MHP’den Davutoğlu’na sert cevap! ‘İbretlik bir savrulma içinde’

Yeni parti kurma hazırlığı içinde olan Ahmet Davutoğlu’nun "MHP bizi terörle mücadelede yalnız bıraktı” sözlerine MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız’dan sert cevap geldi.

25 Ağustos 2019 Pazar 12:51
MHP’den Davutoğlu’na sert cevap! ‘İbretlik bir savrulma içinde’

Yeni parti kurma hazırlığı içinde olduğu konuşulan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun “Terörle mücadele konusunda bizi bugün eleştirenler eski defterler açılırsa insan içine çıkamaz. İleride Türkiye Cumhuriyeti tarihi yazıldığı zaman, eminim en kritik dönemlerden biri 7 Haziran ile 1 Kasım arasındaki dönem olarak yazılacaktır” sözleri tartışma konusu oldu. Siyasi partilerden, çeşitli sivil toplum örgütlerine Davutoğlu’na “bildiklerini açıkla” çağrısı geldi.

Davutoğlu'nun hedefinde MHP var

Davutoğlu’ndan henüz bir açıklama gelmedi ama Davutoğlu’na yakın kaynaklara göre bu sözlerin hedefinde MHP vardı. Davutoğlu’nun konuşmasında kayyım atamalarıyla ilgili “görevden almalar hukuk çerçevesinde olmalı” şeklindeki tweetine “teröriste destek veriyorsunuz” yorumu yapanlara yanıt verdiğini söyleyen kaynaklar konuşmadaki MHP vurgusuna dikkat çekti. Davutoğlu konuşmasında, “Biz terörle mücadeleyi başlattıktan sonra, mücadelemiz sürerken, 17 Ağustos’ta Bahçeli götürdüğümüz 4 hükümet teklifine de ‘hayır’ dedi. Ve bizi terörle mücadelede tek başımıza bıraktılar” demişti.

MHP'den cevap

Ahmet Davutoğlu’nun tartışma çıkaran sözleri MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız’a soruldu. 7 Haziran sürecindeki görüşmelerle ilgili söylenenlerin gerçeği yansıtmadığını, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de bu konuda birçok açıklama yaptığını hatırlatan Yıldız, “MHP, Davutoğlu’nun ağzına çok gelir” dedi. MHP’nin dış politika ve terörle mücadele konusunda ülke menfaati neyi gerektiriyorsa ciddi olarak bu mücadeleyi verenlerin yanında olduğunu belirten Yıldız “Terör konusunda bizim tavizimiz yok” açıklamasını yaptı.

Davutoğlu ibretlik bir savrulma içinde

Yıldız, yeni parti kurma hazırlığı içinde olduğu konuşulan Ahmet Davutoğlu’nun çalışmalarını ve sözlerini şöyle değerlendirdi:

Davutoğlu nereye gittiği anlaşılmayan bir hırs ve ihtirasla ibretlik bir savrulma içinde. ‘MHP’nin terörle mücadeleye destek vermediği’ imasında bulunuyorsa bu söze sokakta çocuklar bile güler. Biz 50 yıldır dış politika konusunda da terör konusunda da, ciddi meselelerde ülkemizin ve doğru yolda ise iktidarların yanında yer aldık. Hangi hırsla, saikle söylediğini kendine sormak lazım ama bizim için lakabı da belli. Ahmet Bey’e üzülüyorum. Geldiği yer çok kötü. Bir öğretim üyesinin, Başbakanlık yapmış bir insanın daha olgun, daha ciddi, daha makul, daha gerçekçi düşünmesi gerekir. Ama Davutoğlu’nda bunların hiçbirini göremiyoruz.

‘Kral ve kraliçenin adamları’

Feti Yıldız ayrı bir parti hazırlığı içinde olduğu konuşulan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Bakan Ali Babacan için ise, “Kral ve Kraliçe’nin adamlarının bu ülkede siyaseten alabilecekleri bir mesafe yok. Millet bunların beslendikleri kaynakları görüyor. Hepsi deşifre olmuş, gidebilecekleri yer yok” ifadesini kullandı.

‘Gidecekleri yer CHP olur’

Yıldız’a göre Davutoğlu’nun da Gül ve Babacan ekibinin de sonunda gidip kapısını çalacakları yer CHP olacak. MHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldız, bir sonraki seçimde Gül Cumhurbaşkanı adayı olursa bunun şaşırtıcı olmayacağını söyledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Ağustos 2019 Pazar 12:51

YORUM YAZ

 • Remziye ÇALIŞKANRemziye ÇALIŞKAN25 gün önce
  AF İSTİYORUZ AF SADECE MHP TEŞKİLATIMIZIN SUNMUŞ OLDUĞU TOPLAM İNFAZDAN BEŞYIL DÜŞÜRME MADDESİ UYGUNDUR TÜRKİYEMİZDE HAPİS CEZALARI ÇOK YÜKSEKTİR CEZAEVLERİ ORTALIK KARIŞIK DENETİMLİ SERBESTLİK SÜRELERİ 5 YIL OLSUN VE BİRDEFAYA MAHSUS OLMAK ÜZERE TOPLAM İNFAZDAN BEŞYIL DÜŞÜRME MADDESİ UYGUNDUR FETÖCÜ HÂKİMLER YÜZÜNDEN YARGIYA GÜVEN KALMAMIŞTIR TEK UMUDUNUZ SAYIN ADALET BAKANIM FETİ YILDIZ BEY MADDESİ ÇIKMASINI SEVİNÇLE BEKLİYORUZ ŞARTLI CEZA İNDİRİMİ BEKLİYORUZ
 • AVUKAT BARAN ÖZTÜRKAVUKAT BARAN ÖZTÜRK25 gün önce
  DENETİMLİ SERBESTLİK SÜRELERİ 5 YIL OLSUN TOPLAM İNFAZDAN BEŞYIL DÜŞÜRME MADDESİ UYGUNDUR TÜRKİYEMİZDE HAPİS CEZALARI ÇOK YÜKSEKTİR CEZAEVLERİ ORTALIK KARIŞIK DENEYİMLİ SERBEST
 • Mehmet ayMehmet ay25 gün önce
  Mhp yıllardır var, sözleri de var, iktidara etkileri var.. ama terör de kat edilen yol da ne var!
 • Mehmet Murat GülerMehmet Murat Güler26 gün önce
  "Ne yapsalar boş. Gökten gelen bir haber var. Davutoğlu geliyor." Bu lafı sarf eden şaşkın adam veya madam, göklerden bu haber sana mı geliyor ..?
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu26 gün önce
  Davutoğlu: Artık parti kurma. Son açıklamalarınla sen kendi kafana sıktın senin işin bitti. Kimse sana oy vermez. Boşuna uğraşma.
 • hizipsavarhizipsavar26 gün önce
  bütün türk devletleri içerden yıkıldı. hep içimizde ki hailerin koltuk sevdasından. birisi çıkıpta ben maşa değilim milletimi devletimi stama deyip şakağın kılıçı ğistovu silahı dayamadı. ama bu sefer yıkamayacakalr tarih tekerrür etmeyecek. rabbimin izni ile.
 • EmeklEmekl26 gün önce
  Bilemeyiz ancak seçimleri böyle giderse unutun şu an bile kayıp durumundasınız Avrupalı bir ülkenin bir kaç yüzyılda bir gelebilecek olayları bu memleket bir kaç yılda yaşadı bu gidiş memleketin felaketidir
 • CEVAT CEVAT 26 gün önce
  MOSSAD BIR OYUNCAGINI DAHA ALANASURUYOR.....VADEDILMIS TOPRAKLAR ICIN...TURKIYEYI RUSYAYLA VURUSTURMA NOKTASINA GETIREN BU APTAL OKUMUS KERIZ ..FETO KÖPEGI AVUTMAOGLU.......SAHNEYE CIKIYOR....ABDULHAMIDHAN DÖNEMINI GENE YASIYORUZ............BU ULKENIN TARIHI APPARATLARLADOLUDUR........BU OKUMUS SEYTAN KIBIR ABIDESI ....ABDULLATIFSENER ITIGIBI MOSSADIN KUYRUGUNA TAKILMISTIR...FIRASETSIZ SUURSUZ..YAHUDI MOSSADIN KURDUGU PARTININ.BAS ..VADEDILMIS.TOPRAKLAR DEDIGI KABALANIN AYETINI OKUMUSTUR......BUNU ANLAMAYACAK KADAR APTAL ..BU KARISI COCUK DR OLAN SEREFSIZ......SUURSUZ FETO KRIPTO KÖPEGI ITTOGLU IT ...AKP NIN SIYASI F.E.T.O..AYAGI...SUNLARDIR..ABDULLAH GUL..AHMETDAVUDOGLU..ALI BABACAN..DISARIDAN ..FEHMI KORU.......BUNLAR HALEN FETOYAHUDI PICI..ILE INTISABLIDIR............BUNU HALEN GÖREMEYEN VARSA .....TEK SÖZ...ONLARIN GÖZU VAR GÖRMEZ..KULAGI VAR ISITMEZ..ONLAR ILLAKELENNAMU...HAYVANLARDIR DAHA DA ASAGIDIRLAR............................FETO YAHUDI RABBIN IN OGLU PICOGLU PICTIR....ALLAHIN LANETI UZERINE OLSUN YASIYORSA ..GEBERMISSE.....ALLAHIN ATESI UZERINDE BOL OLSUNN.............BUTUN UMMET COGRAFYASINDAFETO VARIÖRGUTLERVARDIR KURULMUSTUR...HEDEFLERI KUDUS MERKEZLI BUYUK ISRAILDIR.BU YAHUDI ITTIKADIDIR.........MEHDI ISA AS..CIKANA KADAR DEVAM ...EDECEKTIR........AMA..LA GALIBE......I.L.L.A.L.L.A.H...................
 • AlperAlper26 gün önce
  Ö zaman her partinin finansmanını,şeffaf bir şekilde halk denetlesin, b akalım ortaya neler dökülecek? Ama asla yanaşmazlar, t efecilere para kaptıranlara ses çıkarmayan ,milliyetçilik? Bu nasıl iş?
 • Kürt OğluKürt Oğlu26 gün önce
  Davutoglu ve sinsilikte cigir acan Gül'ün dikeni zerre süphemiz yokki,tarhin cöplügünde,en rezil sayfasinda,ihanet edenlerin atildigi cöplükte yerlerini alacaklardir.Babacan denen zir cahil,dangalak dahil.Hic birine hakkimiz helal degildir.Zehir ve zikkim olsun..
 • Asıl Savrulma MHP'de.Asıl Savrulma MHP'de.26 gün önce
  Sizin yüzünüzden milliyetçiler ikiye bölündü. İyi Parti sizin yanlışlarınız yüzünden doğdu. Sayenizde İyi Parti de Savruldu. Şimdi CHP'ye çanak tutuyor. İstanbul Sözleşmesini destekliyor. Ülkücülüğe, LGPT'yi savunmak yakışıyor mu? Ülkücülükte GAY olmak var mıdır? Ülkücüler erkek değilmiydi. Ne zamandır LGPT'yi savunur oldu. Gaycılığı savunmakla nesil nasıl devam edecek? İyi Parti de, MHP de sayenizde savruldu. Islamcılar, AKP'yi bıraktı, siz yapıştınız kaldınız. Milli Görüşçüler, AKP'den koptu, siz yapıştınız kaldınız. Sizi neden yanlarına aldılar? Sevdiklerinden mi? Yoksa çaresizlikten mi? Milliyetçilik ayaklarımızın altında demiyorlarmıydı. Koltuk uğruna bunlar yapılmamalıydı.
 • RemziRemzi26 gün önce
  Davutoğlu demecinin arkasını getirmeli. Neler döndüğünü millet bilmeli. Açıklama yapmazlar ise kirli birşeyler var. Bu arada MHP sanki hükümet gibi konuşuyor. Boş davul.
 • BurdurluBurdurlu26 gün önce
  davutoğlu akpye laf etti, savunması mhplilere düştü, iddalara muhattap olan taraf cevap vermeli.
 • Hasanali koseHasanali kose26 gün önce
  Gercekten bu Davud oglan sacmaliyor gitsin gorsun bakalim kim kimi yanliz birakiyor ve su an kimin yaninda bu beyefendi
 • Hasan Hasan 26 gün önce
  Bu ülkede terörin bitmesini istemeyen tek parti MHP dir, çünkü başka politikaları Yok, şehitler üzerinden siyaset yapan bu memlekete insana işçiye emekçiye çiftçiye bir gram hayrı olmayan bir parti.
 • CEVAT CEVAT 26 gün önce
  BU OKUMUS APTAL VE CAHIL .......NE ZAMANDIR KENDINI SATIVERDIN......NE KADAR ALDIN MOSSADDAN.....FETOCU KÖPEK ACIK SOYLEMIYORSUN AMA BU ALCAK FETOCU ITTIR....RUS UCAGINI VURDURUP TURKIYEYI RUSYSYLA SAVAS NOKTASINA GETIRMISTIR ...BU ADAMBASIRETSIZ OKUMUS TAM APTALDIR..AKP ZAYIFLATIP YIKMAK ICIN .....MOSSAD PARTI KURDURTMAKTADIR..........ALI BABACAN 33 DERMASSONDUR......BILDERBERG TOPLANTILARINA HEP..ROTSCHILD ROKOFELLER CAGIRMISTIR.........FEHMI KORU MASONDUR...ABDULLAH GUL UN AKRABASIDIR......KORUNUN ILK KARISI IST BULBULDERESI YAHUDI MEZARLIGINDA GÖMULUDUR................KORUNUN KARISI GUL UN KARISININ ABLASIDIR....BABACANIN KARISONIN HALASIDIR.......BUNLARIN KÖKU SABATAIST KABANI YAHUDILERIDIR...............SELANIKDE GELMELERDIR...................KARILARI...BABACAN ABDDE ..KORU ABDDE GUL INGILTEREDE OKUDULAR....ONLARIN APPARATI OLMASINLAR.....APARATLARDIR.....EN APTAL OLAN BILE ANLAR...PARTIKURDURMALARI..AKP ZAYIFLATMAT VECÖKERTMEK OLDUGUNU...........................ALLAH BU MUSLUMAN MILLETI ISLAMA DOGRU YONLENDIRSIN...ISLAMLA BULUSTURSUN...VE ISLAM HUKMETSIN..................KAFIRLERIN TUZAKLARI BITMEYECEKTIR AMA ALLAHINDA TUZAGI VARDIR..........INSAALLAH..............................YA HAYIR ILERI......EHLI SUNNET UZERI HILAFETTE DOGRU......ILERI.....ILERI...ILERI....................
 • Davutoğlu, Kaya gibi yerinde sapasağlam.Davutoğlu, Kaya gibi yerinde sapasağlam.26 gün önce
  Davutoğlu, Toros Dağları gibi çakılı yerinde duruyor.Savrulan Davutoğlu değil, bizzat MHP'dir. Davutoğlu, malum 4 bakandan hesabı sormakla işe başlayacaktı. Sordurmadılar. Türk milliyetçileri Davutoğlu'nun yanındadır.Halkın iradesi ile seçilmiş Belediye Başkanlarını Görevden almayacaktınız. Kesinleşmiş Yargı kararı ile görevden alacaktınız. Yerine de Kayyım değil, Belediye Meclis Üyeleri arasından yapılacak bir seçimle yeni Belediye Başkanı seçilecekti. Kanun böyle diyordu. Davutoğlu, Hukuk'tan ve Demokrasi'den yana idi. Şehir Halkının iradesini yok saymayacaktınız. İradelerini çöpe atmayacaktınız. Hukuk ve Demokrasi olmazsa, huzura ve kardeşliğe zarar verir. Davutoğlu, bu dengeyi gözetiyordu. Davutoğlu, MHP'yi de, HDP'yi de sandığa yeniden gömecek. HDP ve MHP'nin en büyük korkusu Davutoğlu'dur. HDP de, MHP gibi Davutoğlu'nun kendilerini sandığa gömeceğini bildiklerindenMHP gibi onlar da Davutoğlu'na sürekli saldırırlar. Ne yapsalar boş. Gökten gelen bir haber var. Davutoğlu geliyor.
 • DemDem26 gün önce
  Katil akitmhpakp kirli çamaşırları ortaya çıkıyor kanlı akit katil dağıta hücum etmiş bilecidi cidi araştırılsın Kafatasçı faşist akitmhpakp çetesi finali uz felakettir
 • milletmillet26 gün önce
  Sana by devletin ve bu milletin maddi manevi verdiği her şey haram zıkkım olsun .Senden hiç bir şey olmaz Sen seçilmiş başbakan idiysen istifa etmese idin .Ettin çünkü milletin adamının kim olduğunu sen çok iyi biliyorsun. 1Kasım seçimlerine Reis olmasa idi Ak saçlı Devlet baba olmasa idi gidilir mi idi acaba. Sen istikşafi görüşmeler yapıyordun şapşik
 • MehmetMehmet26 gün önce
  Ne Davutoğlu ne de Gül asla geldikleri makamları Rüyalarında bile goremezler.Hodri meydan.Reise dua etsinler.Tabi ki öbür dünyada bu yaptıklarının hesabını verecekler...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

20 Eylul 2019