• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Mahkemeden Sıla kararı! Tamamen kaldırıldı

Sigara karşıtı kampanyalarıyla bilinen Prof. Dr. Orhan Kural, evlilik dışı ilişkiler ile tanınan şarkıcı Sıla Gençoğlu'nun 'Karanfil' isimli şarkısının klibi ile ilgili hukuk mücadelesini kazandı.

Yeniakit Publisher
2020-07-05 23:24:00 -
Mahkemeden Sıla kararı! Tamamen kaldırıldı

Sıla’nın 'Karanfil' isimli şarkısının klibi, sigarayı özendirdiği gerekçesiyle RTÜK tarafından yayından kaldırdı.

Sarıay Derneği Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural’ın, geçtiğimiz ekim ayında ‘sigarayı özendirici nitelikte’ olduğunu gerekçe göstererek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yaptığı suç duyuru sonucu, Sıla’nın Karanfil şarkısının klibi yayından kaldırıldı.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı’na gönderilen yazıda, “Sıla Gençoğlu isimli sanatçının ‘Karanfil’ isimli klibinin yayından kaldırılması hususunda medya hizmet sağlayıcılarla yapılan görüşmeler sonucunda, söz konusu video yayından kaldırılmıştır” cümlesi yer aldı.

Milliyet'in haberine göre kararla ilgili sevinçli olduğunu belirten Prof. Dr. Kural, bu tür çalışmalara devam edeceğini söyledi:

"Çok mutluyum, bu Türkiye’de bir ilk oldu! Beni, ‘Yasaklardan yana mısınız?’ diye eleştirenler oluyor ama ben demokratik ve Atatürkçü bir insanım. Amacım bunların devamının gelmemesi. Bunun savunulacak bir tarafı yok! Milyonlarca gencin kafasına, şarkıda defalarca bu sözleri geçirerek, sigara yerleştiriliyor. Bunların kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. Çalışmalarıma devam edeceğim."

Sıla suskun

Sıla Gençoğlu ise konuyla ilgili açıklama yapmak istemediğini belirtti.

Sıla’nın içinde ‘bi’ sigara yak’ kelimeleri geçen şarkısının klibi, sadece YouTube’ta yaklaşık 25 milyon izlenme rakamına ulaşmıştı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yüksel

Sıla gençlere kötü ornek olan kadındır.fazlaya gerek yoj
 • Yanıtla

Selim

İsabet olmuş. Gençler bu insan müsvettelerine özenip sigara içimenin bir b.ok olduğunu sanıyor.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı