Kuru kayısı yatırım aracına dönüşecek

Türkiye'nin dünyaya ihraç ettiği kayısı, yatırım aracına dönüşecek. Bu doğrultuda ise ilk etapta kuru kayısı lisanslı deposu kurulacak.

25 Ağustos 2019 Pazar 11:06
Kuru kayısı yatırım aracına dönüşecek

Kayısının bir yatırım aracına dönüştürülmesi hedefleniyor. Bu çerçevede Malatya’da 2020 Mart ayında devlet desteğiyle 30 bin metrekare alanda ilk etapta 6 bin ton kapasiteyle kuru kayısı lisanslı deposu kurulacak. Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, deponun toplam kapasitesinin 10 bin ton, maliyetinin de 18 milyon 600 bin lira olarak planlandığına işaret etti. Deponun ihalesinin 28 Ağustos’ta yapılacağını anlatan Özcan, şu açıklamalarda bulundu: “Kuru kayısı, lisanslı depoyla artık yatırım aracına dönüşecek. Ürünün internet kanalıyla satışı yapılacak. Kendilerini her alanda yatırımcı görenler, kuru kayısıyı lisanslı depoda satın alabilirler. Burada kuru kayısı artık yatırım aracına dönmüş oluyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 25 Ağustos 2019 Pazar 11:06

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    22 Ekim 2019