• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

İran endişesi! İngiltere'den uyarı geldi

Yeniakit Publisher
2024-04-12 19:16:00 -
İran endişesi! İngiltere'den uyarı geldi

İngiltere, İran'ın İsrail'e olası bir saldırısı nedeniyle seyahat uyarısında bulundu.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı, vatandaşlarına, işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze ile İsrail'in bazı bölgelerine "muhtemel İran saldırısı" nedeniyle seyahat etmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Bakanlıktan yapılan son seyahat uyarısında, İsrail'in kuzeyinde Lübnan ve Suriye sınırına, Gazze şeridi çevresindeki bölgelerine ve Filistin'e ait işgal altındaki Batı Şeria ve Gazze'ye seyahat etmeme önerisi yer aldı.

"Mecbur olmadıkça seyahat etmeyin"

Doğu Kudüs ve Kudüs-Tel Aviv arasındaki otoyol, İsrail'in işaret edilen yerleri dışındaki diğer bölgeleriyle birlikte "mecbur olmadıkça seyahat edilmemesi tavsiye edilen" alanlar arasında sayıldı.

Uyarıda, insani yardım filosuyla dahi olsa deniz yolundan Gazze'ye girmenin risk taşıdığına, İran'dan İsrail'e saldırı ihtimali bulunduğuna işaret edildi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Gazze'de bulunan İngiliz vatandaşlarının derhal Dışişleri Bakanlığı ve İngiliz misyonlarıyla temasa geçmesi gerektiği vurgulanarak ailesi İngiltere'de bulunanlar ile bazı vize sahiplerinin de temasa geçmesi halinde bölgeden çıkarılabileceği kaydedildi.

Aksi yönde hareket edenlerin hayati sorumluluklarının kendilerine ait olduğu uyarısı yapıldı.

Kaynak: AA

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Gültekin

İNGİLTERE VEYA ABD GİBİ DEVLETLER İNSANLARIN SEYEHAT ÖZGÜRLÜĞÜNÜ KISITLAMA YERİNE KUDURAN VAHŞİ İSRAİL DEVLETİN İPİNİ ÇEKMİŞ OLSALAR, DÜNYA BARIŞINA VE GÜVENLİĞİNE HİZMET ETMİŞ OLURLAR. İSRAİL'İ YÖNETEN SİYONİST YAHUDİLER KENDİLERİNE SÜREKLİ DÜŞMAN ÜRETİYORLAR VE DÜNYA MİLLETLERİN NEFRETİNİ KAZANIYORLAR.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23