuklarından neden bahseden yok? İşgal edilen ülkelerde kayıp kadın ve çocuklardan? Dağa kaçırılan kız çocuklarından? Kapitalist Fitnenin asıl derdi aileyi yıkmak....ki kadınları bencilleştirip, sömürsün.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı