Mescide saldırdılar! Bir alçaklık daha

Yeni Zelanda'daki hain saldırının ardından bir alçaklık haberi de Avrupa'dan geldi. Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de bulunan bir mescide art arda iki saldırı düzenlendi.

15 Mart 2019 Cuma 19:10
Mescide saldırdılar! Bir alçaklık daha

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de bir mescide iki sabah arka arkaya saldırılar düzenlendi.

Mellunmaki semtinde bulunan mescidine yönelik saldırılarda maddi hasar meydana geldi. Mescidi kullanan cemaatin yönetim kurulu üyesi Hasan Sahim, yaptığı açıklamada, mescidin duvarlarına İslam'a ağır hakaretler içeren ifadeler yazıldığını belirtti.

Soruşturma devam ediyor

Helsinki Emniyet Müdürlüğünden Komiser Sampo Suomala da çirkin saldırı ile ilgili suç duyurusunda bulunulduğunu ve olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü bildirdi.

Öte yandan, Helsinki Emniyet Müdürlüğü Suçları Önleme Dairesi Yöneticisi Jari Taponen, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Yeni Zelanda'daki camilere yönelik terör saldırılarıyla ilgili yorumda bulunurken, Finlandiya'daki Müslümanların da sürekli nefret suçlarına maruz kaldıklarını ifade etti.

Taponen açıklamasında, nefret söylemlerinin toplumda alışageldik güncel bir konu gibi algılanmasının, bir süre sonra suçların da sıradan vakalar gibi genelleşmesine neden olabileceği uyarısında bulundu.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 19:10

YORUM YAZ

 • intertiumintertium9 gün önce
  müslümanlık hızla yayılıyor iyice hristiyanlığı tehdit eder oldu bu da küfür ehlini kudurtmaya başladı ne yapsalar boş çıkıyor terörist yaftası karalama yobaz gösterme nafile yayılıyor mübarek din ozaman manyağa sarıyor saldırıyorlar sadist psikopatlar
 • SelimSelim9 gün önce
  Bu ülkelerde yaşayan müslümanlar silahlanmalı. Eğer Yeni Zellandadaki camideki bir tane adamda silah olsa ve bu itin kafasına sıkmış olsa belki bu kadar insan şehit olmayacaktı.
 • abdullahabdullah9 gün önce
  bir hitler/nazi tohumunun müslüman olmaması değil insan olmaması sorun... insan ölümünden veya müslüman ölümünden üzülmemesi değil insanları öldürmesi ve müslüman kardeşlerinin ölümüne üzülen diğer müslümanların arasında "özgürce ve kahpece" paylaşımlar ve provokasyon yapması sorundur!
 • turkturk9 gün önce
  UYU MUSLUMAN UYU. HRISTIYAN KATLETSIN SENI DININI BILMEYEN SUSLUMAN
 • Mahmut OzMahmut Oz9 gün önce
  Heil hitler denen nazi artigi kefere islam,Muslumanlari katletmeyen,somurmeyen,yurtlarini isgal edip,onlari yurtlarindan cikarmayan,merhamet gosterip aralarina aldiklari halde sirtindan hancerlemeyen alcak hainlerin disindaki her din,dil,irk ve renkteki insanlara karsi baris DINidir. Ama yukarda zikredilen azmis,azginlasmis sapik ruhlu melunlar icin Adalet geregi hakettikleri cevabida verecek 1 DINdir. Ama buna mukabil kafirlerin,zalimlerin,sapik ve saptirmis inkarcilarin,gozu donmus isgalci hacli,siyonist sirtlan surulerinin Musluman beldelerini talan etmesine,harabeye dondurmesine,Muslumanlari coluk,cocuk ,yasli,genc demeden katletmesinede seyirci kalip boyun bukturecek aciz 1 DIN degildir.
 • Heil Hitler !Heil Hitler !9 gün önce
  İslami fobi vardır ve gerçektir. İslam tüm dünya kamuoyundakorku,kan,savaş ve nefret duyguları uyandıran bir dindir. Kindar ve dindar nesil yetiştirmek isteyenler ancak Siyasi İslamcılardır. İslam artık sevgi ve şefkat dini değil ,kin,savaş,kan,yıkım ve nefret dini haline dönüşmüştür. Siyasi İslamcılaşma peşinde koşanlar ,,Hamsa ,el kaide, ISIDgibi terörörgütleri siyasi amaçları için DİNİkullanmayı,islam adına masum insanları katletmeyi bırakmalıdırlar. Yoksa Dünya faturayı tüm islam dünyasına çıkaracak ve tüm dünya İslamdan nefret edecektir. Buda kanımca normal ve doğal bir olaydır. Bu islam olmayanlara duyulan nefretdünyanın ıslama karşı bir nefsi müdafaasınıve doğal reaksiyonu sonucunu doğurmaktadır.Yoksa İslam ile medeni dünya arasındaki savaş daha 10000 yıl sürer.! İslam ben ve benim gibi düşünenler için gerçekten de iddia edildiği gibi ,barış dostluk ve sevgi dini değil, savaş,kin,nefret ve intikam tohumları nı içinde barındıran bir dindir. Müslüman olmayanlara karşı aşağıdaki yazılı yorumlar bunun en bariz kanıtlarıdır.! O haldekatledilen Müslümanlar için neden üzülsün dünya kamuoyu? neden?
 • uyan tcuyan tc9 gün önce
  ne yapalım bizde burada yahudi ermeni hristiyan kiliselerinemi saldıralım bunumu istiyorlar.
 • ........9 gün önce
  bunlari tek merkezden yönetiliyor. kafir nato yahud birligi. kafiri boykot bile edemeyen zavalli müslüman bireyler size ne diyeyim ben..
 • AdnanAdnan9 gün önce
  Birbirimizi yemeyi bırakıp ne zaman bu şerefsizlerle mücadele etmeye başlayacagız.
 • ahmetahmet9 gün önce
  Bu kahpeliklerin, yoketme vahşi içgüdüsünün, düşmanlığın GÖZLERE SOKULDUĞU ve en kanlı şekilde yaşandığı bir dünyada beka sorunu yok diyenin artık gafil olmadığı, deli veya hain olduğu ortadadır!
 • MEHMET AKİF ERSOY acı gerçeği yüzyıl öncesinden haykırmış!MEHMET AKİF ERSOY acı gerçeği yüzyıl öncesinden haykırmış!9 gün önce
  Şu Boğaz Harbi nedir? Var mı ki dünyâda eşi? 579En kesîf orduların yükleniyor dördü beşi,-Tepeden yol bularak geçmek için Marmara'ya-Kaç donanmayla sarılmış ufacık bir karaya.Ne hayâsızca tehaşşüd ki ufuklar kapalı!Nerde -gösterdiği vahşetle- "bu: bir Avrupalı!"Dedirir -yırtıcı, his yoksulu, sırtlan kümesi,Varsa gelmiş, açılıp mahbesi, yâhud kafesi!Eski Dünyâ, Yeni Dünyâ, bütün akvâm-ı beşer,Kaynıyor kum gibi, tûfan gibi, mahşer mahşer. (1)Yedi iklîmi cihânın duruyor karşına da, (2)Ostralya'yla berâber bakıyorsun: Kanada!Çehreler başka, lisanlar, deriler rengârenk;Sâde bir hâdise var ortada: Vahşetler denk.Kimi Hindû, kimi yamyam, kimi bilmem ne belâ...Hani, tâ'ûna da züldür bu rezîl istîlâ!Ah o yirminci asır yok mu, o mahlûk-i asîl,Ne kadar gözdesi mevcûd ise, hakkıyle sefîl,
 • mm9 gün önce
  BAKARA 120.AYET: "Onlar (kafirler) kendilerine benzemedikçe senden(müslümanlardan) razı olmazlar! Hak ile batılın mücadelesi kıyamete kadar....bunların M.AKİFİN HAYKIRDIĞI KAHPE MEDENİYETİ İŞTE BU...
 • mustafamustafa9 gün önce
  TÜRKİYEDE PATRİKANENİN KAPISINDA BİRKAÇ PAPAZ ASMADAN AYASOFYAYI AÇIP NAMAZ KILMADAN BU ZULÜM DİNMEZ.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019