• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Lonca Girişimcilik Merkezi’nde beşinci dönem

Türkiye’nin öncü katılım finans kuruluşu Kuveyt Türk’ün yeni fikirleri destekleyip geliştirerek ülke ekonomisine kazandırmak amacıyla hayata geçirdiği Lonca Girişimcilik Merkezi’nde beşinci dönem programı başladı. Başvuruların sadece “FinTech” kategorisinde alındığı yeni dönemde, 9 girişimden oluşan yeni ekiplere altı aylık eğitimin yanı sıra 40 bin TL’ye kadar hibe ve Ar-Ge desteği de verilecek.

Yeniakit Publisher
2020-06-03 11:40:00 -
Lonca Girişimcilik Merkezi’nde beşinci dönem

Beşinci döneme özel olarak sadece “FinTech” kategorisinde ödeme sistemleri, blockchain, dijital cüzdan, mobil POS, API bankacılığı, bireysel finans yönetim araçları, finansal karşılaştırma hizmetleri, robot teknolojileri, hukuk ve sigorta teknolojileri, karar destek teknolojileri üzerine projeler kabul edildi. Lonca’nın jüri üyeleri, tam odaklı çalışan ekip üyelerinin varlığı, girişimin geniş bir pazar büyüklüğüne hitap etmesi, bir gelir ya da fayda modelinin olması gibi birçok kriteri göz önünde bulundurarak değerlendirme yaptı.

40 bin liraya kadar hibe desteği

Tüm dünyada yaşanan corona virüs salgını sebebiyle alınan önlemler kapsamında Lonca’nın beşinci dönem eğitimleri online ortamda gerçekleştirilecek. Girişimcilerin sadece projelerine odaklanmasını önemseyen Lonca Girişimcilik Merkezi, ekiplere 40 bin liraya kadar nakit hibe desteği verecek.

“Genç beyinlere destek olmaya devam edeceğiz”

Kuveyt Türk Operasyon Grup Müdürü ve Lonca Yönetim Komitesi Üyesi Dr. Selman Ortaköy, “Kuveyt Türk olarak ülkemize ve ülke ekonomisine değer katmak için startup’lara yardımcı olmaya ve onlara rehberlik etmeye devam ediyoruz. Geçtiğimiz dört dönemde çok değerli fikirlere destek verdik. Lonca Girişimcilik Merkezi’ne bugüne kadar bin 500’ün üzerinde başvuru aldık, ilk dört dönemde toplam 40 girişimciyi Lonca’dan mezun ettik. Coronavirüs sürecinde de gerekli önlemleri almak suretiyle girişimcilerimize desteğimizi artırarak sürdürüyor, bilgi ve birikimimizi startup’ların yararına olacak şekilde kullanıyoruz” dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı