Orhan Miroğlu'ndan dikkat çeken sözler: Türkiye AK Parti öncesindeki devlet aklına mı dönüyor?

AK Parti MKYK Üyesi ve eski vekil Orhan Miroğlu, Erdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü’nün, Erdal İnönü için verdiği davetle ilgili olarak dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

19 Eylül 2019 Perşembe 11:48
Orhan Miroğlu'ndan dikkat çeken sözler: Türkiye AK Parti öncesindeki devlet aklına mı dönüyor?

AK Pari Mardin eski vekili Orhan MiroğluErdal İnönü'nün eşi Sevinç İnönü tarafından verilen ve Ahmet Türk, Ekrem İmamoğlu ve Yorgo Papandreu'nun yanı sıra 130 kişinin katıldığı davete sert tepki gösterdi.

Orhan Miroğlu, "Sevinç İnönü hanımefendinin sofrasına davet edilen şahsiyetlere bakıyorum da, acaba Türkiye AK Parti öncesi ‘devlet aklına’ geri mi dönüyor demekten kendimi alamıyorum. Sofrada bir zamanların Encümeni Danış mensubu isimler de olması dikkat çekiyor haliyle. Sonra aklıma Cumhurbaşkanının sofrasına davet edilen muhtarlar, ve Türkiye’nin en önemli meselesi olmaya devam eden bir meselenin çözümüne katkı sağlar diye davet edilen Kürt kanaat önderleri, sivil toplum ve aşiret liderleri geliyor" dedi.

"İki sofra da zengin menü sunuyor"

Türkiye'yi anlamak için iki sofraya bakmak gerektiğini söyleyen Miroğlu, "İki sofra ‘iki siyaset tarzı’ veya bir devlet, ama ‘iki farklı devlet aklı’ ve bu akılların sofralara düşmüş gölgeleri. Siyaset bilimcileri ve Türkiye’yi anlamak isteyenler için bence her iki sofra da zengin bir menü sunuyor" dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Eylül 2019 Perşembe 11:48

YORUM YAZ

 • Avrupalı Avrupalı 1 ay önce
  Bence pkk bitebilir eskisi gibi kürt kükenli ve muhafazar kürtler pkk ye destek vermiyor çünkü doğudaki gençler pkk ye katılmamak için avrupaya kaçiyor ben çok kişiyi taniyorum o yüzden buraya kaçmişlar.Bence önce türkler bir olmalidir, türkler kendi içinde önce birliği sağlasın,anlayan anladı bence.
 • AvrupalıAvrupalı1 ay önce
  Acaba pkk, ve diğer örgütler niye bu kadar büyüdü, çünkü sistemde çok yanlışlar var halen de var hem islami kesim hemde kürtler bu sistemden çok çekti yılarca iki tarafda kendini rahat ve güvenli hissetmedi maalesef pkk gibi canavar bir örgüt ortaya çıktı .
 • MülayimMülayim1 ay önce
  orhan miroğlu ve galip ensarioğlu halen pkkyı terör örgütü olarak görmüyor. kandildekilere terörist diyemiyor. bu şahısların ak partide haala ne işi var. ak partiden biri de çıkıp "bizim adımıza konuşma" demiyor. 
 • HikayeHikaye1 ay önce
  Ya yürü git akp öncesi ne sonrası ne? Akpfarklı ne yaptı? Sadece muhafazakar görünümlü ülkücü.Şunu gördük:AKP+MHP+CHP+İYİ PARTİ+VP+BBP.Tamama mı?
 • sonersoner1 ay önce
  Katılımcı konuşmalarının içerikleride bir hayli manidar,
 • Burak GüzelBurak Güzel1 ay önce
  Miroğlu'nun derdi pkk, kim kürdistan denilecek siyonist devlete hizmet ederse yada edecekse onun yanında yer alır, bugün Akpnin yanında yarın ben daha fazla hizmet edicem desin başkası onun yanında, sistem mistem umurunda değil.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ekim 2019