• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Melih Gökçek'ten olay paylaşım! "Beceriksiz hükümet(!) Diğer hükümetler gibi yerinde saysaydın ya"

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, hükümetin ekonomi politikasını hedef alanları, Merkez Bankası'nın altın rezervlerine yer verdiği paylaşımıyla ti'ye aldı. Gökçek, yaptığı paylaşımla aslında hükümetin ekonomideki başarısını ortaya koymuş oldu.

Yeniakit Publisher
2020-08-09 15:57:00 -
Melih Gökçek'ten olay paylaşım! "Beceriksiz hükümet(!) Diğer hükümetler gibi yerinde saysaydın ya"

Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetlerinin ekonomi politikasını eleştirenlere yönelik paylaşımda bulundu.

Altın fiyatlarının sürekli artışı gündemdeki yerini korurken, Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Ekonomi politikasını eleştirenlere okkalı cevap

Paylaşımında Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın (TCMB) 2000 ve 2020 yıllarına ait altın rezervlerine ilişkin rakamlara yer veren Gökçek, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetlerinin ekonomi politikasını eleştirenlere de adeta okkalı bir cevap vermiş oldu.

Merkez Bankası'nın 2000 yılındaki altın rezervinin 32 ton, 2020 yılındaki rezervinin de 562 ton olduğunu belirten Gökçek, hükümetin ekonomi politikasında 'başarısız' olduğunu iddia edenlere yönelik manidar bir cümle kullanarak vesayetçileri ti'ye aldı.

Manidar cümleyle ti'ye aldı

Hükümetin her yıl devraldığı kadar altını hazineye kattığını da belirten Gökçek, paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"MERKEZ BANKASI 2000 YILI ALTIN REZERVI 32 TON. MERKEZ BANKASI 2020 YILI ALTIN REZERVI 562 TON. HÜKÜMET IKTIDARDA BULUNDUĞU SÜREDE HER YIL DEVR ALDIĞI KADAR ALTINI HAZINEYE ILAVE ETMIŞ. BECERIKSIZ HÜKÜMET(!). DIĞER HÜKÜMETLER GIBI YERINDE SAYSAYDIN YA. O ZAMAN BAŞARILI OLURDUN."

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Can

Ya demek ki ondan akceyi devir ettiler ve döviz rezervleri eriyor diye yabanci basinin ekonomi sayfalarinda okuyoruz. Cari denge kirmizi alarm veriyormus turizm bittigi icin. Sicak paraya bagimli eden sizlersiniz tüketici krediler geri dönmüyor ve yabanci yatirimcilar da gökcek i okumuyorlar ve dinlemiyorlar. Hepsi sirf amigoluk. Cözüm önerisi yok  
 • Yanıtla

Siyasi kavun

Anladık rezerv var ama halkın yaşantısına ne gibi bir etkisi var. Madem devlet çok güçlü deli gibi tırmanan piyasa fiyatlarına el atsın. Konut ve araçtan tut gıda ve giyime kadar her şey aldı başını gidiyor. Sizde çıkmış rezerv diyorsunuz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı