• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0
 • VAV TV CANLI YAYIN

Kılıçdaroğlu’nun "15 Temmuz" ile ilgili sözlerine Mehmet Özhaseki'den sert tepki

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun "15 Temmuz" ile ilgili sözlerine sert tepki gösterdi.

Yeniakit Publisher
2021-05-03 14:38:00 -
Kılıçdaroğlu’nun "15 Temmuz" ile ilgili sözlerine Mehmet Özhaseki'den sert tepki

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, katıldığı bir televizyon programında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik kullandığı, "Tankların yanından geçtim, o da geçseydi" şeklindeki sözlerine tepki gösterdi.

15 Temmuz gecesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda birlikte çalıştığı Müsteşarlar Yardımcısı’nın da tesadüfen Kılıçdaroğlu ile aynı uçakta olduğunu belirten Özhaseki, "İndikten sonra orada ihtilal olduğu belli olmuş, Kılıçdaroğlu’nu karşılayanlar hemen kendilerine söylemişler. Sonradan tankın yanındakiler ile Kılıçdaroğlu’nun ekibinden pazarlığa gidenler olmuş. Kemal Bey'in oradan geçişi pazarlıkla olan bir geçiş" dedi.

Özhaseki, "CHP'deki gelişmeleri ve aynı zamandaki Kemal Kılıçdaroğlu'nun Genel Başkanlık sonrasındaki adeta bir eksen kayması meselesini bir göz önünde bulundurmak lazım. Aslında söylediği söz bir sıkışmışlığın, bunalmışlığın, daralmışlığın getirdiği dilinden dökülen o andaki aklına gelenler. Gördüğüm şu; Deniz Baykal sonrasında CHP'de eksen kayması oldu. 15 Temmuz hain FETÖ kalkışmasında direnmek yerine, pazarlıklara girişen ve ne hikmetse sorunsuz bir şekilde havaalanından ayrılan Kılıçdaroğlu aslında Milli İrade’nin karşısındadır. Demokrasiyi savunmak yerine; gizli saklı bir yerlerde kahve içenleri, Milletimiz unutmayacaktır" ifadelerini kullandı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

At yalanı

Öperim inananı haseski
 • Yanıtla

FETTAH TAMİNCE

FETTAH TAMİNCE İLE KİM PAZARLIK YAPTI Kİ HAYIR SEVER İŞ ADAMI YAPILIP TÜRKİYE TANITMA KOMİTESİNE ATANDI
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23