İşte AK Parti'nin yaptırdığı son seçim anketi

24 Haziran seçimlerine az süre kala harekete geçen anket şirketleri son anket sonuçlarını açıklamaya devam ediyor. Edinilen son bilgilere göre AK Parti, yaptırdığı seçim anketinin sonucu kamuoyuna açıkladı.

17 Mayıs 2018 Perşembe 10:01
İşte AK Parti'nin yaptırdığı son seçim anketi

Seçime 39 gün kala araştırma şirketleri, seçim anketleri için sahada aktif şekilde çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor.

Öte yandan partiler de kendi seçim anketlerini yapıyor.

AK PARTİ'NİN YAPTIRDIĞI SON ANKET

"AK Parti yönetiminin son yaptırdığı anketlerde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan'ın oyu yüzde 54, milletvekilleri seçimlerinde ise AK Parti'nin yüzde 44, Cumhur İttifakı'nın oyunun da yüzde 51 olduğu belirtildi.

AK Parti kurmayları, çıkan sonuçlara göre yapılan simülasyonlarda Cumhur İttifak'ının milletvekili dağılımında Meclis çoğunluğunu elde ettiğini, ancak 'sınırda' bir durumun yaşanmaması için seçim stratejisinin büyük bölümünün yüzde 18 civarındaki kararsız kitleyi AK Parti'nin yanına çekmeye dönük adımlardan oluşacağını dile getirdi. AK Parti kaynakları, anketlerde Erdoğan'ın alacağı oyla ilgili 'Nasılsa bir problem yok' düşüncesinden hareketle teşkilatların rehavete kapılmaması için de tedbir alınacağını kaydetti."

Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 10:01

YORUM YAZ

 • Akparti oy buradan geleceAkparti oy buradan gelece2 ay önce
  1.270.000 kişi meslek liseleri ve çıraklık ta yaptıkları stajın SSK başlangıcı olması haklı beklentisindeler.Emek verdiler,terlediler,çalıştılar ve bu hakkı istiyorlar işte tam da o beklenen oylar bu kişilerin avucunda sonra ağlamayın.
 • Metin sarı Metin sarı 2 ay önce
  15 temmuzdakilere yaralalanmayanlara gazilik veren hükümet bize başbakanın ve de bakanların televizyon da 80 milyon önünde verdikleri sözü seçime kadar tutmalarını bekliyoruz. ..
 • ErsanErsan2 ay önce
  Tabi tabi
 • Efkan erEfkan er2 ay önce
  İNŞALLAH RABBİM YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN CUMHURUREİSİM
 • vatandasvatandas2 ay önce
  ... geliyor ince
 • EMRE Y.EMRE Y.2 ay önce
  AF TALEBİNDE BULUNAN MAHKUM YAKINLARININ SAYISINI KÜÇÜMSEMEYİN VE UNUTMAYIN.SINIR BELKİDE ONLARDIR.
 • ........2 ay önce
  65 le geliyor reis
 • emre durusoyemre durusoy2 ay önce
  UZUN ZAMANDIR YAZMAK İSTEDİĞİM ÖNEMLİ ŞEYLER VARDI ŞİMDİ BUNU DİLE GETİRMEK İSTİYORUM NERDEN NEREYE ÇOK ŞÜKÜR (AKP DÖNEMİ İNSANLARIN RAHATCASİYASİ DEVLET ADAMLARINDAN RAHATCA İSTEKLERİNİ DİLE GETİREBİLİYORLAR VE O İSTEKLERİDE YERİNE GELİYOR HER KOŞULDA SAĞLIK ALANINDAN TUTUN İŞ KONUSUNA KADAR OKADAR ÇOK Kİ ALLAH RAZI OLSUN CUMHUR BAŞKANIMIZDAN.. 16 YIL ÖNCESİ AMAN ALLAHIM TEKRAR GÖSTERMESİN NE ZALİM KÖTÜ YILLARDI MAAŞ ALAMAYAN EMEKLİSİNDEN TUT HASTANEDE MUAYENE DAHİ OLAMIYORLARDI OZAMANIN SİYASETCİLERİ ALLAH ESİRGESİN O SİYASETCİLERDEN BİZİ
 • GerceklerGercekler2 ay önce
  Yapmayin etmeyin, yaniltmayin cumhurbaskanini...sonra kendisin de rehavete kapilir. ...
 • MALİ KAYAMALİ KAYA2 ay önce
  İNCE İNCE GELİYOR MUHARREM İNCE
 • NursalNursal2 ay önce
  sınır belkide trafik cezaları ile ağır zamlarla ezdiğiniz verdiğinizenflasyon farkını zamlarla trafik cezaları ilevermemeyip ezdiğiniz 15.000.000 memur ve aileleri (öğretmenler dahil) olmasın....
 • milyomilyo2 ay önce
  gercekler maskesi altidaki istepne sen kimin degirmenine su tasiyorsun delikli corap gibi agzini dikerler bunun ismi rehavet degil isabettir
 • mehtermehter2 ay önce
  Halk doğru seçimi yapıyor yapmasına da , sayarken pusulalar karışıyor galiba .

Günün Karikatürü

Yeni Akit Gazetesi - Günün Karikatürü