Konya'da korkutan görüntü: ''Gök gürlemesi gibi ses duydum...''

Karatay ilçesi Köseali Yaylası'nda mısır ekili tarlada yaklaşık 10 metre çapında ve yine 10 metre derinliğinde bir obruk oluştu. Oluşan obruk vatandaşları korkuttu.

14 Ağustos 2019 Çarşamba 21:50
Konya'da korkutan görüntü: ''Gök gürlemesi gibi ses duydum...''

Konya’da bir mısır tarlasında 3 metre genişliğinde yaklaşık 10 metre derinliğinde oluşan obruk çiftçileri korkuttu.

Edinilen bilgiye göre merkez Karatay ilçesi Köseali Yaylası'nda tarlasını sulamak için 10 dönümlük mısır tarlasına giden İbrahim Demirbaş, tarlasını suladığı sırada bir gürültü duydu. Gürültünün üzerine tarlayı dolaşan Demirbaş korkunç manzarayla karşılaştı. İlk etapta ne olduğunu anlamayan Demirbaş hemen diğer çiftçi arkadaşlarına haber verdi. Olay yerine gelen köylüler neye uğradığını şaşırırken, telefonlar ile obruğu görüntüledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ağustos 2019 Çarşamba 21:50

YORUM YAZ

  • Devrim ÖZİSLAMDevrim ÖZİSLAM11 gün önce
    Artık Konya Ovasına çok su isteyen çapa bitkileri ekilmesin. Aksi taktirde köylerin kasabaların yutulduğu günler yakındır. Ne yazıkki Ekoloji ve Tarım uzmanları halen işin farkında değiller. Biran önce ÇAPA BİTKİLERİ TARIMI durdurulmaldır. Türk milletine en büyük kazık memleketin her tarafına şeker fabrikası kurularak Tarımı çapa bitkileri yönünde değiştirdiler. Hem şekerle zehirlediler. Kanser, şeker hastası dolayısıyla tansiyon ve kalp hastası ettiler. Bize Milyarlarca lira para harcatarak zehir üreten şeker fabrikası tesisi sattılarHemde su kaynaklarımızı tükettirdiler. Bu batılıların savaşta yenemedikleri Türklerden aldığı en büyük intikamdır. Ama bize araba uçak tren gemi bilgisayar üreten fabrikalar satmadılar. Bu bir millete atılan en büyük kazıklardan biridir... Biran önce memlekette yaygın olan çapa bitkileri tarımından çıkıp her türlü hububat, çayır mera baklagil ve yem bitkileri tarımına dönmeliyiz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Ağustos 2019