Öksüz ve Yetim mülteci çocuklarla yabancı büyükelçiler iftarda buluştu

Öksüz ve yetim mülteci çocuklar; AFAD, Altındağ Belediyesi ve Avrupa Birliği işbirliğinde düzenlenen iftarda buluştu. Programa birçok yabancı ülkenin büyükelçileri de katıldı.

21 Mayıs 2019 Salı 01:05

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Ankara Altındağ Belediyesi'nin ev sahipliği ile gerçekleşen iftar yemeği Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ndeydi. Programa, AFAD, Dış İşleri Bakanlığı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü yetkilileri ile birçok yabancı büyükelçi katıldı.

Altındağ İlçe Belediye Başkanı Asım Balcı, "Ülkemizde sığınmacı durumda olan özellikle yetim çocuklarımızla bir aradayız. Tabi yabancı büyükelçiler de burada. Bu iklimi onlarda tadarak bir nebze olsun görsünler diye düşünüldü." dedi.

Türk Akreditasyon Kurumu Genel Sekreter Vekili Orbay Evrensevdi de programa katılan yabancı büyükelçilere dikkat çekerek şunları söyledi:

"Tema dayanışma ve paylaşım. Böyle güzel bir organizasyonda çocuklarımızla birlikte olmak bizi son derece mutlu etti. Büyükelçilerin burada olması çok önemli. Bazı şeyleri anlatmak yerine böyle resmetmek daha etkili. Umarım bu program yabancı büyükelçilerin buradan bir şeyler alarak ülkelerine doğru mesajları iletmelerine vesile olur."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 01:05

YORUM YAZ

  • şenay doğanşenay doğan1 ay önce
    zavallı çocukları avrupaya dilenci mi kılacaksınız oysaki YETİMİN KEFİLİ ALLAHTIR allaha emanet olun

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Haziran 2019