• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Muharrem İnce'yi satışa getiren Gaye Usluer eski partisi CHP'ye göz kırptı! 'Benim adayım Kılıçdaroğlu'

Yeniakit Publisher
2022-09-04 20:23:00 - 2022-09-04 22:07:49
Muharrem İnce'yi satışa getiren Gaye Usluer eski partisi CHP'ye göz kırptı! 'Benim adayım Kılıçdaroğlu'

Memleket Partisi'nden istifa eden Gaye Usluer, eski partisi CHP'ye göz kırparak, "Benim Cumhurbaşkanı adayım Kemal Kılıçdaroğlu." dedi.

 Yeniakit.com.tr 

Memleket Partisi'nden Haziran ayında istifa eden Gaye Usluer eski partisi CHP'ye göz kırptı.

6'lı masanın belirsizliğini koruyan Cumhurbaşkanı adayına ilişkin konuşan eski CHP'li Usluer, "Benim adayım Kemal Kılıçdaroğlu." dedi.

Eski partisine göz kırptı!

CHP eski milletvekili Gaye Usluer, Eskişehir Haber Ajansı'na açıklamalarda bulundu.

"Herkesin gönlünde farklı Cumhurbaşkanı adayı var. Sizin gönlünüzdeki aday kim? Sizce 2023’ün adayı kim olmalı?" sorusuna cevap veren Usluer, şu ifadeleri kullandı:
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Bu soruya iki şekilde cevap vereyim. Birincisi tabii ki Recep Tayyip Erdoğan aday olmamalı. İkincisi 6’lı masanın seçmen nezdinde büyük ortağı, o masayı birbirine bağlayan, çoğaltan, güç veren CHP olduğuna göre masanın diğer ortakları, ortak aday konusunda CHP’ye destek vermeli. Eğer mevcut genel başkanlardan birisi cumhurbaşkanı adayı olacaksa, ki yapılan açıklamalarda adayın bu masadan çıkacağı hep söyleniyor.. Öyleyse o 6 kişi içerisinde adaylığı en çok hak eden ve sonrasında cumhurbaşkanlığını en çok hak ettiğini düşündüğüm kişi Kemal Kılıçdaroğlu’dur.

CHP'ye dönüp dönmeyeceği de sorulan Usluer, şöyle devam etti:

Ben şu anda bir CHP seçmeniyim. Bunun lamı cimi yok. Yeniden üye olacağım yeniden içinde olacağım parti CHP olacaktır. Ama böyle bir süreç işlemezse bile ben bir CHP seçmeniyim. CHP’ye yeniden üyelik olur mu, olur. Bu konuda bir süreç var mı, var tabii ki. Şu an için hayata geçmiş bir süreç yok. Ama bir görüşme süreci yaşanıyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ww

bu nasil bir ihanet yuvasi Yarab, ama Muharremm Inceye partiyi verseler oda dünden buna razi. CHP tam bir cadi kazani. CHPden türkiyemize hayir gelmez gelmedi gelmeyecek

mustafaca

hani iptal edilmişti zırt pırt parti değişimi..kim ne veriyorsa biz 2 mislini diyene kaçacak vekil bu ülkeye ne kazandırır..yarın abd der bizim ol olurlar...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23