IMF'den korkutan uyarı! 'Fırtınaya hazırlıklı olun'

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, küresel ekonominin beklenmeyen bir şekilde yavaşladığını ve bunun iyi bir durum olmadığını açıkladı.

11 Şubat 2019 Pazartesi 21:58
IMF'den korkutan uyarı! 'Fırtınaya hazırlıklı olun'

Küresel ekonominin bir anda yavaşladığını ve bunun beklenmeyen bir durum olduğunu söyleyen IMF Başkanı Lagarde, "Fırtınaya hazırlıklı olun" ifadelerini kullandı.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, küresel ekonominin beklentilerin üstünde bir hızla yavaşladığına dikkat çekti ve küresel ekonomiyi etkileyen “dört bulutun” olası bir “fırtına” yaratabileceğini uyarısı yaptı.Dubai’de düzenlenen World Government Summit’te konuşan Lagarde, ülke yönetimlerinden, olası bir fırtınaya karşı hazırlıklı olmalarını istedi.

"Ticari gerginlik artıyor"

Söz konusu riskler arasında “ticari gerginlikler ve ek gümrük vergileri artırımı, finansal sıkılaşma, Brexit süreci belirsizliği ve Çin ekonomisindeki artan gerileme” olduğunu belirten Lagarde, ABD ve Çin arasındaki ticari gerginliğin etkilerinin şimdiden görülmeye başladığını söyledi.

"Havada çok fazla bulut olduğundan..."

Lagarde, “Bu gerginliğin nasıl yatışacağını bilmiyoruz fakat şimdiden ticaret ve piyasadaki güveni etkilemeye başladığını görebiliyoruz” diye konuştu.IMF Başkanı ayrıca hükümet ve şirketlerin yüklü borç masraflarının da çeşitli riskler olduğuna dikkat çekti ve ekledi: “Havada çok fazla bulut olduğunda, fırtınanın çıkması için gereken tek şey bir yıldırımdır.”

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Şubat 2019 Pazartesi 21:58

YORUM YAZ

  • nostaljinostalji8 ay önce
    ya ne olacak AKpiktidardayken bize bi şey olmaz!
  • AbdullahAbdullah8 ay önce
    O durumu iyi olan ülkleleri uyarmış. Biz zaten kasırgadayız şu an.
  • fatoşşşşşşşşşfatoşşşşşşşşş8 ay önce
    daha ne olsun dünyanın her tarafında kargaşa vede savaş var sayenizde neden şaşırıyorsunuzki.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ekim 2019