Kore Müftüsü Dr. Abdulwahab Zahid Haq, Hacı Bayram Camii’ne gelecek

Kore Müftüsü Dr. Abdulwahab Zahid Haq, İLDES öncülüğünde Türkiye’ye gelecek. Hacı Bayram Camii’nde konferans verecek olan Haq, Kore’de İslam’ın yaşanışına dair bilgi verecek.

02 Ağustos 2019 Cuma 13:01
Kore Müftüsü Dr. Abdulwahab Zahid Haq, Hacı Bayram Camii’ne gelecek

İlme Destek Derneği (İLDES) Ankara’da önemli bir konferans düzenleyecek. 3 Ağustos Cumartesi günü saat 13.30’da Hacı Bayram Camii Eşref Rumi konferans salonunda, Güney Kore Müftüsü Dr. Abdulwahab Zahid Haq, Kore’de Müslümanlık ve Türkiye- Kore ilişkilerinin konu edileceği bir konferans verecek.

Konferans hakkında bilgi veren İLDES Başkanı Veli Kamiloğlu, HaberVaktim’den Erkal Erdoğan’a konuştu.

Büyük Hint alimi Hasan en-Nedvi'nin talebesi

Konferansta konuşulacaklar hakkında bilgi veren Kamiloğlu şunları söyledi:

Abdulwahab Zahid Haq hocamız bizim için çok önemli. Gerek Hint diyarında gerek Kore’de İslam ve Müslümanlar için yaptığı çalışmalar çok büyük. Hatta büyük bir İslam davetkârıdır kendisi. Ayrıca 30 yılı aşkındır Kore müftülüğü yapıyor. Ayrıca Hint diyarının en büyük âlimlerinden Nedvi’nin öğrencisidir ve ondan çokça istifade etmiş biridir. Bu bilgi birikiminden faydalanmak için tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz.

Kore'deki Müslümanlık ve Türkiye Kore ilişkileri konuşulacak

1950’li yıllarda Türkiye’nin Kore’ye askeri destek vermesinden sonra Kore’de büyük bir Türkiye sempatisi başladı.” diyen Kamiloğlu, “Bununla birlikte oraya giden askerlerimizin çok küçük bir kısmı orada kaldı ve yaşamına davet etti. İşte Türkiye’nin oraya gitmesiyle orada yeşillenmeye başlayan Müslümanlığı konuşacağız. Abdulwahab hocamız orada yine Türkiye’den giden askerlerimizden kalanlarla Müslümanlığa davet çalışmalarını büyük ölçüde yürütmüştür. Ayrıca Türkiye, Kore ilişkilerini kültürlerin birbiri ile ilişkilerine değineceğiz.” ifadelerini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 02 Ağustos 2019 Cuma 13:01

YORUM YAZ

  • SemihSemih19 gün önce
    Husnu Yazarkan'a cevap: Kardesim, haber dogru. Dr.Abdulwahab Zahid Haq gercekten Guney Kore muftusu ve ayni zamanda Hasan en-Nedvi'nin talebesi. Sanirim brosurde "G.Kore muftusu" kelimesinden sonra virgul koymayi unutmuslar. Yani buyutecek bir sey yok.
  • İhsan İhsan 20 gün önce
    Yazıda bir hata göremedim kardeşim. Kendisi Kore müftüsü ve sözü edilen alimin talebesi.. Zaten bunu söylüyorlar. Niye hemen beddua ediyor ve kul hakkına giriyorsun. Bu kadar şüpheci olma.. Velev ki hatalı olmuş. Bu sözün kimseye fayda sağlamaz. Sana hiç..
  • hüsnü yazarkanhüsnü yazarkan20 gün önce
    Sizin başlığınız kore müftüsü dr abdulvahap aşağıdaki davetiyedeaynı kişi kore müftüsü öğrencisi geçiyor. müslümanız ama müslümanları kandırıyoruz ne diyelim. Allah yolunuzu açık etmesin doğruları yazana kadar.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ağustos 2019