İsveç, AB’den Türkiye’ye silah ambargosu uygulamasını isteyecek

İsveç, Avrupa Birliği Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda Türkiye’ye silah ambargosu uygulanması teklifini sunma kararı aldı.

11 Ekim 2019 Cuma 15:05
İsveç, AB’den Türkiye’ye silah ambargosu uygulamasını isteyecek

Türkiye’nin sınır ötesindeki terör unsurlarına yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekatı’na yönelik bir hamle de İsveç’ten geldi.

İsveç Parlamentosu, Avrupa Birliği’den (AB) Türkiye’ye silah ambargosu uygulamasını isteyeceklerini duyurdu. Talep, pazartesi günü gerçekleştirilecek AB Dışişleri Bakanları Toplantısı’nda dile getirilecek.

Fransa da bu sabah, gelecek hafta yapılacak AB Zirvesi’nde Türkiye’ye uygulanabilecek olası yaptırımların görüşüleceğini duyurmuştu.

İsveç Dışişleri Bakanı Ann Linde, Türkiye’nin harekatı için ‘sorumsuzca eylem’ nitelemesinde bulunmuş ve BM Güvenlik Konseyi’ne gerilimin tırmanmasının önüne geçilmesi çağrısı yapmıştı.

Operasyonun ardından Norveç ve Finlandiya, Türkiye’ye askeri ihracatı askıya almıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ekim 2019 Cuma 15:05

YORUM YAZ

 • klmklm4 gün önce
  Bakşu kefereye hele.. Daha önce sanki bu ülkenin hayrını birlini istiyormuş gibi....
 • çaplıçaplı4 gün önce
  haçlı zihniyeti artık iflas etmiştir .buradan 1923 ,sonraki hedef 2071, ve ebediyete kadar mağrur, ve hangi etnik insanlarımızolusa olsun, hep beraber başımız dik ,dünya sahnesindeki asilve kahraman bir millet olarak yerimizi sağlamlaştıracak ,vatanımızı yüceltip koruyacak ve yükselteceğiz .
 • Vatandaş Vatandaş 4 gün önce
  Al sana haçlı zihniyet hep bir olmuşlar sırtlanlar saldırıyor bizde içeride hala birbirimizle uğraşıyoruz hanı kukla nato neden yardim etmiyor bizden talep etse koşarak gideriz bunu sn yetkililer unutmamalı bizde tavrımı zi koymalıyız
 • AdemAdem4 gün önce
  Lütfen uygulayın da, kendi silahlarımızı biz yapalım.
 • teomanteoman4 gün önce
  Çapınız ne? Kalkmış bir de silah ambargosundan bahsediyorsunuz.. Bu millet orakla, keserle savaş kazanmış.. Artık şimdi eski Türkiye yok... Karadeniz'deki, Antep'te ki basit atölyelerde bile bir gecede binlerce silah üretiriz...İşe yaramaz silahlarınıza verecek paramız yok...
 • H. M. YH. M. Y4 gün önce
  Görüyormusunuz Teröristleri korumaya sahiplenmeye gelince başta Avrupa ve bazı ülkeler nasıl birbiriyle yarışıyor. Allah ülkemizi korusun.
 • konyalıkonyalı4 gün önce
  Hepinize battı demi batar sizin korkunuz osmanlı keşke zamanında kökünüzü kurutsaymış
 • Tr.Tr.4 gün önce
  Desenize Jas Gripen başlamadan bitti...
 • OmerOmer4 gün önce
  Kendimiz yapariz
 • SamReyizSamReyiz4 gün önce
  Kimin dost kimin düşman olduğunu görün. Malesef dostumuz çok az şu koca dünyada..

Günün Özeti

Günün Karikatürü

16 Ekim 2019