• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Nuh'un Gemisi görünümlü Şırnak Belediyesi hizmet binası açıldı

Şırnak'ta Nuh'un Gemisi şeklinde inşa edilen 6 katlı yeni belediye binası hizmet vermeye başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, "Seçim vaatlerimizden olan Cudi Dağı’na teleferik sözü gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

Yeniakit Publisher
2020-07-02 18:26:00 -
Nuh'un Gemisi görünümlü Şırnak Belediyesi hizmet binası açıldı

Şırnak Merkez Yeni Mahalle'de 2 yıl önce 5 bin 100 metrekare üzerine temeli atılıp yapımı tamamlanan, 50 araçlık otopark, sinema ve konferans salonu, 11 iş yeri ve kafeteryanın da yer aldığı bina Hz. Nuh'un Gemisi'nin görüntüsüyle dikkati çekiyor.

Şırnak Belediye Başkanı Mehmet Yarka, Nuh'un Gemisi'nin Cudi Dağı'nda olduğundan yola çıkarak binanın gemi şekilde inşa edildiğini söyledi.

Tamamlanan binanın bugün hizmet vermeye başladığını belirten Yarka, "Binanın Nuh’un Gemisi silüetinde olması büyük ilgi uyandırdı. Yeni binamızda tüm birimlerimiz bugünden sonra Şırnaklı hemşehrilerimize en iyi hizmet vermek için gece gündüz çalışacağız. Binada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

'Cudi Dağı’na teleferik sözü gerçekleştireceğiz'

31 Mart seçimlerinde halka verdikleri vaatleri yerine getirmek için yoğun çalıştıklarını ifade eden Yarka, "Binanın açılışı olarak temmuz ayının ilk haftası seçtik çünkü Nuh’un Gemisi Cudi Dağı'nda varsayılan bölgeyi büyüklerimiz bu tarihte ziyaret ediyordu. Rivayete göre 7 kere tavaf eden hac sevabını kazanıyordu. Biz de gemi siluetindeki binamızda yaşatalım dedik. Seçim vaatlerimizden olan Cudi Dağı’na teleferik sözü gerçekleştireceğiz" diye konuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yüksel

Güzel olmuş.hayirli olsun
 • Yanıtla

Ertuğrul gazi

Başkanım hayırlı olsun 20yıl önce görev yaptım ozaman hizmet yoktu başkanım bu durumu iyi değerlendirin şırnak halkı güzel şeyleri hakkediyor vazifenizde başarılar dilerim
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı