Mursi'yi 20 dakika yerde bekletmişler!

Mısır firavunu Sisi’nin zulmü altında yıllardır haksız yere cezaevinde tutulan Muhammed Mursi’nin şehit olduğu mahkeme salonunda bilincini kaybetmiş halde 20 dakika boyunca bekletildiği ve hiç bir ilk yardım müdahalesinin de yapılmasına izin verilmediği iddia edildi.

19 Haziran 2019 Çarşamba 09:21
Mursi'yi 20 dakika yerde bekletmişler!

 yeniakit.com.tr  

Mısır'ın darbe ile görevinden uzaklaştırılan seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi, geçtiğimiz gün darbeci firavun Sisi’nin düzmece mahkeme salonunda şehit düştü. Müslüman Kardeşler Teşkilatı’nın önemli isimlerinden biri olan Mursi, 2013'ün Temmuz ayında darbeci Abdülfettah es-Sisi’nin darbe yapmasından bu yana çok ağır şartlar altında cezaevinde tutuluyordu. Tek kişilik hücrelerde tam bir izolasyona tabi tutulan Mursi, darbeci mahkemeler tarafından 48 yıl hapse mahkum edilmişti.

Sisi diktatörlüğünün kontrolü altındaki Mısır devlet televizyonunun Mursi’nin ölümünün nedenini kalp krizi olarak duyurması akıllardaki şüpheleri gidermedi. Mısır devlet televizyonu tarafından yapılan açıklamada, "Muhammed Mursi'nin iyi huylu bir tümörü bulunduğu, sürekli tıbbi gözetim altında olduğu ve ölümünün kalp krizinden kaynaklandığı" ifadelerine yer verildi.

Ancak Mursi’nin ölümünün şüpheli olduğu ve Sisi cuntası tarafından şehit edilmiş olabileceği ileri sürüldü.

20 dakika boyunca bekletmişler!

Independente'ın Mursi’nin yakınlarına dayandırdığı habere göre şehit lider, casusluk suçlamasıyla çıkarıldığı mahkeme salonunda kafesin içerisinde tutuluyordu. Aniden fenalaşarak yere yığılan Mursi, uzun süre kafesin içerisinde bekletilerek kimsenin müdahale etmesine izin verilmedi.

İlk yardımın düzenli bir şekilde sunulmadığı Mursi, bilincini kaybetmiş halde yerde 20 dakika boyunca bekledi. Yapılan yardım çağrılarına da cevap vermeyen mahkeme yetkilileri Mursi’nin göz göre göre şehit olmasını izledi.

Sisi’nin zulmü altında şehadete yürüyen Mursi’nin tansiyon ve şeker hastalığının yanı sıra karaciğer rahatsızlığı ve başka sağlık sorunlarının da olduğu biliniyordu.

yeniakit.com.tr

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Haziran 2019 Çarşamba 09:21

YORUM YAZ

 • Süleyman Sırrı DinçerSüleyman Sırrı Dinçer1 ay önce
  Aziz..şehidimiz..Yiğit..MURSİ..Kahramanlar..anıtında..tarihteki..itibarlı..yeri..çoktan..aldı...Ona..zulüm..yapanlar...hem..bu..dünyada..hem..ahirette..sürüm..sürüm..sürünecekler.
 • FiravunFiravun1 ay önce
  Misirdaki diktator ile Mursi ve bir cok Kişi öldü. Benzer şekilde bizdeki diktatör sayesinde de delilsiz çoluk çocuk kadın hapse atılan birçok mağdur insanda ölmektedir. Ama siz yandaş basının bu konuda duyarlılığını göremedik. Umarım bu yorumu yayınlarsınız.
 • HadraHadra1 ay önce
  Allahu Teala (CC) Kızıldenizi boşuna mı halk etti Firavun ve avanesi tüm taifesi ile birlikte gereği yapılsın diye ancak; bu günün şartları ile Bir Musa bir de Asa lazımdır. Ehli İslam İttihad edip şartlarını ortaya koyması lazım ki hem Musa(AS) gibi hemde Asa(Bütün Maddi ve Manevi şartları oluşturarark; Siyasi, Ticari, Ekonomik, Askeri,Medya vb şartlarızorlayarak ) zuhur etsin,Cenabu hak (CC) bunu biz kullarından istiyorki bize merhameti ile nazar eylesin,Af etsin ve de muvafakat etsin. Öyle oturup el oyuşturarak olmaz, Cenabu bizden saray istemiyor,KÖşk İstemiyor, Mevki makam istemiyor Cihad ve Çalışma istiyor,Kavga da istemiyor. Bölünmeyi asla istemiyor.Birbirimizi siyasi olarak incitmeyi hor görmeyi asla istemiyor (Birbirimizin islama göre yanlışlarımızı lisanı hal ile öz eleştiri yaparak uyarma durumu hariç) birlik beraberlik istiyor. İslam Coğrafyasına bakıyoruz hep siyasi olarak dağnık parçalanmış, zenginlik kaynakları ellerinden alınmış vb haldedir.Kuran ve sünnetin yerini hurafeler,bidatlar almış Alimler suskun, Kuran Mahkum, vb vb halde Ya Rabbi İttihad, İstinad, İtimad, Feraset, Feragat, ilham, Çalışma,Sabır,Metanet Cihad, ihsan eyle!
 • vatanvatan1 ay önce
  herkes mısır için bir çözüm yazmış islambıli suikast filan bizce çözüm tarihte yavuz ra.sırrında gizli evliyaya mütabaat suriyenin israilin fethi gazzenin azadı ve mısır sokaklarından sel gibi sisi ci ve zındık kanı akmalı
 • sakalansakalan1 ay önce
  islam dünyası öylesini iki yüzlü ve pısırık olmuşki (hepsi dahil) mursi'ye el uzatıp kurtaramadılar ve vahşi sistemin kuyusuna atılmasını sadece seyrettiler..Aynı Hz Hüseyine yapılanları seyredip daha sonra yalandan dövünenler gibi. İnşallah Rabbimiz bu münafık ümmetin yerine adam gibi bir ümmet getirmesi dileğiyle.
 • HasanHasan1 ay önce
  Sisi alçağınım sonu, firavunenver sedat gibi olmalı ve havaya uçurulmalı....ki vicdanlar soğusun, ama mısır halkı ayaklanmalı bu böyle gitmez mısırda firavun bitmez
 • engineerengineer1 ay önce
  sisi'ye, bir Halid el İslambuli lazım.
 • Zekeriya GÖKÇEZekeriya GÖKÇE1 ay önce
  Suçlu sisi deyip çıkamazsın. Allah bizleri affetsin
 • engineerengineer1 ay önce
  Hаyаt imаn ve cihаd аlnımızın yаzısıGözlerimde bir hırsı kаmçılаyаn bir аrzuSаnа ulаşаn çаğrı, ey şehid, ey şehid!Alnı öpülesiler her biri bir dаğ gibiDüşseler vurulup dа, kаnlаrıylа boğаcаkZulmün soluk sesini, ey şehid, ey şehid!Gün geçtikçe büyüyor gönüllerin аteşiTаş yürek ses veriyor, doğаn İslâm güneşiİlk düşen sensin yolа, ey şehid, ey şehid!Çırpınаn kuş misаli kаlbim sığmаz kаbınаAllаh için bir mermi çıkаrırken kаtınаÇаğırsın аrdımızdаn Ey şehid ey şehid
 • ......1 ay önce
  Katillerden, firavunlardan, dürzi ve zındıklardan başak ne beklenebilir??????!!!
 • ihsanihsan1 ay önce
  sisi ve mahkemeleri zalim katil allah kahretsin
 • Mahmut OzMahmut Oz1 ay önce
  Elbet birgun bu alcak,zalim gaddar firavunlardan Rahmetli Muhammed Mursi'ye yaptiklari zulumlerin hesabi sorulacaktir. Bu dunya'da sorulmasa bile ebedi alemde Mahkeme-i Kubra'da mutlaka sorulacak ve misliyle bedeli odetilecektir. #YasasinZalimlerIcinCehennem
 • fberfber1 ay önce
  mısır halkı neyi bekliyor. türkiyeyi örnek alın ve sisi denen haini oradan indirin. milletin önünde duramazlar...
 • mahirmahir1 ay önce
  özal olayıyla benzerliği görüyorsunuz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Temmuz 2019