Korkunç açıklama: Müslüman kadınları kısırlaştırıyorlar

Çin’deki kamplarda alıkonulan eski tutuklular, bu kamplarda Müslüman Uygur kadınlarının kısırlaştırıldığını açıkladı. Bir yıldan uzun bir süre hükümetin Doğu Türkistan bölgesindeki “yeniden eğitim merkezleri”nde tutulan Gülbahar Celilova, “Bize zaman zaman iğne yaptılar” dedi.

13 Ağustos 2019 Salı 15:18
Korkunç açıklama: Müslüman kadınları kısırlaştırıyorlar

Çin'deki etnik ve dini azınlıkların alıkonduğu toplama kamplarının eski tutuklularına göre, bu kamplardaki Müslüman Uygur kadınlar kısırlaştırılıyor.

Bir yıldan uzun bir süre hükümetin Doğu Türkistan (Sincan) bölgesindeki “yeniden eğitim merkezleri”nde tutulan Gülbahar Celilova, “Bize zaman zaman iğne yaptılar” iddiasında bulundu.

France24'a konuşan 54 yaşındaki Celilova, “Kollarımızı kapıdaki ufak bir açıklıktan uzatmak zorundaydık. Kısa süre içinde bize yapılan iğnelerden sonra artık regl olmadığımızı fark ettik” dedi.

Kamptaki zamanının çoğunu yaklaşık 50 kişiyle tıka basa dolu 3 metreye 6 metre genişliğindeki bir hücrede geçiren Celilova, “Sadece birer et parçası gibiydik” diye ekledi.

Nikkei Asian Review'un haberine göre Uluslararası Af Örgütü'nün Tokyo'daki bir etkinliğine görüntülü aramayla katılan 30 yaşındaki Mihrigül Tursun da benzer açıklamalarda bulundu.

Şimdi ABD'de sürgünde olan Tursun, 2017'de bir toplama kampında gözaltındayken kendisine bilinmeyen ilaçların verildiğinden ve iğneler yapıldığından bahsetti.

Tursun, bir hafta kadar yorgun hissettiğini, hafızasını kaybettiğini, depresif hissettiğini ve kendisine akıl hastalığı teşhisi konduktan 4 ay sonra tahliye edildiğini söyledi.

Mihrigül Tursun daha sonra ABD'deki doktorların kendisine kısırlaştırıldığını söylediklerini belirtti.

Birleşmiş Milletler ve insan hakları gruplarına göre 1 milyon kadar Uygur, Kazak ve diğer azınlıklara mensup kişi toplama kamplarında keyfi bir biçimde gözaltında tutuluyor.

Araştırmacılar, tesislerin “savaşzamanıtoplamakampları” gibi “sistematikbirsosyalmühendislikvekültürelsoykırımkampanyası”nın parçası olarak işlediğini iddia ediyor.

Çin işkenceleri yalanladı

Buna karşın Çin hükümeti işkence ve suistimal iddialarını “yalanhaber” olarak adlandırarak reddediyor ve bu tesisleri mesleki eğitim sunan “yatılıokullar” olarak tarif ediyor.

Daha önceleri eski tutuklular, domuz eti yemeye, politik yeniden-eğitim derslerine katılmaya ve politik şarkılar söylemeye zorlanmanın yanı sıra işkence, dayak ve elektrikli idamdan bahsetmişti.

Bununla beraber Çin'in azınlıklara yönelik yaklaşımına karşı küresel tepkiler çok az etkili oluyor. Geçen hafta Çin'in daha çok gizli kamp inşa ettiği bile bildirildi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ağustos 2019 Salı 15:18

YORUM YAZ

 • Kung-Fu NizamettinKung-Fu Nizamettin6 gün önce
  isabetli karar, hayata herzaman1-0 geriden baslayan bu toplum zaten hep ac ve ciplak olacak. Mülteci olacak. Bosuna oksijen tüketip, dünyayi kirletecek. Zaten bir doguran 5 - 6 tane cikartiyor. Hemen önlem alinmali, Cin isini bilir. Mao yoldasin ülkesinde Araplarin ne isi olur?
 • mutmainemutmaine6 gün önce
  Müslümanlar birlik olmadığı sürece bu vahşet bitmez,,,bizim süslümanlar ye iç eğlen mantığında
 • HalitHalit6 gün önce
  Çin'den gelen para ile dolar düşürülmüş. Kimse sesini çıkarmaz.
 • LGBT DE BÖYLELGBT DE BÖYLE6 gün önce
  Hepsinin arkasında yahudiler var,masonlar!İslam alemi bir olmadığı olamadığı için biz zelil zelil Çin’le sözde ittifak halindeyiz!Müslümanların başındakiler de Suudi Kral gibi İngiliz kuçusu mason olmasa tüm müslümanlarla birlik olsak Osmanlı âlâsıyla güçlü kuvvetli geri gelir!LGBT’ler,cinsiyet değiştirme operasyonları da nesli kesiyor,yahudi ürünleri kısır yapıyor.Coca Cola,OMO hepsi zararlı!İsrail’de farklı!
 • selim ustaselim usta6 gün önce
  topyekün islam alemi bunlari boykot etmeli yeter artik ya müsamaha ile
 • Mücahit Mücahit 6 gün önce
  Allah ın laneti üzerlerine olsun
 • TcVatanseverTcTcVatanseverTc6 gün önce
  Çin,rusya,ingiltere belki bir de iranile (FETÖYÜ ABD satarsa rusya korur ve kazakistan ve kırgızistanda ki gücünü yanına alarak ermenistanı, azerbeycanı işgal için sürebilir)doğu bloğu oluşturupülkemüzi işgale hazırlanıyorlar.Abd,ingiltere(çift taraflı) Almanya,Fransa,Hollanda,rum ve yunanlılar ile batı bloğu kurup işgale hazırlanıyor.Doğu ve batıdan TÜRKİYE kuşatma altında olduğu bir gerçek.Doğu ve batı bloklaşmaya ve başka ülkeleri ve sömürgelerini de alarak büyük bir savaş ya burada ya da suriye'de veyahut azerbeycan-iran- ırak hattında bir yerlerde olabilir. İsrail suriye- ürdün-lübnan-ırak -filistin-mısır ile aynı 6 gün savaşlarında olduğu gibi bir oldu bitti yapacağı ve bu yönde altyapıyı hazırladığı da bir gerçek.Çözüm=Batı ile doğu bloğuna karşı birleşilmeli, aramızdaki sorunları doğu bloğu çökene ve çin ve rusyaküçük devletçiklere bölünene kadar ertelenmeli.Avrupa birliği ülkeleri bu birliğe kuvvet vermeli yoksa bedeli avrupaya ağır olur.Abd yönetimindeki yahudi ve ermeni lobiler ve evangelist yapı ile illuminati taraftarları temizlenmeli.Birlik için şart.
 • EbruözEbruöz6 gün önce
  Küresel tepkiler az oluyor ne yazık ki gerçekten.hattabatı ülkeleri müslümanlara uygulanan şiddetteçini eleştirirken türkiye sesini bile çıkarmadı.
 • UYGURLARAUYGURLARA6 gün önce
  meryem babasız çocuk dünyaya getirdi kayseride bir kadın 80yaşında anne oldu oğlu kıbrıs barış harekatında şehit düştü ishak ve yakup yaşlı bir anne babanın yahya as yaşlı bir baba ile kısır bir annenin oğludur allah size çocuk takdir ettiyse bunu kimse engelleyemez o mutlaka dünyaya gelir takdir etmediyse allahın bütün mülkü bir araya gelse size çocuk veremez kısırlığı regli kafaya takmayın allahın dinine yardım edin ki size de yardım edilsin allaha emanet olun
 • UlanUlan6 gün önce
  Kazan kazan diye diye Uygur Türklerini Çin e peşkeş çeken CHP allah belanızı verecek. İnşallah bir gün MHP ve akp iktidara gelir ve bu zulme dur derler
 • LeventLevent6 gün önce
  Doğu Türkistan : MHP nerede? Insan hic olmazsa cikar, Cin mallarini almayin der. Okadar aciz MHP.
 • İstanbul Sözleşmesi.İstanbul Sözleşmesi.6 gün önce
  Türkiye'de de istanbul sözleşmesiyle aynısını yapıyorlar.
 • Oguz Oguz 6 gün önce
  Türk korkusuna dünyanın 7 harikasından birini yapmış ateist bir millet tabiki tecrübeye dayalı önlem alıyor.Şartlar tersine olsa Türk’ün intikamı Ne olur!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ağustos 2019