Mazlumder: D. Türkistan’da zulüm kampları kapatılsın

Çin zulmü altında bulunan Doğu Türkistan’da Uygur Müslümanları ile ilgili Mazlumder Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş, açıklamalarda bulundu.

09 Kasım 2018 Cuma 12:29
Mazlumder: D. Türkistan’da zulüm kampları kapatılsın

M. ŞAŞMAZTÜRK/ANKARA

Çin’in işgali altında bulunan Doğu Türkistan’da Uygur Müslümanlarına karşı zulüm devam ediyor.

Akit’e konuşan Mazlumder Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Taş, “2009 yılında meydana gelen 5 bine yakın Uygur Müslüman’ın öldüğü, 10 bine yakınının da yaralandığı katliamdan bugüne ülkenin muhtelif yerlerinde açılan toplama kamplarına gönderilen Uygur gençlerine zulüm, soykırım ve asimilasyon artarak devam etmektedir” dedi.

Çin’in hiçbir mahremiyete saygısı olmadığını belirten Taş, şöyle devam etti: “Uygurlu babaları ailelerinden uzaklaştırıp evlerine Çinli erkekleri misafir gönderip aile mahremiyetlerine ve inançlarına hakaret ülkede yaygınlık kazanmıştır. Bu zulümlere dayanamayan aileler başka ülkelere kaçmakta. Türk yetkililerin Uygurlu muhacirlere sahip çıkmasını istiyoruz.


Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 09 Kasım 2018 Cuma 12:29

YORUM YAZ

  • AnkaralıAnkaralı4 ay önce
    Çin denen komünist köpekler, israil'den daha tehlikeli ve alçaktır. Komünistin namusu mefhumu diye birşey olmadığı için böyle alçakça, soysuzca, köpekçe hareket yapıyor Çin katili. Başka bir erkeğin evinde kocası olmayan kadının evinde ne işi var lan alçak soysuz boynuzlu komünistler maonun köpekleri.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

27 Mart 2019