• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kirli plan ifşa oldu! Yüzyılın Anlaşması için Abbas’ı indirip yerine Türk düşmanını getirecekler

‘Yüzyılın Anlaşması’ Filistin’in tüm kesimlerinden tepki toplarken, ABD ve İsrail yönetimi şimdi de planı uygulamaya koyacak Filistinli yönetici üzerinde çalışıyor.

Yeniakit Publisher
2020-02-07 15:56:00 -
Kirli plan ifşa oldu! Yüzyılın Anlaşması için Abbas’ı indirip yerine Türk düşmanını getirecekler

 yeniakit.com.tr 

ABD Başkanı Donald Trump’ın geçtiğimiz günlerde açıkladığı ‘Yüzyılın Anlaşması’ başta Türkiye olmak üzere İslam dünyasındaki halkların büyük tepkisini çekti… Filistin ise Trump’ın açıkladığı barış planına karşı topyekün karşı çıkıyor. Hem Gazze’yi yöneten Hamas İslami Mukavemet Hareketi, hem İslami Cihad hem de Filistin yönetimini elinde bulunduran Mahmud Abbas’ın liderliğindeki Fetih Hareketi, Kudüs’ü İsrail’e peşkeş çeken planın karşısında…

Planın önündeki Filistinli yönetici elitin direnişinin farkında olan ABD ve Siyonist İsrail yönetimi ise şimdiden planı uygulamaya geçirecek bir “Filistinli yönetici” arayışına girmiş durumda…

Plan Abbas’la uygulanmayacak!

Filistinli siyasetçi ve yazar Nebil Amr, Şarku’l-Avsat’ta yayımlanan yazısında “Belki de bu tutum, Yüzyılın Anlaşması’nın bu şekilde kurgulanmasının nedenlerinden biridir. ABD tarafı üstü kapalı olarak şöyle düşünmüş olmalı: Madem Fetih Hareketi’nin tarihi lideri ve Filistin Kurtuluş Örgütü’nün etkin ismi ‘anlaşmayı’ mutlak olarak reddediyor, öyleyse biz de ondan sonraki aşamayı muhatap alalım” diyerek “Bu aşama belki biraz uzun sürecektir ancak nihayetinde İsrail’in çıkarlarını tek yönlü gözeten bu ‘anlaşmaya’ uyum sağlayacak bir Filistinli liderin ortaya çıkması mümkündür. Zaten ‘anlaşmanın’ bazı maddeleri, ilan edilmeden önce uygulamaya geçmiştir. Geri kalan maddeleri de yakın gelecekte uygulama alanı bulacaktır” ifadelerini kullandı.

İsrail istihbaratı Dahlan’ı hazırlıyor

Bu durum ise gözleri Abbas’ın el-Fetih hareketi içindeki en büyük rakibi Muhammed Dahlan’a çevirdi. Haaretz gazetesinde geçtiğimiz ay yayımlanan bir yazıda ise “Ortadoğu’nun kiralık katili” olarak bilinen Dahlan’ın İsrail istihbaratı tarafından Filistin yönetimine hazırlandığı yazıldı. Haaretz gazetesinden Yossi Melman’ın yazısına göre, Muhammed Dahlan, 85 yaşındaki Filistin Devlet Başkanı  Mahmud Abbas’ın yerine devlet başkanlığına hazırlanıyor. Melman’ın iddiasına göre, Dahlan, bunun için İsrail istihbaratı MOSSAD ile irtibat kurdu. Kurulan irtibat sonucunda en yakın zamanda yapılacak Filistin genel seçimlerinde Abbas, tasfiye edilerek yerine Dahlan’ın seçilmesi sağlanacak. Melman, ayrıca yazısında Dahlan’ın Türkiye tarafından da kırmızı bültenle arandığına ve terörist Fetullah Gülen ve Mısır’ın darbeci Cumhurbaşkanı Abdülfettah es-Sisi ile yakın dost olduğunu aktardı. İsrail’in Abbas’ın yerine Dahlan’ı seçimlerde piyasaya sürerek, sadece el-Fetih hareketi içindeki alternatif başka isimlerin değil aynı zamanda Hamas’ın önünü kesmeye çalıştığı tahmin ediliyor.

Katıksız Türk düşmanı

Türkiye’de 2016 yılında Fetullahçı Terör Örgütü eliyle gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişiminin hemen akabinde terör örgütü lideri Fetullah Gülen ile Dahlan'ın Mısır'da kurduğu TV kanalı röportaj yaptı. Dahlan’ın FETÖ ile alakası bununla sınırlı kalmadı.

Middle East Eye Genel Yayın Yönetmeni David Hearst, 29 Temmuz 2016’da Muhammed Dahlan’ın darbe öncesi terörist F. Gülen’e para yardımı yaptığını yazarken, Dahlan ise iddiaları reddederek David Hearst’e dava açarak kendisini temize çıkarmaya çalıştı. David Hearst’ın mahkemeye sunduğu belgelerle daha da zor duruma düşen Dahlan, 11 Eylül 2019’a gelindiğinde ilginç bir gelişme yaşandı ve David Hearst kendi köşesinden Dahlan’ın davadan çekildiğini açıkladı. 500 bin Sterlin’lik dava masrafları da Dahlan’ın cebinden çıkacak.

Geçtiğimiz Kasım ayında İçişleri Bakanlığı tarafından arama ve yakalama kaydı bulunan Muhammed Dahlan'ın terörden arananlar listesinde kırmızı kategoriye eklendiği bildirildi. Üst düzey teröristleri ihbar edenlere 10 milyon liraya kadar ödül verilebilecek.  Terörle daha etkin mücadele edilebilmesi için 2018 yılında Terörle Mücadelede Kanununun "Ödüllendirme" başlıklı 19'uncu maddesinde değişikliğe gidilmişti.

 

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

anğaralı

şu kırmızı bültenle yakama işinden ve 10 milyon işlerinden vaz geçilse olmazmı direk kafaya bir mermi hiç uğraşı olmadan düşünün biraz
 • Yanıtla

lider biter iş biter

milletlerin liderlerini kopardılarmı, işleri bitiyor zaten.sonra, bul bir kukla kafa, milyonları istediğini yere sür.Ey millet, atalar ne demiş ! SAĞLAM KAFA SAĞLAM VÜCUTTA bulunur.Öyle ise, KAFANIZA SAHİP ÇIKIN..siz sağlıklı olun, kafanızı da sağlıklı olmaya zorlayın.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı