Kadın Hakları Merkezlerine teslim olan TBB’ye tepki yağıyor! Nasıl hukukçusunuz?

Süresiz nafaka konusundaki yaşanan gelişmeleri “endişeyle” takip ettiklerini belirten Türkiye Barolar Birliği’nin “Yoksulluk nafakasında yeni bir yasal düzenlemeye ihtiyaç yoktur.” çıkışına mağdurlardan tepki yağdı.

16 Mayıs 2019 Perşembe 12:43
Kadın Hakları Merkezlerine teslim olan TBB’ye tepki yağıyor! Nasıl hukukçusunuz?

 Murathan Seyitoğlu -  Ankara yeniakit.com.tr 

MHP'nin boşanan eşlerin nafaka ödeme süresini 5 yılla sınırlayan yasa teklifi, Türkiye Barolar Birliğini rahatsız etti. Türkiye Barolar Birliği’nin "yeni düzenlemeye ihtiyaç yok" açıklamasını değerlendiren Boşanmış Aileler Platformu Başkanı İlknur Birsel, "Hiç şaşırmadık. Baroların Kadın Hakları Merkezleri TBB’yi çoktan teslim almış. Bir yoksulun geçiminin ömür boyu diğer yoksulun sırtına yüklenmesini savunan 30 yıllık ilkelliğin bekçileri olarak tarihe not düştük sizi." sözleriyle tepki gösterdi.

Endişeyle takip ediyorlarmış!

Barolar Birliği yaptığı açıklamada, "Yoksulluk nafakasında yeni bir yasal düzenlemeye ihtiyaç yoktur." başlığıyla yayınlanan açıklamada, "Son günlerde kamuoyuna ve basına yansıyan yoksulluk nafakasının süreli hale getirilmesi için yasal düzenleme yapılacağı yönündeki hazırlıklar Merkezimiz tarafından dikkatle ve endişeyle takip edilmektedir." dedi.

"Türkiye Barolar Birliği’ni samimi bulmuyorum"

Süresiz nafaka mağdurlarından Harun Çebi, "Zaten hukukçu olup süresiz nafakayı savunanları hiç samimi bulmuyorum. Direk gelir kapıları kesilsin istemiyorlar, utanmadan vicdansızlık yapmaktasınız." şeklinde tepki gösterdi.

Nevin Şahin: Nasıl hukukçusunuz?

Kadın mağdurlardan Nevin Şahin ise, "Oğlumun 3 haftalık evliliğin bedeli eşit kusurdan süresiz nafakaya hükmedildi. Nasıl hukukçusunuz?" sözleriyle eleştirisini dile getirdi.

Keleşoğlu: Size göre yoktur ama mağdur insanlar değişmesi gerektiğini söylüyor!

Bir diğer kadın mağdur Özge Keleşoğlu da, "Size göre yasal değişikliğe ihtiyaç olmayabilir ama mağdur insanlar, ikinci eşler, çocuklar, anneler, babalar değişmesi gerektiğini söylüyor. Çünkü hakları gasp ediliyor." dedi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2019 Perşembe 12:43

YORUM YAZ

 • Yusuf Yusuf 5 gün önce
  Öncelikle şunu belirtmek isterim ki ben 2010 senesinde kanser tedavisi gördüm 7,5 ay süren bu tedavim sonrası daha iyleşemeden 2011 senesinde eski eşim boşanma davası açtı şimdi hukukçulara soruyorum size desteği olmayan birine ömür boyu nafaka ödemek adilmi? Yada başka deyişle size bu beddua yı eden { Sürüm sürüm sürünesin, Daha beter olursun inşaallah, Allah canını alsada kurtulsam, bu hasta halinle başıma kaldın ben gideceğim sen sürüneceksin sonra bana muhtac olduğun için e... gibi alacaksın} kişiye eşim diyebilirmisiniz? Benim boşanma sebebim budur ilk kez burada yazıyorum saygılarımla
 • hesaphesap6 gün önce
  Bu kişi de CB ile çok olumlu bir görüşme gerçekleştirdik diyor. Adalet ahirette,
 • HarunHarun6 gün önce
  Onlar için Farketmez. İb... olduklarından Evlenme gibi dertleri yok. Bari bize karışmasalar.
 • HIDIRHIDIR6 gün önce
  Sen 1 erkeğin ömrüne ipotek koy nakafa ile sonra kadına şiddete hayır deee. Kargalar bile güler buna.
 • ToprakToprak6 gün önce
  Bozuk oluşumlara yasayı değiştirmeyerek taraf olan ak parti zulmün ortağı bile değil tam da kendisidir.
 • Mardinli hocaMardinli hoca6 gün önce
  Turkiyede öyle garip kanunlar varki insan oğlu hayret ediyor.Kadının nafakası kocanın boyundadır beraber olduğu;müddetçe boşandıktan sonra kadının hakkı erkeğe kalmaz.Ona yabancıdır ilişkileri bir birine kalmadı kalmiyanca hakları da yoktur süresiz nafakazulumdur haksizliktir kesinlikle haramdır
 • Polat!!Polat!!6 gün önce
  6284 sayılı yasa ile kadın tanrı erkek köleyapıldı. Barolar Birliği ve Tabipler Birliği de bu tür yasalara destekliyor.
 • HasanHasan6 gün önce
  Süresiz nafaka hakkında düzenleme ne zaman gelecek Artık Sonu gelmeyen komisyonlardan bıktık bir an önce adam gibi bir yasa bekliyoruz azıcık bu millete merhametiniz olsun aileler dağıldı
 • FerhatFerhat6 gün önce
  TBB adalet anlayışını iblise tabi olmuş masonlar birliğinden almakta. Bunlar kadın ve erkeğin arasını acmqk isteyen yasaların uygulanmasını tesviklemekteler. Kadın hakkı kılıfı altında erkek ve babalar mağdur edilerek aşağılanmakta. Boşanan bir kadına ömür boyu nafakaya bağlamak ve velayeti tek taraflı kadınlara bırakmak nasıl adaletli bir uygulama olarak kabul edilebilir? Eşitlik ilkesi sadece bir safsata. Bu TBB gibi hain ousumlar a karşı her türlü mücadele edilmeli. Bunlar iblisin yeryüzündeki varisleri.
 • Türkiyem#Türkiyem#6 gün önce
  Niyeti bozuk oluşumlar ülkemize zarar veriyor 6284 sayılı yasa da buna çanak tutuyor
 • Ersin !Ersin !6 gün önce
  Bu tür birliklere Tabipler Birliği'ne Dahil yeni bir düzenleme getirilmeli bunları siyasi bir parti gibi hareket ediyorlar feminizmi ve eşcinselliği savunuyorlar Avrupa güdümlü olduğu besbelli bir oluşum
 • CelalCelal6 gün önce
  Her zaman bu tür Birlikler Adalet önünde hesap verecek
 • Virol@@[email protected]@6 gün önce
  Yazıklar olsun amaçları aileyi tamamen ortadan kaldırmak
 • Adnan S.Adnan S.6 gün önce
  Barolar Birliği Tabipler Birliği Bunlar kadar Devlete millete düşman olan bir oluşum yoktur amaçları Avrupa birliğinden fonlanan feminist ve eşcinsel derneklere sonuna kadar sahip çıkmaktır bu Birlikler hukuk çerçevesinde mahkemede hesap vermelidir
 • AHMEDAHMED6 gün önce
  Koskoca avukatlar, bir başkasının haksızlığa uğraması konusunda karar veriyorlar. Ne vicdan var. Ne de mantık. Menfaat var , menfaat. Süresiz nafaka 1 yıla indirilmeli. Öyle olursa avukatlar işsiz kalacak. Bu şuna benziyor. Keşke suç oranı artsa da işimiz çoğalsa gibi.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019