• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

NATO Zirvesi'nde dikkat çekmişti! Erdoğan'ın yanındaki başörtülü ismin kim olduğu ortaya çıktı

NATO Zirvesi'nde ABD Başkanı Joe Biden ile görüşen Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanındaki başörtülü kişinin kim olduğu merak konusu olmuştu. Fatima Gülham Abushanab isimli genç kadının TBMM'den başörtülü olduğu için kovulan Merve Kavakcı'nın kızı olduğu ortaya çıktı.

Yeniakit Publisher
2021-06-15 17:20:00 - 2021-06-15 17:32:16

NATO Zirvesi'nde ülke liderleri ile tek tek bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a görüşmeler esnasında eşlik eden başörtülü kişi dikkat çekmişti. Herkesin merak ettiği bu ismin başörtülü olduğu için TBMM'den kovulan Merve Kavakcı ile Ali Ahmad Abushanab'ın kızı Fatima Gülham Abushanab olduğu öğrenildi.

NATO Zirvesi'nde başörtülü kişi dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleştirilen NATO Zirvesi'ne katıldı. Zirve toplantısının yanı sıra ülke liderleri ile de tek tek bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik eden bir kişi ise dikkatlerden kaçmadı.

Merve Kavakcı'nın kızı çıktı

NATO Zirvesi'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a eşlik eden başörtülü kişinin Merve Kavakcı ve Ali Ahmad Abushanab'ın kızı ve Mariam Abushanab'ın kız kardeşi olan Fatima Gülham Abushanab olduğu öğrenildi.

Abushanab'ın Cumhurbaşkanlığı'nda uluslararası ilişkiler uzmanı olarak görev yaptığı ifade edildi.

Kavakcı başörtülü olduğu için TBMM'den kovulmuştu

28 Şubat 1977 tarihinde gerçekleştirilen ve ‘postmodern darbe’ olarak bilinen süreçte TBMM’de yaşadıkları asla unutulmayan ve her daim inançlarının peşinden giden Merve Kavakcı, sembol isimlerden birisi hale gelmişti. TBMM'ye başörtülü girdiği için Bülent Ecevit ve bazı vekiller tarafından sert tepkiyle karşılaşan Kavakcı, Meclis'ten kovulmuştu.

Ecevit TBMM'de tarihe kara bir leke olarak geçen şu ifadeleri kullanmıştı:

'Türkiye'de özel yaşamda kadınların giyim -kuşamına başörtüsüne kimse karışmıyor. Ancak burası özel yaşam alanı değildir. Devletin gelenek ve kurallarına burada görev yapanlar uymak zorundadır. Burası devlete meydan okunacak yer değildir. Lütfen bu hanıma haddini bildiriniz'

Fatima Gülham Abushanab kimdir? 

Fatima Gülham Abushanab, lisans eğitimini Uluslararası İlişkiler alanında George Mason Üniversitesinde tamamladı. Daha sonra Georgetown Üniversitesinde Liberal Studies programında Müslüman-Hristiyan İlişkileri bölümünde yüksek lisans yaptı. Washington D.C.'de sürdürdüğü eğitimin yanı sıra farklı yerlerde araştırma asistanlığı görevi aldı. Abushanab'ın görev aldığı kuruluşlardan bazıları Becketfund Organization for Religious Liberty, Woodrow Wilson International Center for Scholars ve United States Congress oldu.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Sütçü İmamın torunu

Merve kavakçı bacimiza had bildirenin soyu kurudu gitti maşallah Merve bacimizin soyu ülke sinirimizi asmış k.k. sende ibret al bu olaylardan
 • Yanıtla

Veli

Yahu gittide neyi çözdü 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23