İslamofobi bitmiyor! Hans yine camiye saldırdı

Almanya'da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı Kamen Eyüp Sultan Camii’nin duvarına “Defolun” ifadesi ve ırkçı sloganlar yazıldı.

12 Haziran 2019 Çarşamba 09:40

Almanya’daki İslam ve Müslüman düşmanlığı dur durak bilmiyor... Hafta sonu iki camiye saldırıp Kur’an-ı Kerim’leri parçalayan ırkçı din düşmanları, önceki gece de boş durmadı... Ülkenin Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletindeki Kamen kentinde bir caminin duvarına ırkçı sloganlar yazıldı. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Kamen Eyüp Sultan Camii’nin duvarına “Defolun” ve ırkçı sloganlar yazıldı. Böylece Almanya’da son iki günde üç cami, saldırıların hedefi oldu. Daha önce de Almanya’nın Hessen eyaletindeki DİTİB Kassel Merkez Camii’ne taşlı saldırı yapılmış, Bremen Camii’nde ise Kur’an-ı Kerim parçalanmıştı.

DİTİB Kamen Eyüp Sultan Camii Dernek Başkanı Mustafa Köse, caminin duvarına sabaha karşı aşırı sağcı bir grup tarafından ırkçı ifade ve sloganlar yazıldığını belirterek, “Cemaatte ve din görevlilerimizde korku ve endişe var, bundan sonra kapıyı kilitleyerek namaz kılmamız gerektiğini düşünüyorlar” dedi. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Haziran 2019 Çarşamba 09:40

YORUM YAZ

  • Abdullah MuratAbdullah Murat1 ay önce
    Allahın uyulması gereken zorunlu hükümlerinde onun hükümlerini bırakıp küfre tabi olmak küfre sebep haramdır. Hristiyan ve yahudileri dost edinmek onlardan olmaya sebep küfre sebep haramdır. Kafirlerin açıp kapamasına tabi mescid imar edilmez. Kafirler hakem tayin edilmez onlardan yardım istenmez Kafirlerle beraber yaşamak canınıda malını tehlikeye atmaktır ki dinini ve ahiretiini tehlikeye atmanın yanında önemli olmamaktadır. Bütün müslümanlara Allahın hükümleriyle adaletin sağlandığı dili arapça olan bir arz parçasında islam din kardeşliğinde onu hoşnut etme çabasıyla yaşamayı öneriyorum Bilseniz bu zorunludur
  • AbdullahAbdullah1 ay önce
    Avrupada yaşayanlar zaten gerçek Türk ve Müslüman değil. Almana çalışan münafık bunlar. Vergi ödeyip müslümana kurşun sıkmalarına yardım ediyorlar. Hiçbir müslüman Avrupada yaşamaz.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Temmuz 2019