İşte Yeni Zelanda'daki camiye saldırı anı

Yeni Zelanda’nın ChristChurch ilçesinde iki camiye silahlı saldırı yapıldı. Saldırgan, vahşeti sosyal medyada canlı yayınla paylaştı. Cuma namazı sırasında düzenlenen korkunç saldırıda en az 49 Müslümanın şehit olduğu belirtiliyor.

15 Mart 2019 Cuma 08:46

Saldırının ardından bölgede okullar tatil edildi, halkın camilerden uzak durması istendi. Saldırıya ilişkin üçü erkek biri kadın 4 kişi gözaltına alındı. Başbakan Jacinda Ardern 'Bugün ülkemizin en karanlık günlerinden biri' dedi.

En az 49 şehit

Türkiye'nin Wellington Büyükelçisi Ahmet Ergin yaptığı açıklamada, saldırıda ölen veya yaralananlar arasında Türk bulunmadığını kaydetti. Ergin, Yeni Zelanda basınına göre saldırıda en az 49 kişinin öldüğünü belirtti.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mart 2019 Cuma 08:46

YORUM YAZ

 • Abdullah celikAbdullah celik9 gün önce
  Lanet olsun terore ve yardim yataklik destek verene Lanet olsun,Yarin obur gun derler bu canilere akil ve pisikolijik sorunlu diye kapatirlaryeni zelandaki sorunu Lanet olsun islam mim diyenlere Allah sabir versin
 • FATİHFATİH9 gün önce
  yorum yazanümitsen islamdüşmanı hiristiyan .misin...
 • kutatgukutatgu9 gün önce
  teröristin dini olmaz.hristiyan müslüman yahudi suçsuz insanları öldüren herkes teröristtir.onlar ölünce iyi biz ölünce kötü diye birşey yok hepsi terör kurbanı masum insanlar...Hristiyanlar öldürülünce oh olsun derseniz onlarda biz öldürülünce pek acımazlar.
 • şükrüşükrü9 gün önce
  Ümit sen ne ayaksın.bu devlet işleri seni klevye kahramanlığına benzemez . gidip pensilvanyada kucağa oturmayada benzemez,yada hiristiyanın karşısında el pençe divan durmaya veya dış ülkelere gidip ülkeni şikayet etmeye benzemez .aklın varsa kendine sakla üç çeyrek aklına devletin ihtiyacıyok kuyruk acın var sanırımki höykürüp duruyosun.
 • hasanhasan9 gün önce
  Özendiğiniz , göklere çıkardığınız çağdaş , modern , candaş batı medeniyeti işte bu.
 • ÇAĞDAŞ MALAR ÇAĞDAŞ MALAR 9 gün önce
  HIRISTİYAN TERÖRÜST
 • SonerSoner9 gün önce
  Anca böyle kınarız hiç bi b.k olmaz bizden, nara atarız kafirler cehennemde yanacak diye, bikaç güne kadarda unuturuz gider
 • ÜmitÜmit9 gün önce
  Sanki biz bir müslüman katliam yapmış masumun canına kıymış gibi cılız korkak her zamanki gibi pısırık sözler dünyaya kendimizi masum olduğumuzu kanıtlamaya çalışır sözler laflar bu aciziyet nedir açsana Ayasofya yı ibadete yok açmıyorsan tüm camileri kapat ki bilelim ona göre lider seçelim
 • Şeref KazanŞeref Kazan9 gün önce
  Bütünyahudi ve hıristiyanlar TeröristDeaş da o Teröristlerinyavrusudur
 • vatanvatan9 gün önce
  p.ç adam 1683 ü unutmamış burada biz ise anzak gzellemesi yapıyoruz.avrupa birliği aşıklarıda cabası. biz niye 2.viyana kuşatmasını unuttuk zevkine mi yaptı ecdadımız o kuşatmayı
 • AlperAlper9 gün önce
  İslamı çıkarlarına alet edenler,islamı fobinin sebebi olsa gerek. Kuranın öğretilerinin en çok çiğnendiği Coğrafya Ortadoğu. İşte savaşlar, terör,ülkenin Kaynaklarıni yağma, dikta,faiz rant,hukuksuzlukları vb.
 • sukrusukru9 gün önce
  Kahpe batı hadi söyleyin bakalım bu olayı yapanlar hıristiyan teröristler diye.Ama müslüman ve terör kelimesini yan yana getirmeye bayılıyorsunuz değilmi.Şehitlere Allah'tan rahmet diliyorum.Mekanları cennet olur inşaallah.
 • ihsanihsan9 gün önce
  ölenler şehittir o katil kendi düşünsün ateş onu bekliyor
 • Neden kimsiniz siz Neden kimsiniz siz 9 gün önce
  Yaşasın kafirler için cehennem siz neden tamamını yayınlamıyorsun
 • AvustralyaAvustralya9 gün önce
  Bu aşağılıklar bir değil iki camiye birden kahpece baskın veriyor, başka bir dini değil İslam'ı hedef alıyor, ve hedef alıp savunmasız masum müslümanları canlarından ediyor; dini amaçlı olduğu apaçık net olan saldırganlığa siyonist destekle parti içi darbeyle başa geçen Avustralya başbakanı Scott Morrison aşırı sağ diyor, dili varmıyor hristiyan teröristler demeye. Öte yandan bir yerde müslüman kimlikli biri benzer bir eyleme girse çok rahatlıkla islamik terörist diyebiliyor ve bütün müslümanları hedefe koyabiliyor. Allah zalimlerin belasını versin. Christchurch'te katledilen ama her halukarda hayırlı bir yerde ölümün şereflisiyle aramızdan ayrılan canlarımıza Allah'tan rahmet dilerim.
 • HüseyinHüseyin9 gün önce
  İnna lillâhive inne ileyhi raciun
 • TamerTamer9 gün önce
  Hani hiristiyan terörü yoktualçaklar sizine istediniz ibadetini yapan insanlardan müsluman kardeslerimdenonlar insallah cennete gittiletya sizlergideceginiz yer belliebu cehilin yanı alcaklar sizi bizim siyasilermutlaka hiristiyan terörü diyerek demeç versinleronlar olsaydi hemen islami terör derlerdi

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Mart 2019