Öğrencisini döven öğretmene velilerden destek!

Bolu'da öğrencisini döverken görüntüleri ortaya çıkan öğretmene veliler imza toplayarak destek verdi.

16 Mayıs 2019 Perşembe 11:43
Öğrencisini döven öğretmene velilerden destek!

Bolu Sümer Mahallesi'nde bulunan Cumhuriyet İlkokulu'nda sınıf öğretmeni G.Y., geçen hafta 2'nci sınıfa ders verdiği sırada bir öğrenciyi tahtaya kaldırdı. G.Y., akıllı tahtanın önünde kulağını çektiği öğrenciden sayı saymasını isteyip, "Vallahi döverim" dedi.

G.Y., daha sonra çocuğa tokat attı. Bu anlar ise öğretmenin sınıfta misafir olarak bulunan eski öğrencisi tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi. Görüntüler, haberlere konu oldu, G.Y. hakkında idari soruşturma başlatıldı.

Aile şikayetçi olmadı

Çıkan haberlerin ardından Bolu Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü de çocuğun babası H.E.'yi emniyete davet etti. Baba H.E. emniyetteki ifadesinde öğretmenden şikayetçi olmadığını söyledi. H.E.'nin, öğretmen ile görüştüğünü kendisinden özür dilediğini ve olayı aralarında hallettiklerini söylediği öğrenildi. İfade için çağrılan G.Y. de olay nedeniyle çok üzgün olduğunu ve bir anlık boşlukta meydana geldiğini söyledi.

20 veliden imzalı destek

G.Y. hakkında idari soruşturma sürerken, sınıfta eğitim gören çocuklardan 20'sinin velisi öğretmenin okulda eğitime devam etmesini isteyerek Bolu Valiliği'ne dilekçe verdi. Dilekçede, "Çocuğum Cumhuriyet İlköğretim Okulu 2/D sınıfında öğretmen G.Y.'den eğitim görmektedir. Son zamanlarda öğretmenimiz G.Y. hakkında basın ve sosyal medyada çıkan haberlerin abartılarak farklı yerlere çekildiğini üzülerek görmekteyim. Ancak ben öğretmenimizin gerek çocuğuma verdiği eğitimden gerekse sınıf içerisindeki davranışlarından memnunum. Gereğini saygılarımla arz ederim" ifadeleri yer aldı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 11:43

YORUM YAZ

  • ZAFERZAFER5 gün önce
    Çocuğa dayağı kesinlikle tasvip etmiyorum, ama sormadan da edemiyorum: ilkokul seviyesinde bir sınıfta bu görüntüleri kim nasıl çekiyor! Çocuklarsa ilkokul çocuğu sınıfta ders mi yapıyor telefon mu oynuyor, çeken başka biriyse ders esnasında sınıfta işi ne! Bu özel hayatın gizliliğini ihlal olmuyor mu! Bu çekenlere de bu soruluyor mu! Şahsen ben bin veli olarak çocuğumun sınıfına öğretmen dışında yetkisiz birinin girerek dersin ahengini bozacak şekilde görüntü almasına razı olmam. MEB'nın bunu da irdelemesi gerekir.
  • serhatserhat6 gün önce
    ne olmuş kulağını çekmişse.bizim de öğretmenimiz kulağımızı çekmiştir hiçte zararını görmedik.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019