• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mansur Yavaş ve Akşener’den ‘Cumhurbaşkanlığı adaylığı’ açıklaması!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve MHP’li mi, CHP’li mi, İYİ Partili mi olduğu belli olmayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, 2023 Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında konuştu.

2020-01-23 09:27:00 -
Mansur Yavaş ve Akşener’den ‘Cumhurbaşkanlığı adaylığı’ açıklaması!

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın Cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında yaptıkları açıklamaları yazdı.

Selvi’nin yazısının ilgili bölümleri şu şekilde:

(...) Akşener’e son günlerde siyaseti sarsan ‘tiyatro fotoğrafını’ da sorduk. Başak Demirtaş, Selvi Kılıçdaroğlu, Dilek İmamoğlu ve Canan Kaftancıoğlu’nun fotoğrafını kast ediyorum. “Siz davet edilseniz gider miydiniz” diye sorduk. “Ben gitmezdim” yanıtını verdi. İş geldi AK Parti ile ittifak yapıp yapmayacakları konusuna. Çünkü daha önce ‘Millet İttifakı’nı “Bir Katolik ittifakı değil” diye tanımlamıştı. Ama seçmenin bu ittifakın devamını istediğini söylemişti. Akşener, AK Parti ile ittifaka MHP’i kaşıyan bir yanıt verdi. “Bu soruyla ‘illet zillet’ diyen küçük ortağı neden huzursuz ediyorsunuz?” dedi. Akşener’e çok şey sorduk.

Cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı bunlardan biriydi. Şifre gibi bir cümle kurdu. “Benim kişisel olarak inatlaşmak huyum yok” dedi. Yetinmedi. Üstüne basa basa “İnatla ‘ben, ben, ben’ deme yönüm yok” deme gereği duydu. Ama asıl üzerinde durulması gereken cümlesi, “Bu milletin, hepimizin nefes almaya ihtiyacı var. Bu seçmenin tekrar mutsuz olmasına sebep olmayız” oldu. Önümüzdeki günlerde bu sözün ne anlama geldiğini yazacağım.

(...) Mansur Yavaş’ın genel siyasete ilişkin bir kariyer planlaması var mı? Bunu sorduğumuz an, bir telaşla “Yok yok. Ulusal siyasette bir planım yok” dedi. Daha açık sorduk. “Bir partinin genel başkanı olmak gibi bir düşünceniz var mı?” dedik. Bu kez daha net bir şekilde “Yok yok. Öyle bir hedefim yok” diye kestirip attı. Bu kez cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı sorusu geldi. Biz onu sıkıştırdığımızı düşünüyorduk ama o kısa ve net bir cevap verdi. “Yok. Öyle bir şey yok” dedi. Gerçi bu tür görevler istenilmez, millet isterse verir. (...)

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

cahil ekrem

YA BU YURTTA SULH KONSEYİNİN BAŞBAKANI DEĞİL MİYDİ SELVİ ONU DA SORDUNMU
 • Yanıtla

İbrahim Alkılıç

"İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve MHP’li mi, CHP’li mi, İYİ Partili mi olduğu belli olmayan..." Diye başlayan cümle zaten açıklamış her şeyi. Yanına hdpkk İle saadeti, Gül ve Davutu da katarsan abd- nin kurduğu "şirketi" görmüş oluruz. Hepsi aynı ağacın dalları, başka bir şey değil.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı