• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İzmir neden kokuyor? Tunç Soyer aylar sonra uyandı!

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in işbilmezliğini yayınladığı video ile ortaya koydu.

Yeniakit Publisher
2022-08-04 21:16:00 - 2022-08-04 22:20:36

 Yeniakit.com.tr 

İzmir Körfezi'ndeki deniz kirliliği ile şehirdeki kötü kokunun çözümü için 2021 yılı içinde farklı tarihlerde defalarca uyarıda bulunan AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, "İzmir'in en büyük sorunu yağmur suyu ile kanalizasyonların bir arada olması." demiş ve "Körfez'i Gediz kirletmiyor." ifadesini kullanmıştı.

İşbilmez CHP'lilerden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise kendisine yapılan uyarılara aldırış etmeden, Körfez'deki kirliliğe Gediz'in sebep olduğunu söyleyerek, "Gediz'in Körfez'e döküldüğü noktada kirliliğin önünü kesemezsek temiz Körfez mümkün değil." açıklaması yapmıştı.

Aylar sonra uyandı!

Yapılan onca uyarıya rağmen çözümü Gediz'de arayan CHP'li Tunç Soyer, en sonunda uyanarak, aylar sonra şu sonuca ulaştı:

Körfez'in nasıl temizleneceğine dair çok net bilimsel bir not haritası var. Birincisi İzmir'de birlikte akan kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını ayırmak.

AK Partili Sürekli: Günaydın

Soyer'in doğruyu bulmasından sonra yeniden açıklama yapan Kerem Ali Sürekli, "Günaydın, aylar sonra bizim tespitimize geldiniz." tepkisi gösterdi.

Sürecin anlatıldığı videoyu da kamuoyu ile paylaşan Sürekli, şu ifadeleri kullandı:

İzmirli böyle ihmâl, böyle aldatmaca görmedi. Geç gelen itiraflarının dahi ne işe yarayacağı meçhul. CHP'li Büyükşehir Belediyesi, son 20 ayında sığınacak bahane de bırakmadı. Körfez can çekişmeye devam; İzmirli pis kokuya esir!

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Aslı Razı

Demek yine aynıymış ha... Yazık, 39 yıl önce hayatımda ilk kez İzmir'e gitmiştim. Lağım kokuyordu. Anlaşılan o ki hiç bir şey değişmemiş.

Misafir

Izmirli demek ki hak ediyor
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23