O öğrencilerin ilk ifadeleri ortaya çıktı

ODTÜ'nün mezuniyet töreninde açtıkları skandal pankart sonrası tutuklanan öğrencilerin ilk ifadeleri ortaya çıktı. Öğrenciler ifadelerinde “Amacımız hakaret değildi. Pişmanız” dediler.

12 Temmuz 2018 Perşembe 12:18
O öğrencilerin ilk ifadeleri ortaya çıktı

ODTÜ’te 7 Temmuz’daki mezuniyet töreninde 3 öğrenci, daha önce bir mizah dergisinden yayınlanan karikatürü pankarta basarak taşıdı. Pankartta yer alan karikatürün Cumhurbaşkanına hakaret içerdiği iddiasıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma çerçevesinde 4 öğrenci ve karikatür bulunan pankartı basan kırtasiyeci hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

4’Ü TUTUKLANDI 

Emniyette sorguları tamamlanan şüpheliler önceki gün tutuklanma talebiyle Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Şüphelilerin sorguları dün sabaha karşı tamamlandı. Hakimlik, ODTÜ’lü öğrenciler B.A, D.C.Y, F.E.D ve Ö.K’yı “delillerin tamamının toplanmadığı, şüphelilerin yakalanarak soruşturma işlemlerine başlandığı, bu hususun kaçma şüphesine ilişkin somut olgu olarak kabulünün gerektiği, bu haliyle somut dosyada adli kontrol tedbirlerinin yeterli olmayacağı” gerekçesiyle tutuklanmasına karar verirken, kırtasiye sahibi Ş.D’yi serbest bıraktı. 

ÇOK PİŞMAN VE ÜZGÜNÜZ 

Öğrenciler hakimlik sorgusunda söz konusu pankartı mizah amaçlı hazırladıklarını anlattı. F.E.D ifadesinde söz konusu pankartı arkadaşları B.K ve D.C.Y ile birlikte hazırladıklarını anlatarak, “Biz yanlış olduğunu bilerek yapmadık. Olaydan dolayı çok pişman ve üzgünüz. Bundan dolayı özür dileriz. Mizahtan başka bir amacımız ve düşüncemiz yoktu. Bizi yönlendiren olmadı. Bizim pankartımız Ö.K’nın bir bağlantısı yoktur. İçimizden sadece onun arabası olduğu için arabasına koydu. Afişi üçümüz taşıdık” dedi. 
 

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Temmuz 2018 Perşembe 12:18

YORUM YAZ

 • receprecep8 ay önce
  tutuşunca pişman yok öyle yama
 • cccccc8 ay önce
  ..... yiyim ağam yapma ayağına yatıyorlar bu şer.fsizler akılları başlarına gel ....lerin.
 • SibelSibel8 ay önce
  Siz sadece kendinizi kandırabilirsiniz çöp kovaları.
 • Pınar Pınar 8 ay önce
  Mizah yapmak istemişler! odtü yu kazanmışsın onun mizah mi hakaret mi olduğunu anlayamamışsın zekâ yasin o okula uygun değil bence serbest bıraksınlar ama üniversite diplomalarını iptal etsinler.Demekki doğruyu yanlışı öğrenmek için bir 4 sene daha okumaları lazım.
 • Pınar Pınar 8 ay önce
  Mizah yapmak istemişler! odtü yu kazanmışsın onun mizah mi hakaret mi olduğunu anlayamamışsın zekâ yasin o okula uygun değil bence serbest bıraksınlar ama üniversite diplomalarını iptal etsinler.Demekki doğruyu yanlışı öğrenmek için bir 4 sene daha okumaları lazım.
 • yvz58yvz588 ay önce
  Biz yanlış olduğunu bilerek yapmadık diyorlar süper zekalar demek ki doğruyla yanlışı daha ayırt edemiyorlar bu mezunlar
 • Osman ÖzkanOsman Özkan8 ay önce
  cumhurbaşkanımıza ve ona oy veren milyonlarca seçmene gözlerini kırpmadan hiç korkmadan ve çekinmeden hakaret etme curetinde bulunan bu şerefsizlerin cezaları 26 milyon kere muebbed hapıstir.nedenine gelince bu bedenlerini ve beyinlerini bu ülkeyi yıkmak kardeşi kardeşe vurdurmak iç savaş çıkartmak devlet başkanımızı ve ona oy verenlere muhalif seçmenlerce sataşma tahrık etme malzemeleri temin ve yataklık etme suçları kesin olduğundan bu şerefsizler en ağır cezayı hak etmişlerdir.
 • kayıkayı8 ay önce
  pişmansınız üzgünsünüz vede mizah öylemii.bizde inandık.adam olamadıktan sonra değil odtü lü 40 üniversite bitirseniz ne yazar.size ön ayak olan hocalarındaaaaa sizindeee.sizin gibilerindeeeee.
 • nepçannepçan8 ay önce
  ... BUNLARI
 • HsnHsn8 ay önce
  özellikle ö.k ye dikkat etmek lazım anlaşılan bu işn arkasındaki ağababaları ile olan bağlantıyı bu ö.k yapıyordur. inşallah caydırıcı bir ceza alırlar

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Mart 2019