• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Milletin adamlarını durduramadılar

28 Şubat sürecinde inançlarından dolayı hayatlarına müdahale edilen, dışlanan hatta iftiralarla cezaevlerine konulan Müslümanlar, bugün büyük Türkiye’nin mimarları oldular. Asker görünümlü eşkıyaların yaşattıkları zulümlerden dolayı örtünme özgürlüğü gasp edilen, eğitim hakkını kaybeden, mesleğinden olan mağdurlar, şimdilerde ümmetin refahı için akademik, diplomatik ve siyasi alanda birbirinden değerli hizmetlere imza atıyor.

2020-02-28 09:10:00 -
Milletin adamlarını durduramadılar

28 Şubat’ta inançlarından dolayı mağdur edilen Müslümanlar, ülkelerine gurur yaşatıyor... İşte onlardan öne çıkan birkaçı; Recep Tayyip Erdoğan (Cumhurbaşkanı), Merve Kavakçı (Büyükelçi), Leyla Şahin (Milletvekili), Ahmet Sınav (Bilim adamı), Ayşegül İlhan (Prof.), Hacer Tütüncü (Mimar), Sümeyye Ceylan (STK).

Türkiye siyasi tarihinin karanlık sayfalarında yerini alan 28 Şubat’ı geride bırakalı 23 yıl oldu ama o dönem yaşananlar hafızalarda tazeliğini koruyor. Öğretmeninden imamına, esnafından siyasetçisine kadar binlerce dindar insan, ağır işkencelerden geçirildikten sonra zindanlara dolduruldu. Keskin nişancıların köşe başlarında beklediği karanlık süreçte, kimileri fişlendi, kimileri sürgüne gönderildi, kimileri de okulundan edildi.

Gururlandıran dünya lideri

28 Şubat darbe sürecinde inançlarından dolayı hayatlarına müdahale edilen, dışlanan ve ötekileştirilen Müslümanlar, artık ülkelerine gurur üstüne gurur yaşatıyor. Asker görünümlü eşkıyaların yaşattıkları zulümlerden dolayı örtünme özgürlüğü gasp edilen, eğitim hakkını yitiren, mesleğini kaybeden mağdurlar, şimdilerde ümmetin refahı için emek harcıyor.

Şubat döneminde Siirt’te okuduğu şiir bahane edilerek Pınarhisar Cezaevi’ne konulan, “Siyasi hayatı bitti, muhtar bile olamaz” denilen Recep Tayyip Erdoğan, ilerleyen yıllarda Başbakan, Cumhurbaşkanı ve Türkiye’nin ilk Başkanı oldu.

1999 yılında Meclis’te yemin etmesi engellenen Merve Kavakçı, Türkiye’nin Kuala Lumpur Büyükelçiliği görevini üstlendi. 5 kitap yazan 28 Şubat’ın simge isimlerinden Kavakçı, 3 yıldır Malezya’da Türk bayrağını gururla dalgalandırıyor.

Kanser araştırma birimini yönetiyor

Başarılı bir tıp öğrencisiyken başörtüsünden dolayı disiplin cezası alan Leyla Şahin Usta, 19 yıldır millete hizmet eden AK Parti’nin önemli isimleri arasında yer aldı. 28 Şubat’ta başörtülü olduğu için derslere alınmadığı okulunun önünde gözyaşları döken Leyla Şahin, 1 Kasım 2015’te milletvekili seçildi. 2 dil bilen Leyla Şahin, aynı zamanda AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı görevini icra ediyor.

Başörtüsünü açmadığı için eğitimine yurt dışında tamamlayan Ayşegül İlhan, önce profesör oldu sonra da dünyanın en büyük kanser araştırma merkezlerinden birinin başkanı oldu. Müslüman kadın kimliğiyle deneyler yapan İlhan, Viyana Üniversitesi Onkoloji Ana Bilim Dalı Üst Sindirim Sistemi Kanserleri Birimi’nin de başkanlığını yürütüyor.

Milyonlarca kişiye ulaşıyorlar

Yurt dışında devam ettiği eğitimle mimar olan Hacer Tütüncü Okudan ise Antalya’da hayata geçirilen birçok projeye imza attı.

Katsayı zulmünden dolayı yurtışında okuyan Sümeyye Ceylan ise toplamda 4.5 milyon bireyin faydalandığı Usturlab Atölye adlı sosyal sorumluluk projesini hayata geçirdi.

Ceylan’ın kurucusu olduğu Usturlab Çocuk Atölyesi, bugüne kadar 23 belediye, 57 kurum ve kuruluş, 7 kaymakamlık, valilik ve yüzlerce okul ile iş birliği yaparak birebir hizmet verdi.

28 Şubat darbesinde üniversiteden atılan Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, Mardin Artuklu Üniversitesi’nde rektörlük vazifesinde bulundu.

28 Şubat’ta ordudan atılan Ahmet Sınav da, karanlık süreç sonrası Amerika’ya gitti. 12 yıl bilim ürettiği Amerika’dan 2011 yılında Türkiye’ye dönüş yaptı.


Yeni Akit Gazetesi
Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Cem

Ah be akit, Bu haberin ne yeri ne zamanı şimdi...
 • Yanıtla

Emre

Şehit haberini Milletin sözde adamı değil Hatay valisi veriyor bu nasıl iş kardeşim?Bu haberi neden bugün veriyorsunuz zamanımı lan itoğluitler!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı