• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İslam düşmanı Özgentürk yine nefret kustu! Başörtüsü için skandal sözler

FETÖ-PKK yandaşlığı yapan Cumhuriyet gazetesi yazarı Işıl Özgentürk, başörtülü kadınlarla ilgili olarak küstah ifadelerde bulundu. Özgentürk yazısında, başörtüsünün Sümerlerde fahişe kadınlardan geldiğini öne sürmesi, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Yeniakit Publisher
2019-01-14 11:50:00 - 2019-01-14 11:59:06
İslam düşmanı Özgentürk yine nefret kustu! Başörtüsü için skandal sözler

Cumhuriyet gazetesi yazarı Işıl Özgentürk, başörtülü kadınlarla ilgili aşağılık ifadeler kullandı. Genç kızların başörtüsünün nereden geldiklerini bilmediğini öne süren Özgentürk, Sümerlerde fahişelik görevi yapan kızların tanınmaları için başörtüsü taktığını ve başörtüsünün de buradan geldiğini yazdı. Skandal ifadeler kullanan Özgentürk’e tepkiler çığ gibi büyüdü. Özgentürk’ün ayrıca CHP’li Kadıköy Belediyesi’nde film atölyesinin yönetmenliğini de yaptığı ortaya çıktı.

FETÖ-PKK yandaşlığı yapan Cumhuriyet gazetesi bir skandala daha imza attı. PKK'ya terör örgütü diyemeyen, Kandil'deki hainlerin güzellemesini yapan, Pensilvanya'daki teröristbaşı aleyhinde haber yapamayan ve CHP'nin sesi olan Cumhuriyet gazetesi son rezaletiyle büyük tepki çekti.

İslam nefretini dışa vurdu

Cumhuriyet gazetesi yazarı Işıl Özgentürk, 13 Ocak tarihli 'Yeni kuşak türbanlılar' başlıklı yazısında haddini aşan ifadeler kullandı. Başörtüsünün bir gelenek olduğunu İslam'da yer olmadığını öne süren Özgentürk, başörtüsünün Sümerlerde fahişe kadınlardan geldiğini öne süren aşağılık bir yazı kaleme aldı.

"Fahişelik yapan kızların..."

Özgentürk'ün skandal yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde: Türbanın nereden geldiğini bilmiyorlar. Kuran'da yazıp yazmadığını bilmiyorlar. Onlara türbanın Sümerlere dayandığını, bu uygarlıkta zengin ailelerin ilk kızlarını fahişelik görevi yapmaları için belli bir süre tapınaklara yollamak zorunda olduğunu anlatıyor, halk karıştırmasın diye de bu kızların başını örtmesinin zorunlu kılındığını söylüyorum. İlk baş örtünme onlarda, ardından Yahudiler de bu geleneği değiştirerek almışlar ve kiliselerde yaşayan rahibelerin bu biçimde örtünmeleri herkes tarafından kabul edilmiş.

 

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23