Liselilere kirli tezgah! Velilere çok kritik uyarı

Marjinal sol yapılar tarafından organize edilen, liselileri “politik eylemlere” yöneltme, toplu sloganlar attırma organizasyonlarının deşifre edilmesinin ardından mezuniyet törenlerine dair “tedbirlerin” gündeme gelmesi CHP yandaşı medyayı rahatsız etti. Yandaş medya organlarında “MEB mezuniyet törenleri için tedbir alınmasını istedi, liselilerden korkuyorlar!” içerikli yorumlara yer verildi. Eğitimciler, anne ve babaları, liselileri hedef alan “terör tezgâhı”na karşı dikkatli olmaya davet etti.

21 Mayıs 2019 Salı 13:26
Liselilere kirli tezgah! Velilere çok kritik uyarı

 Hasan Üstün  Yeniakit.com.tr 

Marjinal sol yapıların yeni bir “gezi ortamı” meydana getirmek için devreye girdiklerini belirten istihbarat birimleri, özellikle liseliler üzerinde kurulan tezgâha karşı “dikkatli olunması” uyarısında bulundular.

Liseliler sokağa çıkmalıymış

Öte yandan, Cumhuriyet, Birgün, Evrensel gibi “marjinal sol” gazetelerde, Milli Eğitim Bakanlığı’nın “sokak eylemlerine” karşı tedbir niteliğinde bir genelge yayınladığı belirtilerek, bunun liseli öğrencilerden “korkuya!” işaret ettiği yorumlarına yer verilmesi dikkat çekti. Liselileri “politik çatışmaların” içine çekmeye çalışanların oyunlarını deşifre eden haber ve yorumlar, bazı liseli grupların “güdümlü” eylemlerine dair haberlerle desteklendi.

Haber ve yorumlarda liselilere “sokak” çağrısı dikkat çekti.

Liseliler zararlı alışkanlıklardan uzak durmamalıymış!

Milli Eğitim Genelgesi’nde liseli öğrencilerin mezuniyet etkinliklerinde her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak durmaları için tedbir alınması gerektiğinin vurgulandığı haber ve yorumlarda, bu tür tedbirlerin “öğrenci özgürlüğünün” kısıtlanması anlamına geldiği öne sürüldü.

Her Yıl Yüzlerce Kaza Oluyor

Her mezuniyet döneminin ardından gerek üniversiteli, gerekse liseli öğrencilerin karıştığı çok sayıda kazanın meydana geldiğini ve çok sayıda can kaybının yaşandığını belirten eğitimciler, “Mezuniyet töreni sonrası politik sloganlar atılsın, sokaklara taşılsın, içki duvarı aşılsın, kazalar meydana gelsin, canlarımız gitsin isteyen çevrelerin oyunlarına karşı dikkatli olunmasını” istediler.

Veliler: Bu Tezgâha Dikkat

Gençlik heyecanlarının “militan politikaya” alet edilmesi halinde ülkenin nerelere geldiğinin defalarca tecrübe edildiğini ve ülkenin darbelere sürüklenmesinde “öğrenci istismarı”nın başrollerden birini oynadığını belirten eğitimciler, “Yitik hayatlara yanan anne ve babalar olmak istemiyorsanız çocuklarınıza sahip çıkın!” uyarısında bulundular

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 21 Mayıs 2019 Salı 13:26

YORUM YAZ

 • TarıkTarık29 gün önce
  Uyuşturucu çeteleri ilkokul
 • turkturk29 gün önce
  BEN BUTUN SUCU DEVLETTE GORUYORUM. HEP DEVLET SUCLU. NEDEN MI CUNKU HER ONUNE GELEN GAZETECIYI MDIYIP CIKIYOR TEROR PRAPAGANDASI YAPIYOR DEVLETIN KIN SITDET VE TEROR PROPAKANDASI YAPMASI AYRICA DEVLETIN VARLIGIN AZARAR VERMESINDEN DOLAYI BUGIBI BOKTAN GAZETEERIN KAPATILMASI VEORADA CALISANLARIN SICILLERINI KARARTILMASI VS VS HERTURLU ONLMEMIN ALINMASI GEREKLI.
 • Bagiye Bagiye 29 gün önce
  Mezuniyet partileri seks ve uyuşturucu partilerine dönmek üzere türkiyedederhal önlem alınması gerekir, böyle mezuniyet partilerinden sonra gencecik çocuk yaştaki kızlar kirletilip,rezidansların pencere ve ya balkonlarından aşağıya atılıyor . Bir çoğu da hamile kalıp merdiven altı yerlerde kürtaj olurken ya ölüyor ya da yarım insan oluyor.Haçlı batının bu adetinin allah yok etsin inşaallah
 • salihsalih29 gün önce
  okulda bu çocuklara devlet ne öğretiyor pekii?Müfredatı kim hazırlamış?kim MEB ? kim il eğitim müdürü? vebaleri boyunlarına ... müslüman ülkedeki hale bak
 • Hursit dilaverHursit dilaver29 gün önce
  Madem cocukluktan batida oldugu gibi islami egitim vermek rejime aykiri.o zaman bu bebeleri hristiyani nir manastir egitimi verelim de,bizim islam kin ve nefetli laik,sintoist budist.kabalist ve ataistlere hoş gorunelim.egitim hristiyan ya da yahudi ya da budistçe olursa hoşlarina gider.ne bilelim 1930 kafamiza da uygun olur.laikligimie,koktendinsizligimize halel gelmez.ne dersiniz bizim ezik,urkek,pisirik medya tayfasi..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Haziran 2019