LGBTİ'li azgınlara destek rekoru CHP'li Tanal'ın

Geçtiğimiz hafta AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu ile yaşadığı LGBTİ tartışması ile gündeme gelen CHP'li Mahmut Tanal'ın Lut Kavmi'nin torunlarına olan desteği geçmiş yıllardan günümüze kadar artarak devam etti. TBMM kayıtlarında LGBTİ'li sapkınlar için verilen en kapsamlı yasa teklifi Tanal'a ait. CHP'li İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal; azgın kavim için Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne, 2015 yılında tam 22 maddeden oluşan bir öneri sunmuştu.

10 Temmuz 2019 Çarşamba 10:58
LGBTİ'li azgınlara destek rekoru CHP'li Tanal'ın

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

Önceki hafta TBMM Genel Kurulu'nda AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu'nun, "Bazı kişi ve kurumlarca teşvik edilen bu onursuzluğu şiddetle kınıyoruz" ifadeleri sonrasında söz alan CHP'li Mahmut Tanal, "Kavuncu'nun sözleri anayasaya aykırı. Cezalandırılması gerekir" demişti. Tanal, sapkınların İstanbul'daki sözde 'Onur Yürüyüşü'nde de Taksim'e giderek LGBTİ'lilere destek vermişti.

TBMM'ye sapkınlar için en kapsamlı öneriyi Tanal sundu

CHP'li Avukat Tanal'ın LGBTİ'lilere olan sevdası ezelden beridir dozu artarak devam ediyor. TBMM kayıtlarına göre; sapkınlara destek için verilen en kapsamlı yasa teklifi de Mahmut Tanal'a ait.

CHP'nin İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne Lut Kavmi'nin torunlarının yasal güvenceye alınması için tam 22 maddeden oluşan bir teklif hazırlamıştı. Tanal bu teklifine ilişkin konuşmasında sapkınlardan, "Lezbiyen, gay, biseksüel, trans ve interseks (LGBTİ) yurttaşlarımız." diyerek bahsetmiş, "İnsan hakları kapsamında onların da haklarının korunması ve herhangi bir ayrımcılığa maruz kalmalarının önüne geçilmesi için 22 maddelik bir kanun teklifi hazırladım" ifadelerini kullanmıştı.

Mahmut Tanal, TBMM Başkanlığı’na sunduğu yasa teklifinin genel gerekçesini de şöyle izah etmişti:

"LGBTİ bireylerin emek piyasaları, hastane, okul gibi kamusal alanlarda, kendi aileleri ve sosyal çevreleri tarafından kötü muamele gördüklerine, fiziksel ve cinsel saldırılara, psikolojik ve ekonomik baskılara uğradıklarına ve öldürüldüklerine dikkat çekmek istiyorum. Kanun teklifi, Türkiye’nin yerine getirmekle yükümlü olduğu evrensel kriterler çerçevesinde LGBTİ vatandaşların sahip oldukları hakların iç hukuk yolu ile düzenlemesini öngörüyor ve 6284, 3924 ve 2828 sayılı yasalarda değişiklik içeriyor."

'Uluslararası sözleşmelere göre onları güvence altına almalıyız'

Mahmut Tanal sapkınlar için TBMM kayıtlarına geçen en kapsamlı kanun önerisinin gerekçelerine şunları da eklemişti:

"LGBT bireylerin devlet tarafından yasalar nezdinde korunması için uluslararası sözleşmelere uygun olarak iç hukukumuzda düzenlemeler yapılması gerekmektedir. LGBT yurttaşlarımız toplumun önyargılı ve homofobik tutumlarına, bu tutumların yol açtığı insan hakkı ihlallerine maruz kalmakta olup, devletimizin gerekli yasal düzenlemelerle bu yurttaşlarımızın haklarını koruması elzemdir. Ülkemiz vatandaşı olan her birey herhangi bir ayrıma tabi olmaksızın eşit haklara sahiptir. Zira devlete ve topluma karşı yükümlülüklerini tüm yurttaşlarımızla ayrıma tabi tutulmaksızın eşit olarak yerine getiren LGBT bireylerin, devletin yasal korumasından da diğer yurttaşlarımız gibi eşit olarak yararlanması gerekmektedir."

Teklifinde LGBTİ'li azgınların ailelerini şuçlamıştı

Tanal, 2015 yılında verdiği 22 maddelik önerisini meclise sunarken, LGBTİ'lilerin ilk olarak aileleri tarafından dışlandığını ifade etmiş ve anne babaları suçlamıştı:

"LGBT kişilerin toplumdan ayrıştırılması, ötekileştirilmesi genellikle aile kurumunda başlamaktadır. Aileleri tarafından ötekileştirilen ve sahipsiz bırakılabilen ve şiddete maruz bırakılabilen LGBT yurttaşlarımız toplumun ve devlet kurumlarının önyargılarıyla karşı karşıya kalmakta, istihdam, eğitim ve sağlık gibi temel haklardan diğer kişiler gibi yararl…"

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Temmuz 2019 Çarşamba 10:58

YORUM YAZ

 • Nur sultanNur sultan2 ay önce
  Chp den bir milletvekilinin çıkıp,sapkınlara destek verenen kapsamlı yasa teklifi vermesi bizi şaşırttımı HAYIRbildiklerien iyi konu bu zaten
 • Kemal Kemal 2 ay önce
  Sayın Tanal bu sapkınları çok seviyorsa alsın hepsini evine götürsün
 • iskenderiskender2 ay önce
  Bu homo olayının sitartı telavivden hahamlarla beraber verildi,onlar malum lütgölünün sakinleri ve yakında oraya gümülecekler,( hamona).chp.hdp kp ve daha birçok kaşınan homoelbette ataları LANETLİ kavmin izini takip edecekler,bunlara heryerde hadleri bildirilmeli.Kitap ehli dedik ispanyadan yuda taşıdık,olacağı buydu !"nuh dediki Rabbim kâfirlerden yeryüzünde gezen hiç birini bırakma,eğer kalırlarsa kendileri gibi kâfirlerden başkasını doğurup yetiştirmezler".Temelli pisrailli ve tanalların sayısını bilen varmı ? takriben 10,milyonyakında patlayinca anlaşılır gidiş o yönde
 • Yusuf canYusuf can2 ay önce
  O ün cucuguda onlardan oluryanal Lut kavmini devamibu ibnelere vede onlara destek verenlere ayrı bir mezarlik yapılıp koyun koyina gomulmelu bu i.neler müslümanlarla aynı mezarlijta olmamalı bunla ilgili yada cikarilmsli
 • MahoMaho2 ay önce
  İNŞALLAH sonunuz lut kammi gibi olacak AMİN
 • engineerengineer2 ay önce
  bu i..nelere bu cüreti veren düzenlemeleri hangi i..ne çıkardı, istanbul sözleşmesi denen i..nelik düzenlemesini hangi bilmem ne imzaladı, putinin tırnağı bile olamayacak olan müsveddeler değilmi?
 • Ali RüzgarAli Rüzgar2 ay önce
  Bunlarda oldum olası bir i.nelik var..
 • meçulmeçul2 ay önce
  mahmut tanal değil i.ne tanal diyelim......
 • engineerengineer2 ay önce
  sn yorumcu berk, baban canına rahmet olsun, Allah cc senden razı olsun, söz ustası olmak Allah vergisi, bu kadar güzel yorumu yapmak ancak çok üstün bir muhakeme gücü ve parlak bir zeka ürünü , kalemien kuvvet, bence yazın, yazmayı bırakmayın, bu sanatsal kaabiliyetinizi yazılı eser vererek taçlandırınız, tebrikler kardeşim, saygılarımla.
 • Ak sevdalı Ak sevdalı 2 ay önce
  Tanala bir sorun memleketineresi nerden geliyor bu gey aşkı
 • Ahmet ÖzaydınAhmet Özaydın2 ay önce
  Selamun aleyküm kardeşim Allahu Teala’nın Elçisi güzel bir Peygambere (Aleyhi Selam) Sadece ismi ile hitab etmek ve üstelik bulanetli topluluğu mübarek bir Elçi ile birleştirerek Haşa Lut artıkları demek oldukça yanlış ve gafletdir.eğer bilinçli yazılmışsa dalalettir Akit maalesef son zamanlarda çizgisine yakışmayan bir çok yanlış ve tehlikeli şeyler yazıyor inşeAllah düzeltilir ve akite yakışan çizgiye geri dönülür selam ve dua ile
 • CEVAT CEVAT 2 ay önce
  ALLAHIN NALETIAZABI GAZABIBU SAPKINLARIN BE BUNLARI DESTKLEYENLERIN UZERINEOLSUN...............LIT AS IN KAVMI ........SODOMGOMERA........ALTI ÜSTUNE GELMISTI......BU DUNYA ALLAHINKAINAT O NUN......BU SAPIKLARIBNELER YAVSAKLAR....G...VERENLER..........BUYUK CEZA GELECEKCHPYAHUDISIONISTKRIPTO PARTISI............SABATAIST SELANIK YAHUDILERININ PARTISI....EDMOND ROTHSCHILDIN KURDUGU PARTIDIR..........ISLAMVE TURK DUSMANIDIRLAR.........1..PARIS LONDRA ROMA SELANIK......JÖNTURK HAREKETI OLARAK KURULDU..SELANIK..2..ITTIKAT VE TERAKKI........YAHUDI HAREKET ORDUSU.......3..CUMHURIYET HALK FIRKASI ......PARTISI..........ABDULHAMIDE DARBE .1909......OSMANLISON 1920....1922..HILAFETE SON...............................DAVID BEN GORION...AYNEN SÖYLE DIYOR......BIZ YAHUDILER 2 DEVLETKURDUK ..1T.C.DEVLETI...2..ISRAIL DEVLETI.............APARATLAR VARDI MASALAR VARDI.......................ISTIKBAL ISLAMIN OLACAKTIR.............ROMAFETHELICEKTIR........BUDA ISLAMIN HUKMETMESI DEMEKTIR.....KAFIRLER ISTEMESE DE OLACAKTIR.1NCISI OLDU1453.......SAHIDIZ......2 MUJDE ROMADIR....................INSALLAH ..........
 • MilletMillet2 ay önce
  DİN BOZUCULAR, DEVLET YIKICILAR, AİLE DÜŞMANLARI, KEPAZELER İŞ BAŞINDA .MAALESEF BÜYÜK BİR SALDIRI İÇİNDEYİZ VE FAKAT DEVLET YOK . YAZIKLAR OLSUN .YAHU BİZ MÜSTEMLEKE MİYİZ, BU NE SAHİPSİZLİK BU NE PERVASIZLIK .ACABA AK PARTİ BU İT SOYLULARA BİR ŞEY YAPARSA İKTİDARI KAYBEDECEĞİNİ Mİ DÜŞÜNÜYOR .NEYİ BEKLİYOR ACABA. MİLLET DESTEĞİ BÖYLE GİDERSE SIFIRA İNER. BU MİLLET ARTIK ÇARESİZ OLDUĞUNU DÜŞÜNMEYE BAŞLADI
 • BerkBerk2 ay önce
  Cinsellik bir kimlik unsuru değildir, olamaz. Heteroseksüel bir insan karşı cinsin olduğu iş yeri, ofis, stadyum vs. gibi kamusal alanlarda devamlı “ben heteroseksüelim” mi diyor? Devamlı cinsel eğilimini paylaşma ve onun altını çizme ihtiyacı mı hissediyor? Heteroseksüel bir erkeğin kadınların olduğu bir ortamda devamlı “Kadınlara cinsel duygular besliyorum. Kadınları cinsel olarak arzu ediyorum” dediğini düşünün. Garip kaçmaz mı? Oradaki kadınlar bunu bir kimlik beyanı, bir gerçeğin altını çizmek olarak mı yoksa kapalı bir cinsel taciz olarak mı görürler? O halde homoseksüeller neden mahremiyet unsuru olan bir şeyi başka insanlara anlatma ihtiyacı hissediyorlar? Bu teşhircilik değil midir? Homoseksüeller şunu bilmeli kapalı kapılar arkasında ne türlü sapkınlıklar yaptığınızı-dinlemek istemeyenlere-betimlemekle normalleşmiyorsunuz. Sadece kendiniz apış arasından ibaret bir mahlûkmuş gibi göstermiş oluyorsunuz. Yatak odasında ne yaptığınızı anlatarak saygı görmeyi ummaktan vaz geçin. Çevrenizde saygı uyandıran insanlara bir bakın. Onlar bu saygıyı yatakta yaptıklarını başkalarıyla paylaşarak kazanmadılar. Güya kendinizle barışık olduğunuzu homoseksüelliği tarif eden kaba ve argo sözcükleri taşıdığınız dövizlerin pankartların üzerine yazarak veya ulu orta kullanarak düzenlediğiniz ve “onur haftası” diye sergilediğiniz rahatsız edici görüntüler de hakkınızda sempati ya da kabullenilme oluşturmuyor. Sadece anormalliğini başkalarına şirretlikle kabul ettirme gibi acınası ve mide bulandırıcı bir durum olarak telakki ediliyor.
 • TRTR2 ay önce
  Putin kadar bile olamadık ...
 • MehmetMehmet2 ay önce
  Sosyal Medya'dan alıntıdır, Tanal dikkat etsin: "Ben de eskiden bu LGBT yürüyüşlerine katılıyordum, en son beyoğlu tünelden geçerken birisi ..t'ümü elledi, ben de döndüm eve gittim"
 • MEHMET TURANMEHMET TURAN2 ay önce
  Rabbimizin kanunlarına karşı isyan bayrağı açan bu güruh; zelil olamaya mahkumdur! Bu tür mahluklara karşı Aile Bakanlığının daha etkin sesinin çıkması lazım. Taki Diyanet gibi. Ama yeterli değil! Daha gür seda ile bu Lut Kavmi severlerin karşısına dikilmeliyiz. Rabbim ailemizi, çocuklarımızı bu sapıklardan, Allah'a isyan eden gruplardan korusun. AMİNNN.
 • MESUD AKGÜLMESUD AKGÜL2 ay önce
  LUT ARTIKLARI cümlesi itikadi, imani ve ahlaki açıdan son derece yanlış ve riskli.Çünkü Hz. Lut aynı zamanda bir peygamber. LUT ARTIĞI dediğinizde peygamber artığı demek oluyor bu. Bu cümleyi mutlaka LUT KAVMİ ARTIĞI olarak kullanmak gerekiyor.
 • necatinecati2 ay önce
  lut kavmininartıkları kanunu mecliste chp/hdp/akp üçüz kardeşlerin oyu ile yasalaşmıştır .Kim ki bunu gizleyerek chp yi hedef gösterirsemünafıktır,alçaktır,namussuzdur....
 • Eren Eren 2 ay önce
  Lanetli deyyuslar
 • ALİ KİREÇALİ KİREÇ2 ay önce
  Sayın akit başlığı lut artıkları yerine lut kavmi artıkları olarak değiştirseniz iyi olur, çünkü Lut aleyselam peygamberdi ve bu başlık yanlış olmuş
 • Hasan Çetin Hasan Çetin 2 ay önce
  Lut artıkları manşetinizi, Lut kavminin artıkları şeklinde düzeltiniz lütfen. Lut artıkları ifadesi peygambere atfen bir ifadedir.
 • akifakif2 ay önce
  LGBTİ'nin açılımı: "L": Lob lob, "G": .öt, "B": .oku, "T": Tüketen,"İ": İblisler
 • MaraşlıMaraşlı2 ay önce
  Bu mahoda bir ibnelik var amma çözemedim. Ne zaman bu cinsi bozuklar bir eylem yapsa en önde bu adam , ALLAH cc bu sapıklar yüzünden başımıza bela yağdıracak.
 • TakipçiTakipçi2 ay önce
  CHP de çok değerli vatansever ve aydın arkadaşlar var , Bu yüz karası Tanal gibilerine sessiz kalmaları dehşet verici !!!!!!!.
 • delicidelici2 ay önce
  bunları bu kadar desteklediğine göre demekki kendindede bir topluk var başka ailelerin çocuklarında olan topluğuda kabullenin dediğine göre çocuklarıda kervanda yol alıyor onun
 • MücahitMücahit2 ay önce
  LUT (a.s) ALLAH ın Rasulüdür. o ibneler LUT (a.s) artığı olamaz. "LUT Kavmi artığı" olabilir.
 • ŞamilŞamil2 ay önce
  Demekli mahmut tanal i.ne

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Eylül 2019