Karanlık Odatv’den FETÖ’cü tezgah

İslam düşmanlığıyla bilinen Odatv ve avanesi, Akit Gazetesi Haber Müdürü ve Yayın Kurulu Üyesi Murat Alan'ın darbeciler için söylediği sözlerini çarpıttı.

04 Haziran 2019 Salı 10:34
Karanlık Odatv’den FETÖ’cü tezgah

 HABER MERKEZİ 

ETÖ ve FETÖ’nün saptırmasına darbe şakşakçısı ‘karanlık oda’, Akit Gazetesi Haber Müdürü ve Yayın Kurulu Üyesi Murat Alan’ın Milli iradeye parmak sallayan darbeci generaller için söylediği ifadeleri saptırarak sanki demokrasiye bağlı TSK generallerine söylenmiş gibi algı oluşturmaya çalıştı. Akit TV’de yayımlanan Ters Kutuplar adlı programda, gazeteci Ali Tarakçı’nın Türkiye’nin demokrasiden uzaklaştığı yönündeki eleştirilere tepki gösteren Alan, Ergenekoncu ve FETÖ’cülerin AK Parti döneminde Silivri ve Sincan Cezaevlerine konulduğunu, aynı iktidar döneminde askerin görev tanımına uygun hareket ettiğini söyledi. Soner Yalçın’ın operasyonel sitesi Oda TV ise, Alan’ın sözlerini cımbızlayıp sadece 20 saniyelik bölümünü vererek, “TSK’ya yönelik hakaret etti” şeklinde haber yaptı.

ETÖ ve FETÖ çeteleri birleşti

FETÖ ve ETÖ işbirliğini deşifre eden bir başka çarpıcı nokta daha ortaya çıktı. Ergenekon sanıklarının karanlık odası Oda TV’nin haberi ile FETÖ’cülerin “kaçsaatoldu” isimli sosyal medya hesabının paralel hareket ettiği belirlendi. FETÖ’cü sosyal medya hesaplarıyla Oda TV’nin görüntü servisinin aynı anda yapıldığı, ABD’den açılan FETÖ’cü bot hesaplarının her iki haber linkini aynı anda paylaşmaya başladığı ifade edildi.

Eski Türkiye artıkları

yeniakit.com.tr’ye konuşan Alan, sözlerine şu şekilde açıklık getirdi: “9 dakikalık tartışmanın 20 saniyesini cımbızlayan FETÖ’cü ahlaksızlar ve suç ortağı eski Türkiye artıklarının algı yönetimi. Sözlerimin tamamına bakın, Başkan Erdoğan’ı hedef alan, MGK’da parmak sallayan, tehdit edenleri kastettiğim ortada. ‘Eşinin başını açmazsa benim başbakanım olmaz’ diyen kimse, Emine Erdoğan’ı GATA’ya almayan kimse, bu ülkenin başbakanını selamlamamak için sıradan çıkan kimse, 15 Temmuz’da bu ülkenin vatandaşına bomba atan kimse işte onları hedef alan bir cümle.

MSB’den açıklama

Öte yandan, FETÖ’cü sosyal medya hesabının başlattığı karanlık odanın yaydığı çarpıtma konuşma ile ilgili bir açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı, şunları kaydetti:

Yurt içinde ve sınır ötesinde düzenlenen çok sayıda operasyonların başarıyla icra edildiği bir dönemde sorumsuz ve düzeysiz açıklamalar milletimizin moral ve motivasyonunu olumsuz etkilemektedir.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 04 Haziran 2019 Salı 10:34

YORUM YAZ

 • GünerGüner1 ay önce
  Oda tv kendine layık olan pisliği,AKİT e atmaya çalışıyor.akit elbette dogruları söylemiş,hatta az bile söylemiştir zamanında askeriye gibi büyük bir gücü elinde tutan generaller,onlarca kere basılıp şehitler verdiğimiz karakolları ve askerlerimizi göz göre göre defalarca basılıp şehitler vermesini sadece seyretti,çözüm olarak ne o karakollar basılmaktan kurtuldu,nede askerlerimiz baskınlarla şehit olmaktan kurtuldu.o zamanlarda görev yapan sözde generaller,doğu da terör bitmesin olağanüstü hal bitmesin isteyerek ceplerinin dolmasını düşünüyorlardı,senin benim canımı değil.son olarakta o dönemlerdeki sözde generaller 15 temmuzu yaparak zaten bu ülkenin generali askeri olmadığını vatandaşımıza kurşun sıkarak teyit etmislerdir daha neyin savunuculuğunu yapıyorlarki
 • Merak Merak 1 ay önce
  Odatv zaten sağır. Yahudi medya.
 • nostaljinostalji1 ay önce
  Konuşma kayıtları ve videolar var. Kıvırmak yok. Maske düştü ve kel göründü. Akit in makyajı katı. Sahte milliyetçi maskeleri çabuk düştü. Onlar zaten öteden beri Orduya cumhuriyet ve Atatürk e düşmanlar. Akit Müdürü gereken cevabı yargı önünde alacaktır. Yargılanıp ceza almazsa herkese melleketin her kuurmu ve kişisine hakarate etme özgürlüğü verilmiş olur ve bu kötü bir örnektir. Devletin cumhuriyet savcıları işine gelmeyen her şeye FETOcu bunlar palavrasını yemeyecek kadar akıllıdırlar Hi,ç ama hiçendişeniz olmasın ve BU Sözde müdür özde Ordu ve Cumhuriyet düşmanı gereken cevabı alacaktır.
 • DüşünceDüşünce1 ay önce
  Bu yorumun neyini inceleyeceksinki ?
 • HadraHadra1 ay önce
  Bu TV yi kim denetleyecek ve suç unsurunu cezalandıracaktır? Yoksa kendisine bu kar mı kalacaktır? İzleme ve Denetlemeyi kim yapıyor? neden gereği yapılmıyor?
 • tunatantunatan1 ay önce
  oda tv ve türevlerinin asker sevme kriteri:ya fetöcü,ya darbeci ya da hain tipi askerdir.bu bile başlı başına (her doğru her yerde söylenmez) olsa bile murat alan ı desteklemek için bile kriter teşkil eder.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Temmuz 2019