• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Muharrem İnce adaylığını açıkladı! Kılıçdaroğlu'ndan cevap geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce'nin CHP Genel Başkanlığı adaylığına ilişkin soruya "İlla tek aday olacak diye bir kuralımız yok zaten. İki aday da beş aday da olur." sözleriyle cevap verdi.

Yeniakit Publisher
2019-11-04 10:57:00 -
Muharrem İnce adaylığını açıkladı! Kılıçdaroğlu'ndan cevap geldi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin 37'nci Olağan Kurultay sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin genel başkan adaylığına ilişkin bir soruya ise, "Olabilir arkadaşlar.İlla tek aday olacak diye bir kuralımız yok zaten. İki aday da beş aday da olur." ifadelerini kullandı.

 

"Herkes aday olabilir"

Sözcü'nün haberine göre; Muharrem İnce'nin genel başkan adaylığına ilişkin açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, "Aday ol, aday olma diye bir şey yok. Herkes arzu ederse aday olur." dedi.

"İlla tek aday olacak diye bir kuralımız yok zaten. İki aday da beş aday da olur. Ama kavga asla" diyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: Kim kavga ederse o partiden ayrılmak zorundadır. Biz onu partide tutmayız. Oturur demokratik açıdan yarışırlar buna bizim saygımız var.

Muharrem İnce: aday olacağım

CHP'nin 2018 Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, CHP'de delegeler isterse genel başkanlığa aday olabileceğini söyledi. Adaylık için sahaya inip delegelerden oy istemeyeceğini belirten İnce, genel başkanlık sonrası cumhurbaşkanlığına aday olacağını açıkladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Şener

Bizans oyunu başladı bu cehapede yine
 • Yanıtla

hizipsavar

ince ayyaşsın, tacizcisin ama en azındqan türksün. partide türkmü kaldıda sana oy verecek. onda rahat gebeş. tüm parti nerdeyse ermeni azınlığa dönmüş. belli değpilmi hdp ile aynı çizgide kol kola
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23