• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kahramanmaraş'ta felaket! Çevredeki evler boşaltıldı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde etkili olan sağanak ve dağlardaki karların erimesi sonucu tarım alanları su altında kaldı, taşkın riskine karşı bazı evler de boşaltıldı.

2020-03-14 23:34:00 - 2020-03-14 23:45:35
Kahramanmaraş'ta felaket! Çevredeki evler boşaltıldı

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde dün etkili olan yağmur dağlardaki karı eritti. Kar sularının karışması ile Söğütlü Çayı'nın debisi yükseldi.

Kuvvetli akıntının Ceyhan Nehri'ne karışması sonucu, Afşin ilçesinin kırsal Ortaklı Mahallesi'nde taşkın yaşandı. Tarım alanlarının sular altında kaldığı mahallede jandarmanın uyarısıyla nehre yakın olan evler tahliye edildi.

Orhangazi Mahalle Muhtarı Mazhar Alagöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Söğütlü Çayı'nın, yağmurla birlikte karların hızlı bir şekilde erimesi sonucu taştığını belirtti.

Çayın kuruma noktasındayken yağmur etkisiyle birden yükseldiğini ifade eden Alagöz, mahallelerinde şimdilik bir olumsuzluğun bulunmadığını söyledi.

"Dileğimiz suyun daha fazla yükselmemesidir"

Afşin ilçesindeki Ortaklı Mahallesi sakinlerinden Emrullah Karaca ise Ceyhan Nehri'ndeki su seviyesinin öğle saatlerinden itibaren yükselmeye başladığını belirtti.

Nehrin suyunun yükselmeye başlamasıyla mahalle halkının tedirgin olduğunu ifade eden Karaca, "Afşin Kaymakamımız, jandarmamız ve Devlet Su İşlerinden (DSİ) gelen heyetin incelemesi neticesinde nehre yakın evlerin tahliye edilmesine karar verildi. Risk altında bulunan evlerde oturanlar evlerini terk ederek akrabalarının yanına sığındı. Jandarma ve 112 ekipleri her ihtimale karşı köyümüzde nöbet tutuyor. Dileğimiz suyun daha fazla yükselmemesidir." dedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hadra

Hal Desinler Doğa Olayı Kimse Demiyor, Bizim İşlediğimiz yanlış, Hatalı ,Yüce Allahın Razı Olmadığı ,Adaletsizlik,Kardeşlik Hukuku açısından günahlarımız yüüzünden Yüce Rabbimizi biz imtihan ediyor,Tabii Ki Fiziki, Coğrafi, İlmi, Zahiri, Fiiliyatlarımızı ilmen ,Fennen gereken şartları beşeri olarak yerine getirelim velakin sonuç yine Takdir onundur(Yüce Allahındır(CC)) denilmiyor. 40-50-60 metre derinlik Kzan Bina yap zemin arzın dengesi sars sonra niçin Musibet oldu?
 • Yanıtla

Isimsiz

Allah yardimlari olsun insallah tez zamanda her şey diledikleri gibi olsun
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı