Mahkeme FETÖ’cü Adil Öksüz için ilan yayınladı

Emniyet Genel Müdürlüğü, 15 Temmuz'da uğradığı maddi zararların tazmini için darbe girişiminin sivil imamı Adil Öksüz'e dava açtı, mahkeme Öksüz’ün adresine ulaşamayınca ilan yayınladı.

11 Haziran 2019 Salı 12:22
Mahkeme FETÖ’cü Adil Öksüz için ilan yayınladı

SEZAİ ERHAN / MALATYA - Emniyet Genel Müdürlüğü 15 Temmuz darbe girişimi gecesi Malatya, İstanbul ve Ankara başta olmak üzere birçok kentte taşınır ve taşınmaz malların zarar bilançosunu mahkemeye taşıdı. Malatya 2. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada, darbenin elebaşı Fetullah Gülen ile darbe girişiminin bir numaralı sivil imamı Adil Öksüz'ün tüm zarar ve ziyandan sorumlu olduğu anlatıldı.

Mahkeme heyeti, firari sanık Adil Öksüz’ün adresinin tespiti için tüm kolluk birimlerine yazı gönderdiklerini fakat kolluk birimlerince Öksüz’ün adresine ulaşılamadığını belirterek, Öksüz hakkında adli ilan yayınlanmasına karar verdi ve duruşmayı 4 Ağustos 2019 tarihine erteledi. Mahkemenin Öksüz için verdiği duruşma gününün ilanen tebliğinin ise, Basın İlan Kurumu aracılığıyla ulusal bir gazetede yayınlandığı görüldü.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Haziran 2019 Salı 12:22

YORUM YAZ

  • BagiyeBagiye13 gün önce
    Senin allah belanı versin inşallah satılmış orosbu çocuğu papaz ,pensilvanya piçi
  • Mesut SarpMesut Sarp13 gün önce
    Filmlerdeki gibi Türk polisi yakalar ama Mehmet Ali Agca ve Adil Öksüz gibileri kacarlar...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019