• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Meclis'teki tartışma bahçede devam etti! DSP Lideri Aksakal'dan Sakık'a: Eşkıyalığı dağlarda yaparsın

Yeniakit Publisher
2024-04-24 21:39:00 - 2024-04-24 23:29:23

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, "TBMM 23 Nisan özel oturumunda DEM Partili belediyelerde yaşanan 'İstiklal Marşı' ve 'bayrak' tartışmalarına tepki gösterdi. Tartışma burada da kalmadı. DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık ve Aksakal TBMM bahçesinde ağır sözlerle tartıştı.

DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık ile TBMM 23 Nisan özel oturumunda DEM Partili belediyelerde yaşanan 'İstiklal Marşı' ve 'bayrak' tartışmalarına tepki gösteren DSP Genel Başkanı Önder Aksakal'ın tartışması Meclis bahçesine taştı. Sakık, Aksakal'a "Sen terbiyesizsin. Partini bütün her şeyini satmışsın bir milletvekilliğine" derken, Aksakal ise Sakık'a "Dayı mısın sen? Eşkıyalığı dağlarda yaparsın, burada değil" diye cevap verdi. O anlar, cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

TBMM'deki 23 Nisan özel oturumunda söz alan DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, bazı DEM Partili belediyelerde Türk bayrağı ve İstiklal Marşı tartışmalarına tepki gösterdi. Aksakal’ın "Hedef topraklardan biri olan Türkiye içinde de bir karışıklığın altyapısını oluşturmak adına özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgemizdeki bazı yerel kurumlarımızda milli değerlerimize yönelik kalkışma denemelerine de başlanmış olmaları bunun en açık kanıtıdır" sözlerine Dem Partili Sırrı Sakık'ın tepki göstermesi üzerine tartışma çıktı. İkili arasındaki gerginlik Meclis bahçesine de taştı. O anlar cep telefonu kamerasına da yansırken, Sakık, Meclis bahçesinde gördüğü Aksakal'a, "Sen terbiyesizsin çünkü yalan söylüyorsun. Sen halka, bir partiye iftira atıyorsun. Partini bütün her şeyini satmışsın bir milletvekilliğine" dedi.

Sakık'ın sözlerine cevap veren Aksakal ise "Niye soruşturma açtılar size, dayı mısın sen? Eşkıyalığı dağlarda yaparsın, burada değil. Size pabuç mu bırakacağım ben" dedi. Taraflar, sözlü tartışmanın ardından içeriye girdi.

{relation id:1846495 slug:'dem-partililer-baskan-erdogan-ve-mustafa-kemale-kufretmislerdi-savcilik-harekete-gecti'}

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Neco

Meclis terör inine döndü.Ama ne meclistek sizde vatan severlerin nede adaletin bir şey yaptığı yok.

Toshiba

Ayyaş için en emin yer şehir hayatı. Dağa çıkarda eşkiyalık yapmaya kalkarsa alnının ortasından kurşunu yer. O ayyaş bunu biliyor. Eşkiyalığı bunun için mecliste yapıyor.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23