• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Kadın hastanın karnında unutuldu! Ağızları açık bırakan olay

İstanbul'da bir kadın hastanın karnında, ameliyat sırasında mala unutuldu. Sağlık Bakanlığı hasta kadına 82 bin TL ödedi. Ancak Bakanlık, "sorumlu hemşire ve doktor" deyip karşı dava açtı.

Yeniakit Publisher
2021-06-11 07:54:00 -
Kadın hastanın karnında unutuldu! Ağızları açık bırakan olay

Fatma Soylu (41), 6 yıl önce karın boşluğundaki ağrı nedeniyle İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Hastanede dalağının patladığı anlaşılan Fatma Soylu ameliyat edildi, 3 gün sonra da taburcu oldu. Şiddetli ağrılar çeken ve yürüyemeyen Fatma Soylu ağrıları bir türlü geçmeyince yine hastaneye gitti.

Doktorlar ameliyat sonrası ağrıların normal olduğunu söyleyip geri gönderdi. 42 gün boyunca ağrılara dayanmaya çalışan Soylu, nefes alma problemi yaşamaya başlayınca bir kez daha hastaneye gitti. Çekilen ultrasonda Soylu'nun karnında metal bir cisme rastlandı.

Ameliyat sırasında doktorların karında unuttuğu mala ameliyatla çıkartıldı.

Fatma Soylu, hastane ve ameliyatını yapan ekibe dava açtı. İstanbul 7. İdare Mahkemesi kusuru Sağlık Bakanlığı'nda sayarak Fatma Soylu'ya 82 bin 71 lira tazminat ödenmesine hükmetti.

Sağlık Bakanlığı parayı ödedi, ancak tazminatı geri almak için ameliyatı yapan doktor ve hemşireye dava açtı. Ameliyatta kullanılan araçların hemşire tarafından tek tek sayılması ve hem hekim hem de ameliyat hemşiresi tarafından bu sayımın tutanağa bağlanması gerektiğini belirten Bakanlık, Fatma Soylu'ya ödenen tazminatın doktor ve hemşireden tahsil edilmesini istedi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

KARLOS

Çok Ciddi Bir Hata İnsan Hayatı Söz Konusu Hatta Ölebilirdi de...Bazı Hatalar Vardır Maalesef Telafisi Mümkün Olmuyor...Suç Elbette Ameliyatı Yapan Ekipte Dolayısıyla Tazminatı Onlar Ödeyecek...Hani Dikişi Eksik Atarsın Kanama Olur Düzelir Ama Sen Malzemeyi Unutuyorsun...Malzeemeleri Saymadan mı Kapatmışlar...Aynı Şey Hakim V Savcılar İçin de Geçerli Olmalı Adamın Yılları Gidiyor Sonra Yanlış Olmuş Deyip Özür Diliyorlar Ne Demek Ya Bu? Hatayı Yapan Her Kimse Bedelini de Ödemek Zorunda Kardeşim...Bedel Olsun ki Ayağını Ona Göre Denk Alsın...
 • Yanıtla

Helal lokma

Sorumlu, hemşire veya doktor da çok sayın bakanlık;""" O HEMŞİRE VE DOKTOR KİMİN ATADIĞI HEMŞİRE VE DOKTOR?!?!?!?!?!?!?""" Benim dedemin atadığı hemşire ve doktoru mu?!?!?!?Neyse geçtik de anlayamadığım ameliyat masasında mala ne arıyor?!?!?!?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23