THY-66-TL-Mart-2018

Konya'da bir sabah uyandı, tüm servetini kaybetmiş

Akşehir İlçesi'nde, 82 yaşındaki Mustafa Coşkun'un evine giren hırsızlar, içinde altın, döviz ve Türk lirası olarak yaklaşık 200 bin lira olan çelik kasayı çaldı.

11 Ekim 2017 Çarşamba 15:03
Konya'da bir sabah uyandı, tüm servetini kaybetmiş

Dün gece saatlerinde, Ortaköy Mahallesi'nde oturan emekli Coşkun'un iki katlı evinde meydana geldi. Yatalak olan eşiyle birlikte yaşayan ve işitmede yaşlılığa bağlı sıkıntılar yaşayan Coşkun, birinci katta sobayı yakıp uyudu. Kimliği belirlenemeyen hırsız ya da hırsızlar, evin arkasındaki bahçe kapısını açarak, içeri girdi. Ardından ikinci kata çıkıp, içinde döviz, altın ve Türk lirası olarak yaklaşık 200 bin lira olan çelik kasayı, oda penceresinden garaj çatısına taşıdı. Daha sonra çatıdan aşağı atılan kasa, araca yüklenip, götürüldü.

SABAH UYANDIĞINDA KASANIN YERİNDE YELLER ESİYORDU

Saban uyandığında evdeki kasanın çalındığını fark eden Coşkun, jandarmaya haber verdi. Yıllarca Almanya'da çalışıp, emekli olduğunu belirten Coşkun, ''Bu paralarla çocuklarıma birer gelecek bırakmak istemiştim; ama hırsızlar ne var ne yok hepsini aldı, götürdü. Bunu yapan, vicdansızdır. Yetkililerden bu hırsızların bulunmasını istiyorum" diye söyledi.

Haber Tarihi: 11 Ekim 2017 Çarşamba 15:03

YORUM YAZ

  • Selami ÇınarSelami Çınar5 ay önce
    82 yaşında ki dedem çocuklarına şimdiye kaar parayı koklatmamış. Parayı zulalamış. Gelmiş bizede "çocuklarıma birer gelecek bıramak istemiştim" diyor. Bizde yuttuk. Parayı koklatmadıkların o kayı ve içini çok iyi biliyorlarmış. Üzlme boşuna...

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü 16.03.2018