Nafakada iki yıl önceki kararla algı peşindeler

Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu kurucularından İlhan Ergincan, 2018 yılında İstinaf Mahkemesitarafından verilen karara dayanılarak, yapılan açıklamaların algı oluşturduğunu söyledi.

18 Haziran 2019 Salı 10:39
Nafakada iki yıl önceki kararla algı peşindeler

 Resul Ekrem Şahan  Ankara 

TBMM gündemine alınacak yasal düzenlemeler arasında yeralan, ‘nafaka ödeme sistemi’ ile ilgili yasal değişiklik üzerinde çalışma sürerken, Süresiz Nafaka Mağdurları Platformu kurucularından İlhan Ergincan, 2018 yılında İstinaf Mahkemesi  tarafından verilen karara dayanılarak, yapılan açıklamaların algı oluşturduğunu söyledi. “İstinaftan 2 yıl evliliğe 2 yıl nafaka” haberini hatırlatan Ergincan “Son zamanlarda ‘nafakama dokunma’ adı altında ünlülerin imza kampanyası ile başlayan algı operasyonu, 2018 yılı Ocak ayında İstinafın almış olduğu kararı bugünmüş gibi gazete manşetlerine servis ederek ‘süresiz nafaka yoktur, hakimin takdir kararı ile de bu konu çözülebilir’ algıları ile kamuoyunu ve insanları yanıltmaya başladılar” uyarısında bulundu.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Haziran 2019 Salı 10:39

YORUM YAZ

 • GssGss1 ay önce
  Bu iş çözülmeyecek anlaşılan katil olmak şart oldu illa bunu istiyorlar
 • aliali1 ay önce
  Ben bir nafaka mağduru olarak "nafakama dokunma" kampanyasına karşılık olarak, "Beni Bu Mahkumiyetten Kurtarın" kampanyası başlatıyorum. Sanatçı bozuntularının tuzu kuru, ahlak zaten zayıf, tabi ki bunlar aile yapısını bozup,zinaya teşvik eden 6284 kanununu savunurlar. Reis kimseye kulak asma Allah için bizi bu nafakadan kurtar.
 • Bilgin#Bilgin#1 ay önce
  6284 sayılı zulmü , kaç sene oldu hale gidermediler . Bilerek ağırdan alıyorlar. Aileyi yıkan yasaların hazırlanmasında kadem hep başrolde.
 • Semih11Semih111 ay önce
  Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz , siyasiler 6284 sayılı yasa ile aileleri parçaladılar.
 • ErdalErdal1 ay önce
  Hükümetin beceriksizliği, yıllardır işi uzatıyor. Kadem gibi dernekler iktidarın can damarlarına kadar işlemiş. Ben bu nafaka düzenlemesi ile mağduriyetin giderilebilecegine inanmıyorum.
 • SerraSerra1 ay önce
  Bu nafaka ödeme sistemi 6 ay ile 2 yıl arasında olmak kaygıyla düzenlenmeli, yoksa daha çok kadın katledilir,Süresiz nafaka fetönün kazığıdır türk milletine.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019