• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İş dünyasında mektuplu diplomasi

İş dünyası, Suriye'nin kuzeyinde terör koridorunu yok etmek için yürütülen Barış Pınarı Harekatı'nı dünyaya anlatmak için harekete geçti.

Yeniakit Publisher
2019-10-15 11:54:00 -
İş dünyasında mektuplu diplomasi

İş dünyası, Barış Pınarı Harekatı’nın uluslararası kurallara uygun ve meşru bir operasyon olduğunu dünyaya anlatmak üzere harekete geçti.

Barış Pınarı Harekatı’nın uluslararası kurallara uygun ve meşru bir operasyon olduğunu dünyaya anlatmak üzere TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun imzasıyla hazırlanan mektup, 190 ülkedeki muadil iş kurumlarına ve 5 kıtadaki en büyük 7 iş örgütüne gönderildi. Mektupta, harekatın amacının hem ülke sınırlarının güvenliğini sağlamak hem de bölge ülkeleri için tehdit oluşturan terör koridorunu ortadan kaldırmak olduğu, Türkiye’nin evrensel hukuk ve uluslararası kurallardan doğan hakkını kullandığı belirtildi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken de AB üyesi tüm ülkelerdeki esnaf ve sanatkar teşkilatlarının çatı kuruluşu niteliğindeki Belçika merkezli SME United başta olmak üzere Fransa, Almanya, Yunanistan, İtalya, İspanya, İsveç, Hollanda, İngiltere, İrlanda, Polonya, Danimarka, Romanya, Finlandiya, İspanya gibi ülkelerin esnaf ve sanatkar teşkilatlarına mektup gönderdi.

Yarın da İTO’da açıklama yapılacak

İstanbul’daki oda ve borsa başkanları da yarın ortak bir açıklamada bulunacak. İstanbul Ticaret Odası’nda Başkan Şekib Avdagiç’in başkanlığında bir araya gelecek olan oda ve borsa başkanları, ‘Barış Pınarı Harekatı’na destek mesajı ile birlikte Türkiye’nin terörle mücadelesini dünyaya duyuracaklar.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

HAKAN

YAHU KİME NEYİ ANLATIYORSUNUZ?BUNLAR HER ŞEYİ ÇOK İYİ BİLİYORLAR ANCAK .....LUKLARINDAN ÇARPITARAK,3-5 YIL ÖNCE ESED'İN ZULÜMLERİNDEN TUTUNDA,ABD'NİN SİLAH DENEME GÖRÜNTÜLERİNE KADAR BAŞKA BAŞKA GÖRÜNTÜLERİ TÜRK ASKERİ YAPMIŞ GİBİ YAYINLIYORLAR.BUNLARA YAPILMASI GEREKEN TEK ŞEY GÜÇLÜ OLUP,KENDİ AYAKLARIN ÜZERİNDE DİM DİK DURMAKTIR.BU ARADA OSMANİYE KADAR TOPRAĞI OLAN KKTC Yİ MADEM BİZ KORUYUP,BESLİYORUZ 82 NOLU PLKA İLE İL STATÜSÜNE ALIP,BAŞINA BİR VALİ,ŞEHİRLERİNE DE BİRER KAYMAKAM ATAYIP,KIBRIS SORUNUNU DA KÖKTEN ÇÖZMELİYİZ.BAŞINA BAŞTA ........ CUMHUR BAŞKANI OLMAK ÜZERE BAŞBAKAN,BAKANLAR VE BİR SÜRÜ BİLMEM NELER ATAYIP TÜRKİYE'Yİ SOYDURMANIN ALEMİ NEDİR BİR TÜRLÜ ANLAMADIM GİTTİ.İSTEMEYENLERİ DE SÜRÜN RUM KESİMİNE,ZATEN ONLARDA RUMLAŞMIŞ OLDUĞUNDAN BUNDAN MEMNUN OLURLAR FAKAT RUMLAR BU GERZEK AŞIKLARINI NE YAPAR ORASINI DA HERKES GÖRÜR O ZAMAN...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23