Seçim 2019 Sayfası

Kıbrıs’ta 300 kilise ev faaliyette

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Türkiye varlığını bitirmek isteyen emperyalistler misyonerlik faaliyetlerine hız vererek 300 adet kilise evini açtı.

14 Ocak 2019 Pazartesi 12:03
Kıbrıs’ta 300 kilise ev faaliyette

 Harun Sekmen  İstanbul 

650 yıllık Türk varlığıKıbrıs’tan silmek isteyen Batı, ada çevresinde milyarlarca dolarlık petrol ve doğal gaz yataklarının keşfedilmesiyle birlikte, iyice zıvanadan çıktı. Bu kapsamda, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki Türkiye varlığını bitirmek isteyen emperyalistler, büyük bir kara propagandaya başladı. Bir yandan Türkiye karşıtı bir konsorsiyumla adayı domine etmek isteyen Batı, diğer taraftan ise KKTC halkını Türkiye’den koparmak için espiyonaj (casusluk) faaliyetleri yürütüyor. Olası bir referandumda Kuzey Kıbrıs’ın Türkiye’den ayrılmasının yapı taşlarını ören Batı, uzun vadede adadaki bütün yer altı kaynaklarını sömürmenin hesaplarını yapıyor. Bu kapsamda adanın Kuzey tarafında misyonerlik faaliyetlerine hız veren emperyalistler, 300 adet kilise evini açtı. Dini benliğini kaybeden toplumların, milli benliğini de kaybedeceklerini iyi bilen Avrupa, ilkokul çağındaki öğrenciler üzerinde bile misyonerlik çalışmaları yapıyor.

“Vicdani red” tartışılıyor

Sömürgeci tarihinden aldığı ilhamla nasıl bir strateji izleyeceğini iyi bilen Batılı devletler, Türkiye ile KKTC arasındaki kadim bağları zedelemek istiyor. ‘Kıbrıslı Türk’, ‘Türkiyeli Türk’ gibi suni gündemler oluşturan Avrupa, adadaki Türk askerini de işgalci gibi gösteriyor. Kuzey Kıbrıs’ın AB’ye girmesinin yolunun, Güney Kıbrıs’a ilhak olmasından geçeceğini salık veren Batı, adadaki Türk halkını bu yolla avlamak istiyor. İslam düşmanlığı akıl almaz bir şekilde körüklenirken, Bahailik sapkınlığı başta olmak üzere her türlü fesat faaliyetinin kolaylıkla yürütülmesinin önü açılıyor. Son olarak geçtiğimiz hafta KKTC meclisine taşınan ‘vicdani ret’ yasası, vehametin hangi boyutlara geldiğini gözler önüne seriyor. Adadaki Türk gençliğini askerlikten ve vatan şuurundan soğutmak isteyenler, vicdani ret martavallarıyla, Kuzey Kıbrıs’ın varlığını tartışmaya açık hale getiriyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Ocak 2019 Pazartesi 12:03

YORUM YAZ

 • melih53melih533 ay önce
  ülkemizde daha hızlı gelişiyo bu durum .çıkın çarşılarda yapılan misyonerlik kampanyalarını görün çok insanda ekonomik olarak yaklaşıyor ..ekonomik çıkmazda olan soluğu orada alıyor ilk deizm çıktı..ki çok yaygınlaşmaya başladı oda..onun karşıındada aşırı dincilik.(dindarlık farklı*olması gereken)
 • Mehmet GöktepeliMehmet Göktepeli3 ay önce
  Bu gelişmelerin sebebi merhum ''Rauf Denktaş'' ülkemiz siyasi yapısı yeteri kadar destek olmadı. Atta Rauf Denktaş için konuşmalarını Kıbrız-ta yapsın diye sözlerde söylenmiştir. Süreç kuşatılıyoruz.
 • aliali3 ay önce
  kıbrısı bırakma da ama anavatana da bak
 • ali ali 3 ay önce
  mademki rumlara asiklar oralara göc etsinler, Türkiye olarak orda kanimizi döktük canimizi verdik o topraklari almak icin, benim bir akrama bacagini kaybetti Kibris savasinda.Rumlar onlari öldürünce bizden yardim istemisinler bir daha
 • NİHALNİHAL3 ay önce
  Az bile normal karşılıyorum kıbrıslılarbatı ve rum sevdasıyla yanıp tutuşuyor yabancı bakıyor meyil ne tarafta o tarafta icraat var.
 • Şeref KazanŞeref Kazan3 ay önce
  Bu asil millet pek çok kez büyük vahim hatalar yapmış yapmaya devam etmekte. Hataların en büyüğü İspanyolların katletmeye çalıştığı Dommuz yahudileri kurtararak Dünyanın başına bela etmesindeki katkı 2 si Kıbrıs türkü denensırtlanlar için Şehit verip onları kurtarması

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Nisan 2019