Kurum, Kağıthane’de incelemede bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kağıthane’de binanın çöktüğü alanda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı.

25 Nisan 2019 Perşembe 11:42
Kurum, Kağıthane’de incelemede bulundu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kağıthane’de binanın çöktüğü alanda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bölgede yıkılan iki bina dahil 26 binanın boşaltıldığını ifade eden Kurum, “Bölgede bir geoteknik rapor hazırlatıyoruz. Bu geoteknik rapor neticesinde de binaların durumlarını tespit etmiş olacağız. Aynı zamanda Kartal Orhantepe’de yapmış olduğumuz gibi binalarımızın risk analizini de yapıyoruz. Ekibimiz de bu yönde çalışıyor. Hem çıkacak geoteknik neticesinde hem de alacağımız bu riskli binaların tespiti neticesinde kentsel dönüşüm projesini burada başlatacağız” dedi. İstanbul’un tüm ilçelerinde riskli bulunan alanlarda kentsel dönüşüm projesinin hızlı şekilde uygulanacağını aktaran Kurum, ülke genelinde riskli alanların tespiti için valiliklere genelge gönderildiğine hatırlattı. İnşaat firmasıyla alakalı Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu kaydeden Bakan Kurum, “Savcılığımız gerekli incelemeyi yapacaktır. Gerekli incelemelere müteakip firmanın kabahati olup olmadığı ortaya çıkacak” diye konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Nisan 2019 Perşembe 11:42

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    21 Mayıs 2019